Klikając przycisk “wyślij” wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty marketingowej przez 4Life Direct Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-805), ul. Chmielna 132/134.
kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności
kliknij tutaj, aby zapoznać się z klauzulą informacyjną


Klikając przycisk “wyślij” wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty marketingowej przez 4Life Direct Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-805), ul. Chmielna 132/134.
kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności
kliknij tutaj, aby zapoznać się z klauzulą informacyjną

7 wskazówek dla seniorów, dotyczących zakupu ubezpieczenia na życie w roku 2017

7 wskazówek dla seniorów

Jeśli obecnie masz ponad 55 lat i szukasz ubezpieczenia na życie to jest wysoce prawdopodobne, że masz problem ze znalezieniem firmy ubezpieczeniowej , która chciałaby ubezpieczyć Cię na dogodnych dla Ciebie warunkach i z taką składką z jakiej byłbyś zadowolony. W pełni rozumiemy Twoje rozgoryczenie z tego powodu i właśnie dlatego stworzyliśmy ten wpis na naszym blogu.

Rzeczywistość wygląda tak, że nawet w obecnych czasach wielu ubezpieczycieli wciąż dyskryminuje osoby starsze w kwestii ubezpieczeń na życie i produktów pokrewnych, a wielu z nich wręcz odmawia ubezpieczenia osoby która ukończyła 65 rok życia.

We współczesnym modelu społeczeństwa nie ma to najmniejszego sensu- nie od dziś bowiem wiadomo, że średnia długość życia uległa znacznemu wydłużeniu, a społeczeństwo jako całość proporcjonalnie się starzeje. Jesteśmy gorąco przekonani, że nieodzowne jest to by seniorzy mieli taki sam dostęp do tych produktów i usług jak ich młodsi koledzy i koleżanki.

Jeżeli obecnie borykasz się z tym problemem to pytanie, które teraz należałoby sobie zadać brzmi: co ja mogę na to poradzić?

Mimo tego, że trudniej będzie Ci znaleźć renomowana firmę, która ubezpiecza seniorów to na rynku istnieją dobre polisy dostępne dla Ciebie bez względu na Twój wiek. Musisz tylko wiedzieć gdzie ich szukać i wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę przy ocenie firm oferujących  ubezpieczenia.

Poniżej wypisaliśmy najważniejsze kwestie które powinieneś rozważyć oceniając każdego z ubezpieczycieli, aby być pewnym, że zadałeś właściwe pytania i dokonałeś właściwego wyboru. Czytaj dalej aby dowiedzieć się więcej…

1. Jak dużo stracisz na tym, że jesteś osobą starszą?

Warto zauważyć, że fakt znalezienia firmy ubezpieczeniowej gotowej sprzedać Ci polisę mimo tego, że ukończyłeś 55 rok życia nie oznacza, że firma ta zaoferuje Ci uczciwe warunki, które nie będą Cię dyskryminowały ze względu na Twój wiek!  Mówiąc wprost, niektóre firmy ubezpieczeniowe są dużo bardziej skłonne ubezpieczać osoby starsze, co znajduje odzwierciedlenie w składkach, które zostaną Ci zaproponowane oraz różnego rodzaju obwarowaniach wchodzących w skład Twojej polisy. Jeżeli już wcześniej przyglądałeś się ubezpieczeniom na życie i ze zdumieniem odkryłeś, że składki były niewyobrażalnie wysokie to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że otrzymałeś ofertę od firmy ubezpieczeniowej, która tak naprawdę nie ma ochoty ubezpieczać tak dojrzałych osób jak Ty i z tego też powodu w nieproporcjonalny sposób zawyżyli oni składki, które Ci zaoferowali!

Kluczową kwestią jest to, by znaleźć firmę ubezpieczeniową specjalizującą się w ubezpieczaniu osób dojrzałych, ponieważ będą oni lepiej znali ten konkretny segment rynku oraz mieli doświadczenie i wiedzę pozwalające na zaoferowanie Ci dogodnych warunków.

 

2. Czy wymagane są badania lekarskie?

Na szczęście istnieją firmy ubezpieczeniowe, które ubezpieczają osoby w dojrzałym wieku  i nie wymagają przy tym żadnych badań lekarskich lub testów – oznacza to, że nie musisz się martwić z powodu swoich problemów zdrowotnych, które w innych okolicznościach uniemożliwiłyby Ci zakupienie polisy na życie na uczciwych warunkach. Dla osoby w dojrzałym wieku takie rozwiązanie jest dużo bardziej odpowiednie, ponieważ stres i napięcie  związane ze starzeniem się odciskają swoje piętno również na Twoim ciele i mogą prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji  odnośnie wyboru ubezpieczenia na życie i produktów pokrewnych.

3. Jak wiele informacji o stanie Twojego zdrowia musisz ujawnić?

Niektóre firmy ubezpieczeniowe podchodzą bardzo ostrożnie do kwestii ubezpieczania osób starszych. Wymagają przy tym podania szeregu informacji na temat historii medycznej i stanu zdrowia. Nalegają też na wykonanie badań lekarskich zanim zgodzą się na sprzedaż polisy.

Istnieją jednak firmy ubezpieczeniowe oferujące ubezpieczenia na życie również seniorom, nie wymagając przy tym informacji dotyczących stanu zdrowia ani badań lekarskich – to bardzo dobra wiadomość, bowiem możesz być pewien, że nie otrzymasz odmowy z powodu swojego wieku ani żadnych chorób na które cierpisz lub cierpiałeś w przeszłości. To bardzo dobry przykład firm stosujących politykę która nie dyskryminuje nikogo ze względu na wiek i dokładnie takich firm powinieneś szukać jako osoba dojrzała!

