Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Dla kogo jest ubezpieczenie na życie?

piątek, 14 stycznia 2022

Ubezpieczenie na życie jest ważną ochroną, dzięki której bliscy ubezpieczonego mogą otrzymać świadczenie pieniężne, które może pomóc w spłacie ważnych rachunków i opłat. Kto powinien kupić ubezpieczenie na życie? Kiedy warto pomyśleć o takiej ochronie? Przeczytaj.

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie na życie jest dla Ciebie? A może szukasz polisy dla bliskij osoby, ale nie wiesz którą ofertę wybrać? Przeczytaj, dla kogo jest ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie – co to jest?

Ubezpieczenie zdefiniować można jako umowę, na podstawie której następuje obowiązek wypłaty świadczenia przez ubezpieczyciela (firmę) na rzecz ubezpieczonego (osoby, która się ubezpieczyła) na skutek wystąpienia zdarzeń, które określone zostały w umowie ubezpieczeniowej. Najczęściej możemy spotkać się z ubezpieczeniami zdrowotnymi, turystycznymi, szpitalnymi, od następstw nieszczęśliwych wypadków, na życie czy też grupowymi.

Umowa ubezpieczeniowa zawarta zostaje między osobą spełniającą warunki przystąpienia do umowy, a towarzystwem ubezpieczeniowym. W zależności od Ogólnych Warunków Umowy, taka ochrona rozpoczyna się w dniu podpisania umowy, w dniu opłacenia pierwszej składki ubezpieczeniowej czy też w dniu, jaki podany został w umowie ubezpieczenia. Taka polisa możne być terminowa (ochrona trwa przez wyznaczony w dokumencie okres czasu), lub bezterminowa (ochrona trwa do momentu wystąpienia zdarzenia, na wypadek którego wykupiona jest polisa).

Każde ubezpieczenie, by móc je zawrzeć i było ważne, musi spełniać warunki określone w umowie. W przypadku ubezpieczeń na życie, najczęściej są to:
– wiek,
– stan zdrowia,
– regularne opłacanie składek.

W przypadku bezterminowego ubezpieczenia na życie za pośrednictwem 4Life Direct, umowę można zawrzeć bez względu na stan zdrowia – nie są wymagane zaświadczenia lekarskie i nie ma ankiety medycznej.

Ubezpieczenie na życie – co obejmuje?

Ubezpieczenie na życie jest to rodzaj ochrony, która obejmuje życie osoby ubezpieczonej. Co to oznacza? Jeśli dojdzie do zdarzenia, na wypadek którego wykupiono polisę – w tym przypadku jest to zgon w nieszczęśliwym wypadku lub zgon naturalny osoby ubezpieczonej – osoby uposażone otrzymają wypłatę świadczenia, w kwocie, na którą zawarta została umowa. 

Warto zaznaczyć, że ze względu na to, iż do bezterminowego ubezpieczenia na życie nie są wymagane ankiety medyczne oraz badania, gdy nastąpi zdarzenie na wypadek którego kupiona jest polisa, w celu wypłaty świadczenia, nie będzie konieczne przedstawianie dokumentacji medycznej i zaświadczeń lekarskich. Co to oznacza? Bez względu na to, czy śmierć osoby ubezpieczonej nastąpi w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nowotworu, udaru, zawału, Covid-19, choroby przewlekłej czy innej choroby, jeśli składki były opłacane, osoby uposażone otrzymają wypłatę odszkodowania zgodnie z zapisami OWU. 

Bezterminowe ubezpieczenie na życie – kto może się ubezpieczyć?


Często pytacie nas, czy jest ubezpieczenie na życie dla emeryta? Czy jest ubezpieczenie na życie dla osoby z nowotworem? Tak. Ubezpieczyć mogą się emeryci, renciści, rolnicy, pracownicy biurowi, specjaliści, lekarze, nauczyciele, dyrektorzy, rodzice czy dziadkowie. Przy zawieraniu umowy nie ma znaczenia wykonywany zawód, wysokość wynagrodzenia, stan cywilny czy stan zdrowia.

Ubezpieczenie na życie – kiedy warto się ubezpieczyć?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy warto kupić ubezpieczenie na życie. Dość często, decyzje te są podejmowane, gdy osoba, która ma być ubezpieczona, jest już w sędziwym wieku. Warto jednak wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu. Dlaczego?

Życie jest nieprzewidywalne, a ostatnie lata, kiedy wybuchła pandemia Covid-19, szczególnie nam to pokazały. Dzięki posiadaniu ochrony, jaką daje polisa, można być spokojnym o to, że gdy nastąpi nieuniknione, najbliżsi otrzymają wsparcie finansowe, które pozwoli im opłacić m.in. koszty związane z pogrzebem, rachunki czynsz czy inne wydatki.

Dobrze jest pomyśleć o polisie wcześniej, gdyż wiek ma wpływ na wysokość składki. Co to oznacza? Im szybciej postanowisz zawrzeć umowę ubezpieczenia, tym miesięczne składki będą niższe. Warto się ubezpieczyć, jeśli chcesz zabezpieczyć finansowo rodzinę i mieć pewność, że gdy Ciebie zabraknie, najbliżsi będą mieli pieniądze na pokrycie ważnych opłat.

Ubezpieczenie na życie – które wybrać i na co zwrócić uwagę?

