Poznaj składkę Kup online
Czytanie dokumentów ubezpieczeniowych.

Czy moja rodzina powinna wiedzieć o moim ubezpieczeniu na życie?

środa, 06 kwietnia 2022

Kupiłeś ubezpieczenie na życie, by zabezpieczyć przyszłość finansową swojej rodziny?
Pamiętaj, by podzielić się z informacjami na temat zakupionej polisy z bliskimi, a w szczególności z osobami uposażonymi. Mogą to być np. współmałżonek, partner, dziecko, rodzeństwo lub rodzice. Uposażyć można także osoby, które nie są spokrewnione czy też różnego rodzaju organizacje np. charytatywne.

Dlaczego należy rozmawiać o ubezpieczeniu na życie?

Rozmowa z rodziną o ubezpieczeniu na życie to ważny element w procesie zapewnienia bezpieczeństwa finansowego bliskich. Należy poinformować osobę uposażoną nie tylko o tym, że kupiło się polisę, ale także o Ubezpieczycielu czy firmie za pośrednictwem której zawarło się umowę. Bez tej informacji osoba uposażona nie będzie wiedziała o polisie i z kim się skontaktować, aby zgłosić roszczenie.

Dzięki otwartej i szczerej rozmowie z rodziną na temat polisy na życie można mieć pewność, że osoby uposażone będą wiedziały, co zrobić w przypadku śmierci ubezpieczonego i jaką kwotę powinny otrzymać. Należy upewnić się, że bliscy posiadają wszelkie niezbędne informacje na temat zakupionej polisy (suma ubezpieczenia, firma, kontakt). Warto również upewnić się, że wszystkie informacje o uposażonym zostały prawidłowo zapisane i przekazane Ubezpieczycielowi.

Rozmowa o ubezpieczeniu na życie z rodziną

Temat ubezpieczenia na życie może nie być łatwym tematem do rozmowy, jednak warto poruszyć tę kwestię z bliskimi. Dobrze jest porozmawiać z konsultantem, który powie o korzyściach zawarcia polisy i o których można również powiedzieć rodzinie. Jako że taka ochrona jest bardzo ważna, podjęcie dialogu z rodziną na ten temat jest istotne.

Jeśli szukasz ubezpieczenia na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]