Poznaj składkę Kup online

Uważamy, że Polacy powinni mieć ubezpieczenie.

Odbierz bezpłatną ochronę z sumą ubezpieczenia 10 000 zł
na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Nie czekaj i zabezpiecz swoich bliskich.

Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Ile może wynieść miesięczna składka ubezpieczenia

czwartek, 25 sierpnia 2022

Czy trzy złote dziennie mogą wystarczyć, by zapewnić spokój i bezpieczną przyszłość bliskim? Wielokrotnie zadawaliśmy to pytanie naszym rozmówcom w minionych miesiącach. W odpowiedzi słyszeliśmy w głosie sceptycyzm i niedowierzanie. Tymczasem naprawdę wystarczy tak niewiele, by posiadać ochronę ubezpieczeniową i nie zamartwiać się o przyszłość najbliższych. Poznajcie Panią Barbarę, która przekonała się o tym osobiście.

Ile kosztuje polisa na życie

Pani Barbara zawsze była osobą pragmatyczną, która stara się planować i zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom. Przy pierwszej okazji ubezpieczyła dom, a przed każdym wakacyjnym wyjazdem inwestowała w dodatkową ochronę dla wszystkich członków rodziny. Od dłuższego czasu myślała też o ubezpieczeniu na życie dla swojej mamy, Jadwigi, która w marcu 2016 roku skończyła sześćdziesiąt lat.

Głosy znajomych skutecznie ją jednak zniechęcały. Powtarzali jej, że polisa wyniesie ją miesięcznie kilkaset złotych, a na takie obciążenie budżetu nie mogła sobie pozwolić. Syn miał zaraz zacząć studia, więc szykowała się, jak to ma w zwyczaju, na ewentualne wydatki. Czesne, koszty dojazdu, materiały potrzebne do nauki. Nie chciała zostawiać potomka z tym wszystkim samego, choć on sam deklarował, że dużą część zapłaci sam z wynagrodzenia za dorywczą pracę w wakacje.

Pewnego dnia Pani Barbara natrafiła na reklamę 4Life Direct. Mogła uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją od tygodni pytania podczas jednej rozmowy telefonicznej, więc zadzwoniła pod podany numer. Ile będzie mnie kosztować polisa na życie dla mojej mamy? – zapytała. 3 złote dziennie – odpowiedział głos w słuchawce.

Ubezpieczenie na życie jest tańsze niż cukier

Ubezpieczenie na życie z sumą ubezpieczenia w wysokości 10 000 złotych Pani Barbara mogła kupić już za jedyne 88 złotych miesięcznie, a więc niecałe 3 złote na dzień. Czy to dużo? Czy to mało?

Każdy musi odpowiedzieć sobie na te pytania we własnym zakresie, ale warto porównać te kwotę z innymi kosztami, które ponosimy każdego dnia.

3 złote dziennie możemy wydać na:

 • kolejny numer ulubionego dziennika czy czasopisma
 • karton mleka
 • czekoladowego batonika
 • 1 kilogram cukru
 • 1 litr soku pomarańczowego
 • 400g śmietany 18%

Wszystkie te produkty spożywcze są przydatne i potrzebne, ale czy którekolwiek z nich ma taką moc, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo członkom rodziny?

88 złotych miesięcznie to z kolei koszt porównywalny do:

 • opłaty za internet
 • abonamentu kablówki
 • 1 kilograma kawy
 • manicure hybrydowego
 • karnetu na siłownię

Wielu z nas każdego miesiąca opłaca rachunki za produkty i usługi, z których korzystamy. Okazuje się, że równie łatwo można zadbać o bezpieczeństwo bliskich, wybierając i opłacając ubezpieczenie na życie. I wcale nie musi to oznaczać znacznego obciążenia dla domowego budżetu.

Niewielki koszt polisy, która daje tak wiele

Wróćmy do Pani Barbary, która w tamtym momencie podjęła decyzję o ubezpieczeniu na życie swojej mamy. Oboje zgodziły się, że spokojna przyszłość jest warta nawet więcej niż te kilkadziesiąt złotych. Przez kolejne lata mogły bez strachu o jutro cieszyć się życiem i skupić się na tym, co najważniejsze. Spędzać razem czas, świętować sukcesy syna i wnuka, ze spokojem wspominać dawne lata i rozmawiać o aktualnych sprawach.

W 2020 roku Pani Jadwiga odeszła z tego świata. Pani Barbara mogła skupić się na godnym pożegnaniu ukochanej osoby. Nie martwiły ją koszty pogrzebu i kwota zasiłku z ZUS-u, bo szybko otrzymała świadczenie z ubezpieczenia. Zgodnie z wolą mamy, pozostałą część środków przelała na konto syna, by mógł przeznaczyć je na swoją dalszą edukację. Ostatni prezent od ukochanej babci. Spokój i bezpieczeństwo całej rodziny były możliwe, dzięki jednemu wykonanemu telefonowi. Kosztowały mniej niż 3 złote dziennie.

Chcesz sprawdzić, ile wyniesie Twoja składka ubezpieczeniowa? Skorzystaj z naszego formularza, by dokonać wyliczenia składki dla ubezpieczenia na życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

Wypełnij formularz

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny lub e-mailowy kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.