Poznaj składkę Kup online
Mąż i żona gapią się na siebie.

Czy powinienem kupić ubezpieczenie na życie, aby zabezpieczyć rodzinę?

czwartek, 14 kwietnia 2022

Zastanawiasz się jak możesz zapewnić bezpieczeństwo finansowe swojej rodzinie? Czy Twoi bliscy byliby w stanie się utrzymać, gdyby Ciebie nagle zabrakło? Jeśli martwisz się o te kwestie, warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie.


Wypłata świadczenia z polisy na życie może być przeznaczona np. na opłaty związane z pogrzebem, spłatę zaległych długów, opłacenie rachunków lub pomoc w budżecie domowym.

Czy powinienem kupić ubezpieczenie na życie dla współmałżonka?

Jeśli zastanawiasz się, czy kupienie ubezpieczenia na życie w wariancie partnerskim lub małżeńskim to dobry pomysł, odpowiedź brzmi: tak. Niezależnie od tego, czy macie dzieci, czy nie, warto ubezpieczyć życie. Dlaczego? Wypłata świadczenia może być pomocna np. w:

  • pokryciu kosztów pogrzebu,
  • opłaceniu czynszu, rachunków za prąd czy gaz,
  • spłaceniu rat kredytu czy pożyczek,
  • dodatkowe środki finansowe w budżecie domowym.

Wiele par decyduje się na ubezpieczenie tylko żywiciela rodziny, a nie małżonka, który nie zarabia. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto ubezpieczyć także współmałżonka, który nie pracuje. W końcu to właśnie te osoby dbają o dom i o to, by wszystko funkcjonowało bez zakłóceń. Jeśli zdarzyłoby się nieszczęście i coś nieoczekiwanego przydarzyło by się opiekującemu się domem małżonkowi, mogłoby to doprowadzić do wielu dodatkowych wydatków dla rodziny.

Rozmowy na temat ubezpieczenia na życie mogą nie być łatwe, ale są ważne. Jeśli chciałbyś porozmawiać z kimś o ubezpieczeniu na życie dla Twojej rodziny, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]