Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Czy przewlekłe schorzenia będą miały wpływ na możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia na życie?

wtorek, 12 marca 2024

Przewlekła choroba nie ma wpływu na możliwość zawarcia umowy bezterminowego ubezpieczenia na życie które jest dostępne za pośrednictwem 4Life Direct.

Ubezpieczenie na życie ma na celu wsparcie finansowe bliskich i może zapewnić bezpieczeństwo finansowe po śmierci osoby ubezpieczonej. Dzięki Ubezpieczeniu na Życie zapewniasz spokój i bezpieczeństwo bliskim na wypadek Twojej śmierci. Choroby przewlekłe, w tym cukrzyca, nadciśnienie i astma, mogą u niektórych ubezpieczycieli wpływać na możliwość zawarcia umowy. Na szczęście tak nie jest w przypadku ubezpieczenia na życie zawieranego za pośrednictwem 4Life Direct Sp. z o.o.

Jak choroby przewlekłe mogą wpływać na składki? Jakie są czynniki wpływające na składki na ubezpieczenie na życie oraz jakie są opcje dostępne dla osób poszukujących ubezpieczenia? O tym poniżej.

Czym są choroby przewlekłe?

Przewlekłe schorzenia obejmują szereg problemów zdrowotnych, które utrzymują się przez długi okres czasu. Schorzenia przewlekłe często wymagają ciągłego leczenia. Cukrzyca, nadciśnienie i astma należą do najczęstszych chorób przewlekłych. Czynniki przyczyniające się do chorób przewlekłych obejmują predyspozycje genetyczne, styl życia, czynniki środowiskowe i wiek.

Ocena ryzyka w ubezpieczeniach na życie

Niektórzy ubezpieczyciele opierają się na badaniach lekarskich i dostępie do dokumentacji medycznej, aby zebrać informacje o stanie zdrowia wnioskodawcy. Wnioskodawcy cierpiący na choroby przewlekłe mogą zostać sklasyfikowani jako osoby o podwyższonym ryzyku, co może prowadzić do wyższych składek lub ograniczonych opcji ubezpieczenia.

Na szczęście za pośrednictwem 4Life Direct można kupić polisę „Moi Bliscy, w której nie zadajemy pytań o stan zdrowia i nie przeprowadzamy badań lekarskich.

Jak obliczane są składki na ubezpieczenie na życie?

Składki za ubezpieczenia na życie może się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności. Ubezpieczyciele, odpowiedzialni za ustalanie składek, oceniają stan zdrowia i inne czynniki w celu oszacowania średniej długości życia. Do najważniejszych czynników wpływających na wysokość składek ubezpieczenia na życie zaliczają się:

● Rodzaj polisy (np. bezterminowe ubezpieczenie na życie lub terminowe ubezpieczenie na życie).

● Suma ubezpieczenia (im wyższa suma ubezpieczenia, tym składki będą wyższe)

● Wiek (im później zawrze się umowę ubezpieczenia, tym składki będą wyższe)

● Stan zdrowia (ankiety medyczne).

Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” bez konieczności wypełniania ankiet medycznych. Zatem jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, nie musisz ujawniać tych informacji.

W jaki sposób choroby przewlekłe mogą wpływać na składki w ubezpieczeniu na życie

W przypadku niektórych polis ubezpieczeniowych choroby przewlekłe mogą mieć znaczący wpływ na wysokość składki ze względu na ich związek ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności. Oto kilka przykładów jak choroby przewlekłe mogą wpływać na składki w ubezpieczeniu na życie:

Zwiększone ryzyko śmiertelności

Choroby przewlekłe często prowadzą do wyższej śmiertelności w porównaniu z osobami bez tych problemów zdrowotnych. Ubezpieczyciele oceniają ryzyko śmiertelności przy ustalaniu wysokości składek. Oznacza to, że osoby cierpiące na choroby przewlekłe mogą płacić wyższe składki.

Stan zdrowia

Rodzaj i stopień schorzeń przewlekłych może również odgrywać rolę przy ustalaniu składek na ubezpieczenie na życie. Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić polisę „Moi Bliscy”, w której nie musisz poddawać się badaniom lekarskim i wypełniać ankiet medycznych.

Rodzaje ubezpieczeń na życie dla osób posiadających choroby przewlekłe

Możesz kupić Bezterminowe ubezpieczenie na życie dostępne za pośrednictwem 4Life Direct bez konieczności poddawania się badaniom lekarskim, nawet jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę. Stan zdrowia może czasami utrudniać kupienie ubezpieczenia na życie, jednak w przypadku polisy „Moi Bliscy” tak nie jest. 

Bezterminowe ubezpieczenie na życie jest ważne na czas nieokreślony. Jest to najprostsza forma ubezpieczenia na życie, gdyż nie ma konieczności odnawiania umowy. Twoje składki również pozostają takie same przez całe życie.

Dzięki polisie „Moi Bliscy” oferowanej za pośrednictwem 4Life Direct możesz się ubezpieczyć do końca życia. Oznacza to, że Twoja polisa jest zawierana bezterminowo. Suma ubezpieczenia może wynosić do 50 000 zł. W przypadku Twojej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku świadczenie wynosi trzykrotność sumy ubezpieczenia.


Informacje dotyczące polisy „Moi Bliscy”:

● Dla: Kobiet i mężczyzn w wieku 40-85 lat.

● Suma ubezpieczenia: Do 50 000 zł.

● Dostępne warianty: Indywidualny, Małżeński / Partnerski.

● Czas trwania ochrony: Bezterminowy

● Składka: Stała

Ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich

Badania lekarskie nie zawsze są wymagane w ubezpieczeniu na życie. Niektóre polisy ubezpieczeniowe na życie nie wymagają badań lekarskich.

Na szczęście za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenia na życie, gdzie nie są wymagane ankiety medyczne. Oznacza to, że po zawarciu umowy będziesz objęty ubezpieczeniem bez względu na stan zdrowia.

Szukasz ubezpieczenia na życie bez badań lekarskich?

Wystarczy, że już dziś skontaktujesz się z 4Life Direct. Przeprowadzimy Cię przez proces i przeanalizujemy wszystkie opcje. Możesz mieć pewność, że wybrałeś polisę na życie, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wypełnij formularz online

Kliknij tutaj i wypełnij wniosek. Jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń do nas dziś!

Jeśli wolisz do nas zadzwonić, możesz skontaktować się z nami pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00.


Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.