Poznaj składkę Kup online
Ubezpieczona rodzina i jej oszczędności

Czy oszczędności wystarczą, by zadbać o spokojną przyszłość najbliższych?

piątek, 10 lipca 2020

Ubezpieczenie na życie to ochrona, która zapewnia wsparcie finansowe dla Twoich bliskich. Dzięki takiej ochronie, rodzina otrzyma wypłatę świadczenia, którą będzie mogła przeznaczyć na ważne opłaty, bez konieczności wydawania swoich oszczędności. Może się zdarzyć, że po śmierci bliskiej osoby, oszczędności będą mogły nie wystarczyć, a dzięki polisie, rodzina będzie miała fundusze na pokrycie ważnych wydatków.

Oszczędności pozwalają realizować marzenia i finansować niespodziewane naprawy. Wszyscy możemy się zgodzić, że zdecydowanie się przydają. Cierpliwie zebrane środki mogą jednak nie wystarczyć, gdy dojdzie do niespodziewanej sytuacji. Dlatego warto mieć ubezpieczenie na życie i być zabezpieczonym na każdą ewentualność.

Jak wykorzystać oszczędności

Z wiekiem i zebranym doświadczeniem każdy z nas uświadamia sobie, jak ważne są oszczędności. Niewielkie sumy odkładane każdego miesiąca składają się z czasem na większą kwotę, którą można wykorzystać na rozmaite sposoby.

Wymarzone wakacje w ciepłych krajach z całą rodziną?

A może romantyczny wypad we dwoje do tego przepięknego nadmorskiego kurortu?

Planowany od lat remont kuchni?

Wymiana samochodu na nowszy i bezpieczniejszy model?

Opłata za zajęcia dla dzieci i wnuków, dzięki którym rozwiną swoje pasje?

Chcąc zrealizować którykolwiek z tych planów, potrzeba czasu i… cierpliwości. Oszczędzanie jest bardzo trudne. Wymaga silnej woli, by oprzeć się pokusom, które czyhają wokół nas. Na każdym kroku napotykamy atrakcyjne oferty cenowe lub promocje, które zachęcają do złamania postanowień i ruszenia środków zebranych na koncie. Jak pokazują badania, wielu Polaków zna ten problem, co pokazuje poniższa infografika.

Infografika Oszczędności Polaków

Niemal co druga osoba nie ma prawie żadnych oszczędności i znalazłaby się w trudnej sytuacji już po miesiącu, gdyby straciła dotychczasowe źródło dochodu. W sumie aż 64% ankietowanych przyznaje otwarcie, że zdołałoby utrzymać się, za zgromadzone do tej pory środki, przez maksymalnie trzy miesiące. To pokazuje, jak wielu z nas ma kłopoty z oszczędzaniem. Prawie 70% otwarcie przyznaje zresztą, że w tym roku nisko ocenia swoje szanse na odłożenie jakiejkolwiek sumy.

Ubezpieczenie gwarancją spokoju

Wpływająca regularnie pensja, renta lub emerytura, w połączeniu z mniejszymi lub większymi oszczędnościami na koncie, buduje poczucie bezpieczeństwa. Wielu z nas sądzi, że te środki wystarczą do uporania się z każdym wyzwaniem i niespodziewaną sytuacją. Nikt z nas nie może jednak przewidzieć, co przyniesie jutro. W obliczu jakich problemów postawi nas los. Dlatego właśnie oszczędności i ubezpieczenie tak dobrze się uzupełniają.

Czasami może okazać się, że nie zdążymy odłożyć kwoty wystarczającej na pokrycie np. kosztów leczenia czy zabiegu. W innym przypadku może ona nie wystarczyć na spłatę zobowiązań zmarłego bliskiego lub pokrycie wszystkich kosztów ceremonii pogrzebowej. Może się zdarzyć również tak, że na skutek tragicznego wypadku rodzina będzie musiała poradzić sobie bez głównego żywiciela. W takich chwilach niezwykle pomocne okazuje się otrzymane świadczenie z ubezpieczenia, które pozwala bliskim uporać się z każdym finansowym wyzwaniem.

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza nas, praktycznie, na każdą ewentualność.

Oszczędzam i ubezpieczam się

W 4Life Direct regularnie rozmawiamy z Klientami, którzy wspominają nam o swoich planach na oszczędzanie. Opowiadają nam, że w obecnej rzeczywistości regularne odkładanie środków jest trudne i niewdzięczne, bo wymaga przesuwania na później planów i marzeń, które chciałoby się realizować już teraz. Przytoczone przez nas statystyki pokazują, że oszczędzać regularnie, przez dłuższy czas, jest bardzo trudno i ostatecznie niewielu się naprawdę udaje.

Wielokrotnie słyszeliśmy też głosy sceptyków, mówiących, że ubezpieczenie jest im niepotrzebne, bo zachowują część comiesięcznych wpływów na konto. Zawsze w takich chwilach, na bazie wieloletnich doświadczeń, przypominamy, ile może zmienić w życiu ochrona ubezpieczeniowa. 50 000 złotych świadczenia to atrakcyjna kwota, która zapewnia rodzinie spokój i bezpieczeństwo, często na lata. By ją odłożyć, należałoby co miesiąc chować do skarbonki po 300 złotych przez aż 167 miesięcy. To prawie 14 lat! Wielu 70-latków, choć życzylibyśmy, by było inaczej, może nie mieć tyle czasu. Dla młodszych z kolei kwota 300 złotych miesięcznie może okazać się zbyt obciążająca domowy budżet – na pewno bardziej dotkliwie, niż kilkukrotnie niższa składka ubezpieczeniowa, jeśli zdecydują się na ochronę.

Odpowiedź jest prosta. Ubezpieczenie na życie to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa, które trudno zapewnić samymi oszczędnościami. Dlatego warto zadbać o ochronę swoją i bliskich, a odkładane dodatkowo pieniądze wykorzystać później tylko na spełnianie marzeń.

Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych dla Ciebie opcjach ochrony? Poznaj najlepsze polisy i zainwestuj w spokojną przyszłość rodziny!

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla bliskich, w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Aby dowiedzieć się więcej o polisach na życie dostępnych za pośrednictwem 4Life Direct, skontaktuj się z nami już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje