Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

10 najczęściej zadawanych pytań na temat ubezpieczenia na życie

niedziela, 15 maja 2022

Poznaj 10 najczęściej pojawiających się pytań dotyczących polis na życie. Oto nasze odpowiedzi na często zadawane pytania:

  1. Czy naprawdę potrzebuję ubezpieczenia na życie?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, zastanów się, czy masz w swoim życiu kogoś, kto jest od Ciebie zależny finansowo. Przykładowo, gdybyś niespodziewanie zmarł, czy Twoi bliscy byliby w stanie przetrwać i utrzymać swój standard życia na podobnym poziomie? Czy będzie ich stać na pokrycie kosztów Twojego pogrzebu lub ewentualnych pozostałych kosztów związanych z opieką medyczną? Wreszcie, co nie mniej ważne, czy byliby w stanie opłacać czynsz lub kontynuować spłatę rat kredytu hipotecznego? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmiała „nie”, to warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie i  skontaktować się z 4Life Direct już dzisiaj.

  1. Jaka suma ubezpieczenia na życie jest mi potrzebna?

Sytuacja każdego z nas jest inna, dlatego wysokość sumy ubezpieczenia na życie zależy od indywidualnych potrzeb. Aby móc oszacować to na jaką sumę ubezpieczenia  na życie zawrzeć umowę, warto przyjrzeć się bieżącym i przyszłym potrzebom finansowym pozostałych członków rodziny. Mając to na uwadze, można określić przybliżoną kwotę. Dla pewności zawsze jednak najlepiej zasięgnąć porady u doradców. Skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj, a z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie.

  1. Jak mogę kupić ubezpieczenie na życie?

Chcesz kupić ubezpieczenie na życie? Cały proces jest niezwykle prosty! Ubezpieczyć możesz się przez telefon, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii 800 007 750 lub online. 

  1. Czy mogę kupić ubezpieczenie na życie, jeśli mam poważny problem ze zdrowiem?

W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy”, które można kupić za pośrednictwem 4Life Direct, nie pytamy o Twój stan zdrowia i nie przeprowadzamy badań lekarskich. Wystarczy jedna rozmowa z konsultantem 4Life Direct, by zawrzeć umowę bezterminowego ubezpieczenia na życie bez względu na stan zdrowia. 

  1. Czy w ubezpieczeniach zawartych za pośrednictwem 4Life Direct obowiązuje okres karencji?

Z 4Life Direct jesteś objęty ochroną już od pierwszego dnia obowiązywania umowy ubezpieczenia. W bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” nie ma karencji, jednakże warto podkreślić, że przez pierwsze 24 miesiące wypłata świadczenia jest ograniczona i wynosi sumę wpłaconych na danego ubezpieczonego składek. Nie dotyczy to jednak śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takich przypadkach, gdyby zdarzyła się tragedia, uposażeni otrzymają 300% sumy ubezpieczenia. Po 24 miesiącach od daty rozpoczęcia ochrony, w przypadku śmierci naturalnej czy śmierci w wyniku chorób, wypłata świadczenia jest równa wybranej sumie ubezpieczenia – zgodnie z zapisami w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

  1. Czym jest terminowe ubezpieczenie na życie?

Terminowe ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę na wypadek śmierci tylko w przypadku, gdy ubezpieczony umrze w okresie obowiązywania polisy (terminu na jaki została zawarta). 

  1. Kim jest uposażony?

Uposażony to osoba uprawniona do otrzymania świadczenia po śmierci ubezpieczonego. Osobę uposażoną można wskazać w wielu różnych rodzajach dokumentów. Dokumenty te to m.in. testament, fundusz powierniczy, polisa ubezpieczeniowa na życie bądź fundusz emerytalny.

  1. Kim jest ubezpieczający?

Ubezpieczający, zwykle nazywany „właścicielem polisy” to osoba lub podmiot zawierający z Ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia, który może swobodnie korzystać z praw i obowiązków wynikających z umowy. 

  1. Czy mogę kupić więcej niż jedną polisę na życie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić  więcej niż jedną polisę. W niektórych przypadkach możesz po prostu chcieć uzupełnić/rozszerzyć  ochronę którą już obecnie posiadasz. Skontaktuj się z zespołem 4Life Direct już dzisiaj, a z przyjemnością poprowadzimy Cię przez cały proces.

  1. Skąd ubezpieczyciel dowie się o mojej śmierci?

Osoba uposażona powinna poinformować ubezpieczyciela o zdarzeniu objętym ochroną. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze informować najbliższych o posiadanych polisach oraz o tym, czy są one wskazane  jako osoby uposażone.Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz kupić polisę na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.