Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Czym jest ubezpieczeniowa na życie?

niedziela, 07 sierpnia 2022

Ubezpieczenie na życie to ważny temat, który warto zgłębić. Niestety, niewiele osób wie, od czego zacząć poszukiwania. W tym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest ubezpieczenie na życie i jak może pomóc Tobie oraz Twoim bliskim.

Ubezpieczenie na życie chroni Twoją rodzinę

Polisa na życie to rodzaj umowy zawieranej między ubezpieczającym i ubezpieczycielem. W zamian za comiesięczną składkę, firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się wypłacić określone świadczenie uposażonym osobom, w przypadku zdarzenia na wypadek którego kupiona została polisa. Uposażeni mogą przeznaczyć otrzymane świadczenie pieniężne na spłatę różnych należności, w tym kosztów pogrzebu, rachunków medycznych lub innych długów.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie na życie?

Ludzie często mają błędne przekonanie, że ubezpieczenie na życie jest tylko dla „starszych” i sami „na razie” go nie potrzebują.

Warto wiedzieć, że im wcześniej kupi się polisę na życie, tym miesięczna składka dla wybranej sumy ubezpieczenia będzie niższa. Przy wyborze sumy ubezpieczenia, dobrze jest wziąć pod uwagę np. wysokość zadłużeń, posiadane kredyty czy pożyczki, a także ilość osób na utrzymaniu. Jeśli żyjesz samotnie, prawdopodobnie ponosisz wyłączną odpowiedzialność za finanse Twojego gospodarstwa domowego. W przypadku małżeństwa, warto jest wziąć pod uwagę współmałżonka oraz – jeśli posiadacie – także dzieci.

Przed zakupem ubezpieczenia na życie, warto zastanowić się co stanie się z Waszym budżetem domowym, gdy jednego z was zabraknie? Czasem, gdy jeden z małżonków nagle umiera, jego odejście może znacząco wpłynąć na budżet domowy. W takich sytuacjach warto zawczasu pomyśleć o ochronie finansowej bliskich, a jednym ze sprawdzonych sposobów jest posiadanie ubezpieczenia na życie.

Zdarza się, że ludzie myślą o zakupie ubezpieczenia na życie, dopiero gdy jest już na to za późno. Jeśli zastanawiasz się czy i jakie ubezpieczenie na życie kupić, skontaktuj się z 4Life Direct i porozmawiaj z konsultantem.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]