Ofert z ubezpieczeniami jest wiele, jednak warto dokładnie przemyśleć wybór polisy, by mieć pewność, że wszystkie warunki w umowie zostały spełnione. Dobrze jest zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

– Kto jest ubezpieczycielem. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe jest sprawdzone, można być spokojnym, że umowa ubezpieczenia zawarta została z wiarygodną firmą. Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenia Towarzystwa Generali Polska SA, które istnieje na rynku polskim od 1998 roku i jest częścią jednej z największych grup ubezpieczeniowo-finansowych.

– Jakie są Ogólne Warunki Umowy.
Dokładne zapoznanie się z warunkami umowy jest priorytetem przy jej zawieraniu. Istnieją dokumenty, w których takie warunki opisane są na kilkunastu lub kilkudziesięciu stronach. Wówczas łatwo jest coś przeoczyć, a zapoznanie się z umową może zająć wiele czasu. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie Ogólne Warunki Umowy posiadają zaledwie 5 stron i są napisane prostym i przejrzystym językiem. Ważne jest, by każda osoba, która zdecyduje się na zakup polisy, miała świadomość, jakie są warunki umowy.

– Sposób zawarcia umowy. Zdarza się, że w celu zawarcia umowy należy pojechać do biura i osobiście dokonać zakupu polisy. Za pośrednictwem 4Life Direct można natomiast ubezpieczyć się bez wychodzenia z domu. Wystarczy jeden telefon i rozmowa z konsultantem, by zawrzeć umowę ubezpieczenia. Wszelkie niezbędne dokumenty dostarcza kurier pod wskazany przez daną osobę adres. Nie ma również konieczności jechania do lekarza, gdyż w celu kupienia ubezpieczenia nie są wymagane zaświadczenia od specjalisty. Można także ubezpieczyć się online, tutaj.

Jakie są wykluczenia przy wypłacie świadczenia. Informacje o wykluczeniach zawarte są w  warunkach umowy i bardzo jest ważne, by się z nimi zapoznać. Pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, gdy osoba uposażona złoży wniosek o wypłatę pieniędzy. W ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” zawarte są tylko podstawowe wykluczenia, które znajdują się niemalże we wszystkich polisach na rynku. Nie ma natomiast dodatkowych wykluczeń, np. dotyczących zgonu w wyniku nowotworu czy innych chorób np.  przewlekłych. Co za tym idzie – bez względu na to, czy ubezpieczony umrze w wyniku śmierci naturalnej czy choroby, osoby uposażone otrzymają wypłatę świadczenia.

– Jak długo się czeka i jak wygląda procedura wypłaty świadczenia. Osoby, które doświadczają straty bliskiej osoby, często muszą poradzić sobie z wieloma formalnościami takimi jak organizacja pogrzebu, sprawy związane z poinformowaniem bliskich osób o odejściu danej osoby, kwestie dotyczące rozwiązania umów abonamentu, przepisania rachunków i wiele innych. W tym przykrym czasie i natłoku spraw, ważne jest, by proces wypłaty świadczenia był nie tylko prosty, ale również szybki. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie wypłata odszkodowania zlecana jest zaledwie w ciągu 24 godzin (obejmuje dni robocze) od złożenia i zaakceptowania dokumentów.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie – dlaczego warto się ubezpieczyć?

– Można uposażyć dowolną liczbę osób. Wśród nich mogą być zarówno członkowie rodziny (dzieci, wnuki, rodzice, kuzynostwo, rodzeństwo), przyjaciele lub znajomi, a także organizacje charytatywne.

– Ochrona jest dożywotnia. Oznacza to, że ubezpieczyciel nie wypowie Ci umowy ze względu na wiek czy zmianę statusu zatrudnienia. Polisa będzie obowiązywać tak długo  jak będą opłacane składki.

– Spokój i bezpieczeństwo finansowe rodziny. Śmierć żywiciela rodziny może pogorszyć sytuację materialną rodziny, co może sprawić, że bliscy nie będą mieli środków na utrzymanie i opłaty. Dzięki polisie, możesz być spokojny, że Twoi najbliżsi otrzymają pieniądze w wysokości wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia, zgodnie z zawartą umową. Pozwoli to im opłacić ważne rachunki. Poczucie bezpieczeństwa finansowego może zmniejszyć stres, który jest spowodowany kwestiami pieniężnymi. Mniejszy stres, to również lepsze zdrowie. 

– Brak karencji. W ubezpieczeniu nie ma okresu karencji. Warto jednak dodać, że w razie śmierci ubezpieczonego niezwiązanej z nieszczęśliwym wypadkiem, w okresie pierwszych 24 miesięcy, wypłata świadczenia ogranicza się do wysokości wpłaconych, na danego ubezpieczonego, składek. Po tym  czasie świadczenie będzie wypłacone w pełnej wysokości wybranej sumy ubezpieczenia.

Szybka wypłata świadczenia. Uposażony może otrzymać wypłatę pieniędzy nawet w ciągu 24 godzin od złożenia i zaakceptowania dokumentów.

Świadczenie finansowe za śmierć jest wypłacane także wtedy, gdy powodem zgonu jest choroba nowotworowa, choroba przewlekła, Covid-19 czy inne długotrwałe schorzenie. Masz pytania dotyczące ubezpieczenia? Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Skontaktuj się z nami i zyskaj spokój o bliskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje