Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Skąd mam wiedzieć, kiedy moje roszczenie z tytułu ubezpieczenia na życie zostanie rozpatrzone?

Błędne przekonania na temat ubezpieczeń na życie

poniedziałek, 08 stycznia 2024

Polisa na życie to narzędzie finansowe, które zapewnia ochronę finansową Twoim bliskim na wypadek Twojej śmierci. Ubezpieczenie na życie bywa niestety często źle rozumiane. Prowadzi to do błędnych przekonań, które mogą uniemożliwić ludziom zabezpieczenie finansowe swoich bliskich. Poniżej omawiamy najczęstsze błędne przekonania, jakie pojawiają się wśród osób, które szukają odpowiedniej ochrony i chcą kupić polisę na życie.

1. Składki w ubezpieczeniu na życie są zbyt wysokie

Wiele osób ma przekonanie, że składki w ubezpieczeniu na życie są wysokie. Obawy przed wysokimi składkami powodują, iż osoby zainteresowane ochroną, zaniechają dalszych poszukiwań i nawiązania kontaktu z firmą ubezpieczeniową w celu uzyskania informacji dotyczących wysokości składek. Dobrze jest wiedzieć, że wyliczenie składki jest bezpłatne i warto porozmawiać z konsultantem, by uzyskać informacje dotyczące poszczególnych ubezpieczeń i składek.

Czynniki wpływające na wysokość składki w ubezpieczeniu na życie to:

– Rodzaj wybranej polisy
– Wiek
– Wybrana suma ubezpieczenia
– Wybrany wariant (indywidualny, małżeński/partnerski)

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe Twoim bliskim po Twojej śmierci. Ważne jest, aby zapoznać się z różnymi dostępnymi opcjami ubezpieczenia. Porozmawiaj już dziś z konsultantem 4Life Direct, aby znaleźć odpowiednie dla siebie ubezpieczenie.

2. Ubezpieczenie na życie przeznaczone jest wyłącznie dla osób starszych

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat ubezpieczenia na życie jest to, że jest ono przeznaczone wyłącznie dla osób starszych.

Ubezpieczenie na życie nie jest jednak przeznaczone wyłącznie dla osób starszych. Kupienie ubezpieczenia na życie wcześniej może mieć kilka zalet. Na przykład młodsza osoba, która kupi bezterminowe ubezpieczenie na życie, może płacić  niższą składkę.

Jakie znaczenie ma ubezpieczenia na życie dla młodszych osób?

Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” zapewnia finansową ochronę bliskim na wypadek Twojej śmierci – zarówno z przyczyn naturalnych, jak i w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Wypłatę świadczenia można przeznaczyć na:

– Spłatę zaległych długów.
– Opłacenie kosztów pogrzebu.
– Wsparcie finansowe dla osób pozostających na utrzymaniu.

Ubezpieczenie na życie nie jest tylko dla osób starszych. Bez względu na wiek, ważne jest, aby zdać sobie sprawę z wartości ubezpieczenia, aby chronić swoich bliskich.

Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się w każdym wieku. Dlatego ważne jest, aby wybrać  odpowiednie ubezpieczenie na życie. Kupując ubezpieczenie na życie wcześniej, możesz zyskać niższe składki i zapewnić bezpieczeństwo finansowe swojej rodzinie na wypadek Twojej śmierci.

3. Aby kupić ubezpieczenie na życie, potrzebujesz badań lekarskich

Wiele osób zakłada, że przed zakupem ubezpieczenia należy wypełnić ankiety medyczne. Za pośrednictwem 4Life Direct Sp. z o.o. można kupić Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” Towarzystwa Generali Życie SA., w którym można się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia. To oznacza, że nie ma ankiet medycznych i badań lekarskich przy zawieraniu umowy ubezpieczenia. Taka ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki.

4. Będąc emerytem nie możesz kupić Ubezpieczenia na Życie

Panuje przekonanie, że Ubezpieczenia na Życie nie mogą kupić osoby będące na emeryturze lub rencie. To błędne przekonanie wynika z założenia, że emerytura dyskwalifikuje ludzi z posiadania ubezpieczenia na życie.

Za pośrednictwem 4Life Direct Sp. o.o.  można kupić ubezpieczenia, które jest dostępne dla osób na różnych etapach życia. Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” możesz kupić aż do 85. roku życia.

Znaczenie ubezpieczenia na życie dla emerytów. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie będąc na emeryturze? Poznaj kilka powodów.

Koszty pogrzebu: Koszty pogrzebu mogą być wysokie. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może pomóc Twojej rodzinie pokryć wszelkie koszty pogrzebu.

Spłata kart kredytowych lub innych długów: Tak, możesz nadal mieć długi, nawet jeśli jesteś emerytem. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może pomóc Twojej rodzinie w pokryciu tych zobowiązań, gdy Ciebie zabraknie.

Opieka medyczna: W przypadku emerytów, którzy zachorują lub nie będą w stanie samodzielnie się sobą zająć pod koniec życia, mogą pojawić się dodatkowe koszty medyczne np. związane z prywatną opieką lekarską czy rehabilitacją. Świadczenie z Ubezpieczenia na życie może zostać przeznaczone na niezapłacone rachunki medyczne.

5. Ubezpieczenie na życie jest skomplikowane – to mit!

Zdarza się, że osoby unikają kupienia ubezpieczenia na życie, ponieważ uważają, że jest ono skomplikowane i trudne do zrozumienia. Warunki polisy, opcje ubezpieczenia i żargon ubezpieczeniowy przyczyniają się do tego błędnego przekonania.

4Life Direct Sp. z o.o oferuje za swoim pośrednictwem ubezpieczenie na życie na prostych zasadach. Ogólne Warunki Ubezpieczenia posiadają zaledwie kilka stron. Proces zawarcia umowy, jak i wypłaty świadczenia jest prosty i łatwy do zrozumienia.

6. Mam już oszczędności, więc nie potrzebuję ubezpieczenia na życie

Niektórzy ludzie uważają, że nie potrzebują ubezpieczenia na życie, ponieważ mają wystarczające oszczędności lub inwestycje. Wierzą, że ich majątek wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo finansowe rodzinie w przyszłości, gdy ich zabraknie.

Chociaż oszczędności są cennym elementem planowania finansowego, mogą nie wystarczyć. Dotyczy to zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych potrzeb Twoich bliskich. Po Twojej śmierci być może Twoja rodzina będzie musiała poczekać miesiące, zanim będzie mogła uzyskać dostęp do tych pieniędzy. Świadczenie z tytułu śmierci w ramach ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy” jest zlecane do wypłaty w ciągu 24h (dni robocze) od akceptacji roszczenia. To ważne, szczególnie jeśli Twoi bliscy potrzebują szybkiego dostępu do środków, by móc pokryć ważne wydatki.

W dłuższej perspektywie ubezpieczenie na życie zapewnia bezpieczeństwo finansowe i może uzupełnić istniejące oszczędności. Pomoże to w zachowaniu stabilności finansowej bliskim.

Proces zakupu polisy na życie jest łatwy. Wystarczy, że skontaktujesz się z 4Life Direct. Przeprowadzimy Cię przez proces zawarcia umowy i przeanalizujemy wszystkie dostępne dla Ciebie opcje ubezpieczenia. Możesz mieć pewność, że wybierzesz polisę ubezpieczenia na życie, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wypełnij formularz przez Internet

Kliknij tutaj i wypełnij formularz. Jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń do nas dzisiaj!

Jeśli wolisz kontakt telefoniczny, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić ubezpieczenie na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.