Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Czy warto się ubezpieczyć?

czwartek, 12 października 2023

Zastanawiasz się nad kupieniem ubezpieczenia na życie, ale wciąż masz wątpliwości? Potrzeba posiadania ochrony zależy od indywidualnych okoliczności każdej osoby. Przed zakupem polisy warto rozważyć kilka czynników.

Zobowiązania finansowe

Jeśli masz zobowiązania finansowe, takie jak kredyt hipoteczny, pożyczki lub inne długi, ubezpieczenie na życie może pomóc w spłacie tych zobowiązań w przypadku Twojej śmierci, chroniąc tym samym Twoją rodzinę przed finansowym obciążeniem. Dzięki wypłacie świadczenia z ubezpieczenia na życie Twoi bliscy będą mieli środki, które będą mogli przeznaczyć np. na spłatę tych długów.

Zabezpieczenie finansowe rodziny

Jeśli Twoje dochody stanowią główne źródło utrzymania dla Twojej rodziny lub masz osoby, które są na Twoim utrzymaniu, ubezpieczenie na życie może zapewnić im wsparcie finansowe, gdy Ciebie zabraknie.

Zabezpieczenie przyszłości dzieci

Czy masz dzieci? Dzięki ubezpieczeniu na życie możesz zapewnić im środki na edukację lub inne potrzeby, które pojawią się w przyszłości.

Utrzymanie standardu życia

Ubezpieczenie na życie może pomóc w utrzymaniu standardu życia Twojej rodziny po Twojej śmierci. Może to obejmować pokrycie codziennych kosztów utrzymania, takich jak rachunki, zakupy spożywcze itp.

Cele finansowe

Ubezpieczenie na życie może pomóc Twoim bliskim w osiągnięciu określonych celów finansowych. Mogą to być np. opłacenie wykształcenia dzieci, zakup samochodu, odłożenie pewnej kwoty na czas emerytury.

Jakie ubezpieczenie na życie warto wybrać?

Najczęściej wybieranymi ubezpieczeniami są terminowe oraz bezterminowe. Warto rozważyć zakup bezterminowej polisy „Moi Bliscy”, ponieważ:

ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki,
wysokość składek jest stała i nie zmienia się bez względu na wiek, inflację i inne czynniki,
– ubezpieczyć się można bez względu na stan zdrowia,
wystarczy jedna rozmowa z konsultantem, by zawrzeć umowę ubezpieczenia do końca życia,
– zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24 godzin (dni robocze) od zaakceptowania roszczenia,
– ubezpieczyć można również współmałżonka lub partnera,
nie ma wykluczeń chorobowych przy wypłacie świadczenia. To oznacza, że jeśli osoba ubezpieczona umrze na skutek zawału serca, nowotworu czy choroby przewlekłej, świadczenie zostanie wypłacone.
nie ma karencji. Bez względu na czas trwania polisy, uposażony otrzyma wypłatę świadczenia, jeśli nastąpi zdarzenie, na wypadek którego zawarto ubezpieczenie. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku śmierci naturalnej w okresie pierwszych 24 miesięcy (okres pierwszej ochrony)trwania ochrony, świadczenie wypłacane jest w wysokości sumy wpłaconych na danego ubezpieczonego, składek.
– jeśli osoba ubezpieczona zginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, świadczenie zostanie wypłacone w wysokości 300% sumy ubezpieczenia, a kwota ta może wynieść nawet 150 000 zł.
– ubezpieczyć się można aż do 85. roku życia.

Masz pytania? Porozmawiaj z konsultantem 4Life Direct. Zadzwoń pod bezpłatny numer infolinii 800 007 750 i dowiedz się więcej.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.