4. Jak dużo swobody i różnorodnych opcji możesz otrzymać?

Szukając w dojrzałym wieku ubezpieczenia na życie należy zawsze pamiętać, że nie wszystkie polisy ubezpieczeniowe są takie same, bowiem niektóre mogą oferować Ci więcej swobody i dużo szerszy wybór opcji niż inne.

Przykładowo, niektórzy ubezpieczyciele oferują możliwość dodania do polisy również innych członków rodziny takich jak małżonek, co z pewnością jest bardzo przydatne, bowiem koszty ubezpieczenia w przypadku takiego rozwiązania są dużo niższe niż przy zakupie dwóch oddzielnych polis.

Istnieją również inne opcje i warianty, które ubezpieczyciel może chcieć Ci zaoferować, na przykład niektóre firmy ubezpieczeniowe umożliwiają wybór opcji ubezpieczenia, w której kwota ubezpieczenie zostanie podwojona jeśli do śmierci osoby ubezpieczonej dojdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Szukając i porównując polisy powinieneś szukać tego rodzaju elastyczności, jest to bowiem kolejny znak świadczący o tym, że nie jesteś przez taką firmę dyskryminowany z powodu swojego wieku.

5. Z jakiego rodzaju polis możesz skorzystać?

W ofertach ubezpieczycieli dostępne są różne typy polis ubezpieczeniowych, na przykład polisy terminowe lub bezterminowe. Oczywiście im jesteś starszy tym większe ma to znaczenie, gdyż smutna rzeczywistość w naturalny sposób skłania do częstszych refleksji na temat własnej śmiertelności i tego co stanie się gdy Cię zabraknie, a Twoja rodzina będzie musiała funkcjonować dalej bez Ciebie.

Oba te typy ubezpieczeń mają swoje zalety i wady i to od Ciebie zależy to który z nich jest dla Ciebie korzystniejszy, jednakże informacja o tym jakie typy polis znajdują się w przedstawionej Ci ofercie mówi wiele o nastawieniu ubezpieczyciela do kwestii podejmowania ryzyka ubezpieczenia osób starszych.

Warto zauważyć, że składki będą wyższe jeżeli oferowana polisa ma obowiązywać do końca życia, ponieważ zawsze w pewnym momencie klient nabywa możliwość skorzystania z gwarantowanej wypłaty. Dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele oferują wersje polisy w których gwarantują, że składki nigdy nie wzrosną – bez względu na długość obowiązywania polisy. Również w tym przypadku radzimy byś szukał rożnych opcji, by mieć pewność, że otrzymasz właściwą ofertę ubezpieczenia, która nie dyskryminuje Cię na podstawie Twojego wieku.

6. Jak bardzo wysokość kwoty ubezpieczenia zależy od Twojego wieku?

Jednym z głównych kryteriów od których zależy wysokość kwoty ubezpieczenia na życie jest wiek posiadacza polisy i ma to szczególne znaczenie jeśli osoba szukająca ubezpieczenia jest starsza, bowiem poszczególni ubezpieczyciele będą mieli rożne limity jeśli chodzi o maksymalną kwotę ubezpieczenia, którą będą skłonni Ci zaoferować, w zależności od Twojego wieku.

Kluczową sprawą jest zrozumienie tego, że będzie to miało bezpośrednie odzwierciedlenie w wysokości składek ubezpieczeniowych, które będziesz miał opłacać – jeżeli ubezpieczyciel jest bardziej skłonny do ubezpieczania seniorów i co za tym idzie oferuje większą kwotę ubezpieczenia to najprawdopodobniej naliczy on wyższe składki by zrekompensować sobie wyższe ryzyko którym sprzedaż takiej polisy jest obarczona! Nie patrz zatem jedynie na wysokość składek, tylko porównuj je zawsze do kwoty ubezpieczenia którą dana firma oferuje by mieć bardziej przejrzysty obraz tego na ile uczciwą ofertę Ci złożono.

7. Czy otrzymasz ochronę ubezpieczeniową na wypadek pobytu w szpitalu?

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu chroni Cię gdybyś był zmuszony do pobytu w szpitalu z powodu złego samopoczucia lub choroby, co jest szczególnie ważne dla Ciebie jako osoby dojrzałej, ponieważ statystycznie bardziej prawdopodobne jest to, że nadejdzie moment gdy będziesz musiał być hospitalizowany niż w przypadku kogoś o wiele lat młodszego. Na dodatek długość pobytu w szpitalu osoby starszej może być dłuższy, ponieważ seniorzy zazwyczaj dłużej dochodzą do siebie po chorobach niż osoby młodsze.

Rzeczą na którą jako osoba dojrzała powinieneś zwrócić uwagę jest nastawienie ubezpieczyciela i szczegółowe warunki tego typu ubezpieczeń – ponieważ, jak już wspominaliśmy, powie Ci to wiele na temat ogólnego nastawienia danej firmy ubezpieczeniowej do sprzedaży ubezpieczeń na życie seniorom na warunkach nie dyskryminujących ich ze względu na wiek.

Czy szukałeś ubezpieczenia na życie lub produktów pokrewnych będąc osobą dojrzałą? Jeśli tak to opisz swoje doświadczenia poniżej w komentarzu, być może okażą się one być pomocne dla innych. My również chętnie zapoznamy się z Twoją opinią, więc nie wahaj się i napisz co myślisz!