Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Mężczyzna i kobieta patrząc na siebie.

Czy powinienem kupić ubezpieczenie na życie dla moich rodziców?

wtorek, 12 kwietnia 2022

Ubezpieczenie na życie jest ważną ochroną, która może zapewnić bezpieczeństwo finansowe bliskim. Czy zastanawiałeś się, jak ważne może być kupienie ubezpieczenia na życie dla rodziców?

Ubezpieczenie na życie może okazać się bardzo pomocne w spłacie wszelkich zobowiązań finansowych. Mogą to być np. koszty związane z pogrzebem, rachunki, czynsz czy spłata rat kredytowych.

Jeśli zastanawiasz się: „Czy mogę kupić ubezpieczenie na życie dla moich rodziców?”, odpowiedź brzmi: tak, o ile wyrażą na to zgodę.

Dlaczego miałbym kupić ubezpieczenie na życie dla rodzica?

Choć Twoi rodzice mogą uważać, że posiadanie ubezpieczenia na życie nie jest konieczne, warto rozważyć zakup polisy. Jak ubezpieczenie na życie może pomóc bliskim po śmierci jednego z rodziców? 

Koszty pogrzebu – ceny usług pogrzebowych często bywają wysokie. Wypłatę świadczenia z polisy ubezpieczeniowej można przeznaczyć np. na opłaty związane z ostatnim pożegnaniem, nie obciążając przy tym kosztami pozostałych członków rodziny.

Rachunki za leczenie – Wypłata z polisy na życie może zostać wykorzystana do spłacenia rachunków za leczenie rodzica.

Długi finansowe – po śmierci rodzica konieczne może być spłacenie zadłużenia na karcie kredytowej lub zaległych pożyczek.

Wsparcie finansowe – polisa ubezpieczeniowa na życie rodzica może umożliwić pozostawienie pewnej kwoty pieniężnej dla uposażonych. 

Zwiększenie dochodu emerytalnego – Jeśli jedno z rodziców umrze, dochód emerytalny drugiego rodzica może być wsparty dodatkowymi pieniędzmi z wypłaty świadczenia z tytułu polisy na życie.

Przeprowadzka – Gdy jedno z rodziców umiera, zdarza się, że jego dzieci muszą przeprowadzić np. do siebie drugiego rodzica. Wydatki związane z przeprowadzką mogą być bardzo kosztowne. Wypłata z polisy może pomóc opłacić te koszty.

Jak kupić ubezpieczenie na życie dla rodzica.

Jeśli zdecydowałeś, że ubezpieczenie na życie dla Twoich rodziców to dobry pomysł, porozmawiaj z nimi o tym. W przypadku chęci zakupu dla nich polisy, konieczne będzie uzyskanie ich zgody. Jeśli rozważasz zawarcie ubezpieczenia na życie dla rodzica, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś i dowiedz się więcej.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.