Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

5 sposobów na zabezpieczenie finansów rodziny

poniedziałek, 26 września 2022

Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego rodzinie jest bardzo ważne. Poznaj 5 sposobów, dzięki którym możesz zabezpieczyć finanse bliskich.

Spłać swoje długi

Jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia finansów bliskich w przyszłości to spłata zadłużeń – chociażby częściowa. Nie chcesz przecież zostawić najbliższym długów. W wielu przypadkach zaciągnięcie jakiegoś długu w ciągu życia bywa konieczne. Jeśli masz zaciągnięte pożyczki lub kredyty, postaraj się je spłacić. Dzięki temu Twoja rodzina nie będzie musiała się martwić o wpływ Twoich długów na wysokość spadku.

Stwórz rodzinny biznes

Stworzenie rodzinnej firmy może służyć jako źródło dochodów dla Twoich najbliższych, nawet gdy Ciebie zabraknie. Biznes rodzinny gwarantuje, że Twoje dziedzictwo przetrwa. Firma posłuży Twojej rodzinie nie tylko jako źródło dochodu, ale będzie stanowiła pamiątkę po Tobie.

Utwórz fundusz kryzysowy

Fundusz kryzysowy to świetny sposób, by zapewnić rodzinie utrzymanie, nawet kiedy nie będziesz już w stanie pracować. Odkładanie pewnej sumy każdego miesiąca pomoże Twoim najbliższym przygotować się na wszelkie nieoczekiwane sytuacje, które mogą im się przytrafić.

Sporządź testament

Każdy powinien spisać ostatnią wolę, niezależnie od stanu cywilnego, wieku czy wielkości majątku. Testament to rodzaj dokumentu, w którym określasz, kto powinien otrzymać Twój majątek po Twojej śmierci. Dzięki temu dokumentowi decydujesz, kto odziedziczy Twój majątek, gdy umrzesz. W razie śmierci bez spisania ostatniej woli, sąd właściwy ustali spadkobierców ustawowych na podstawie przepisów kodeksu cywilnego.

Kup ubezpieczenie na życie

Dzięki polisie na życie, Twoi bliscy otrzymają wsparcie finansowe po Twojej śmierci. Świadczenie wypłacane z polisy w razie śmierci ubezpieczonego może zostać przeznaczone na pokrycie wszelkich niezbędnych wydatków  takich jak koszty pogrzebu, spłata kredytu, zakup artykułów spożywczych czy opłacenie innych rachunków . Kupując ubezpieczenie na życie, zapewniasz rodzinie bezpieczeństwo finansowe w przyszłości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat polis na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.