Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Czy potrzebuję ubezpieczenia na życie, jeśli jestem żonaty?

czwartek, 07 kwietnia 2022

Jeśli jesteś żonaty i nie masz dzieci ani innych osób na utrzymaniu, możesz się zastanawiać, czy ubezpieczenie na życie jest naprawdę konieczne. Jest to decyzja, z którą zmaga się wiele par, zwłaszcza osoby, które zawarły związek małżeński w późniejszym okresie życia. Poniżej podajemy kilka kwestii, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji:

Czy byłbyś w stanie sam się utrzymać, gdyby Twój współmałżonek nagle zmarł?

Głównym celem ubezpieczenia na życie jest wsparcie finansowe bliskich w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo finansowe współmałżonkowi w przyszłości, warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie. 

Czy jest ktoś jeszcze, kto na nas polega?

Warto zastanowić się czy oprócz współmałżonka jest jeszcze ktoś, kto na nas polega finansowo. Może to być jeden z czynników decydujących o wyborze ubezpieczenia na życie.

Czy masz jakieś długi?

Nawet jeśli nie masz nikogo na utrzymaniu np. dzieci, powinieneś także pomyśleć o swoim zadłużeniu. Czy ktoś podpisał się pod Twoimi długami? Nie chcemy przecież zostawić przyjaciela czy członka rodziny z obciążeniem finansowym. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może być wykorzystana np. do pokrycia zobowiązań w razie Twojej śmierci.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej ubezpieczenia na życie warto skonsultować się z doradcą. Skontaktuj się z 4Life Direct, by dowiedzieć się więcej.