Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Czy stan zdrowia może wpłynąć na zawarcie umowy ubezpieczenia i wysokość składki?

piątek, 16 lutego 2024

Zastanawiasz się, czy Twoje zdrowie może mieć wpływ na możliwość kupienia ubezpieczenia? Przy zawieraniu niektórych umów ubezpieczenia konieczne jest wypełnienie ankiet medycznych lub badań lekarskich. To oznacza, że Twój stan zdrowia może mieć wpływ na zawarcie umowy ubezpieczenia.

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że wybory, których dokonujemy w życiu codziennym, często mogą mieć wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie – możliwość zawarcia ubezpieczenia. W tym artykule omawiamy związek między prowadzeniem zdrowego stylu życia, a korzyściami płynącymi z posiadania ubezpieczenia na życie.

Składki w ubezpieczeniu na życie

Składka w ubezpieczeniu na życie to kwota, którą płacisz ubezpieczycielowi w zamian za ochronę ubezpieczeniową. Jeśli będziesz opłacać składki w terminie, masz pewność, że Twoja polisa będzie aktywna. Częstotliwość opłacania składek może być na przykład miesięczna.

Składki w ubezpieczeniu na życie zależą od różnych czynników. Koszt polisy na życie będzie różny dla każdej osoby. Oto niektóre z czynników, które wpływają na wysokość składki:

Wiek

Wiek jest ważny przy ustalaniu wysokości składek w ubezpieczeniu na życie. Młodsze osoby zazwyczaj kwalifikują się do niższych składek.

Suma ubezpieczenia

Wybrana suma ubezpieczenia ma wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie.

Ubezpieczenie indywidualne lub partnerskie/małżeńskie

W zależności od tego, czy ochroną będzie objęta jedna osoba, czy para, wysokość składki będzie się różnić.


Jakie zmiany warto wprowadzić, by polepszyć swoje zdrowie?


Zmiany stylu życia mogą pozytywnie wpłynąć zarówno na Twoje zdrowie, a tym samym możliwość zawarcia ubezpieczenia na życie, jeśli będą wymagane ankiety medyczne. Jakie modyfikacje warto wprowadzić i na co zwrócić uwagę?

Zbilansowana dieta

Zbilansowana dieta to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby wesprzeć swój ogólny stan zdrowia. Włącz do swoich posiłków różnorodne owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i chude białka.

Ograniczenie spożycia przetworzonej żywności

Spożywanie przetworzonej żywności i słodkich napojów może zwiększać ryzyko chorób przewlekłych. Rozważ skorzystanie z porady dietetyka, który pomoże Ci w stworzeniu planu dostosowanego do Twoich celów zdrowotnych i preferencji żywieniowych.

Regularna aktywność fizyczna

Ustal plan ćwiczeń, który pomoże Ci zachować zdrowie. Znajdź zajęcia, które sprawiają Ci przyjemność, takie jak spacery, bieganie czy jazda na rowerze. Wyznaczaj realistyczne cele i śledź swoje postępy.

Dokonuj wyborów związanych ze zdrowym stylem życia

Unikaj tytoniu i ogranicz spożycie alkoholu. Wdrażając te strategie i stawiając zdrowie na pierwszym miejscu, możesz nie tylko poprawić jakość swojego życia, ale wpłynąć na możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia, gdzie wymagane są ankiety medyczne.

Jak można wpłynąć na zawarcie umowy ubezpieczenia gdzie są ankiety medyczne?

Regularne badania i kontrole lekarskie

Regularne wizyty kontrolne u lekarzy pozwalają na wczesne wykrycie chorób. Poddawaj się regularnym badaniom profilaktycznym, takim jak ciśnienie krwi, morfologia, badanie cholesterolu i badania przesiewowe w kierunku raka. Pomoże Ci to zachować optymalny stan zdrowia.

Utrzymanie prawidłowej wagi i stylu życia


Staraj się osiągnąć i utrzymać zdrową wagę poprzez: 

● Zbilansowane odżywianie.

● Regularne ćwiczenia.

● Umiarkowane porcje jedzenia.

Wprowadź zdrowe nawyki związane ze stylem życia, takie jak regularna aktywność fizyczna, radzenie sobie ze stresem i odpowiednia ilość snu.


Rzuć palenie i ogranicz spożycie alkoholu


Rzucenie palenia znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych schorzeń. Zapoznaj się z programami i zasobami dotyczącymi rzucania palenia, które pomogą Ci pozbyć się nałogu.

Ograniczenie spożycia alkoholu lub całkowita abstynencja od niego może zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych chorób.

Czy mogę kupić ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich?

Aby kupić polisę na życie, nie zawsze wymagane jest badanie lekarskie. W niektórych ubezpieczeniach na życie nie jest wymagane wypełnianie ankiet medycznych i przechodzenie badań lekarskich.

Za pośrednictwem  4Life Direct można kupić ubezpieczenie „Moi Bliscy” bez względu na stan zdrowia. Oznacza to, że by móc zawrzeć umowę bezterminowego ubezpieczenia nie musisz wypełniać ankiet medycznych.

Szukasz ubezpieczenia na życie bez badań i badań lekarskich? Wystarczy, że już dziś skontaktujesz się z 4Life Direct.

Wypełnij formularz online

Jeśli chcesz poznać swoją składkę, wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie, a jeden z konsultantów 4Life Direct skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń do nas dzisiaj

Możesz zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00.

Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.