Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Czym jest ankieta medyczna? 

sobota, 24 września 2022

Ankieta medyczna to lista pytań na temat stanu zdrowia osoby zainteresowanej kupnem ubezpieczenia na życie. Wielu ubezpieczycieli wymaga jej wypełnienia przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu życia danej osoby. Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenie bez wypełniania  ankiet medycznych.

Jaki jest cel ankiety medycznej?

Gdy ubiegasz się o polisę na życie, niektórzy ubezpieczyciele wysyłają Ci ankietę medyczną wraz z Twoim wnioskiem. Zwykle robią to, aby określić ryzyko związane z ubezpieczeniem życia danej osoby. Ankieta pomaga firmom ubezpieczeniowym ustalić wysokość składek. Przykładowo, ubezpieczyciel może pobierać wyższą składkę od osoby cierpiącej na chorobę przewlekłą niż od zdrowej.

Oto kilka pytań, które mogą pojawić się w ankiecie medycznej:

  • Twój wzrost?
  • Twoja waga?
  • Twoje nawyki związane ze stylem życia? (palenie, spożywanie alkoholu, ruch, sporty ekstremalne)
  • Czy cierpisz na jakieś choroby przewlekłe?
  • Czy w Twojej rodzinie występują jakieś choroby genetyczne?

4Life Direct – żadnych ankiet medycznych

Wielu ubezpieczycieli żąda wypełnienia długich ankiet medycznych, zanim sprzeda Ci ubezpieczenie na życie. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy”, które można kupić za pośrednictwem 4Life Direct nie trzeba wypełniać ankiet medycznych ani dostarczać wyników badań lekarskich! To oznacza, że po podpisaniu umowy masz zapewnioną ochronę bez konieczności wypełniania ankiet.

Polisa na życie ochroni finansowo Twoją rodzinę, gdy Ciebie zabraknie. W przypadku Twojej śmierci uposażeni wskazani w umowie ubezpieczenia otrzymają jednorazową płatność z tego tytułu. Uzyskane pieniądze będą mogli wykorzystać w dowolny sposób.

W ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy”, które można kupić za pośrednictwem 4Life Direct nie są wymagane wypełnianie ankiet medycznych.

Chcesz kupić ubezpieczenie na życie bez badań i ankiet medycznych? Skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj!

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje