Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach
Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne?

Dlaczego kobiety potrzebują ubezpieczenia na życie

środa, 14 lutego 2024

Ubezpieczenie na życie to ważny element zapewnienia bezpieczeństwa finansowego rodzinie w przyszłości. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne dla kobiet.

Zrozumienie potrzeby posiadania ubezpieczenia na życie

Wszyscy chcemy, aby nasze rodziny miały dobrą opiekę, nawet wtedy, gdy nas zabraknie. Dobrym pomysłem jest kupienie ubezpieczenia na życie, by zapewnić bezpieczeństwo finansowe bliskim w przyszłości. 

Kobiety opiekują się swoimi dziećmi, a czasami starszymi rodzicami, którzy potrzebują ich pomocy. To naturalne, że kobiety martwią się tym, co stanie się z ich bliskimi, gdy ich zabraknie.

Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, jesteś w związku, pracujesz czy też jesteś mamą, jeśli są osoby, które są na Twoim utrzymaniu, ubezpieczenie na życie może zapewnić Ci spokój o to, że Twoi bliscy w przyszłości otrzymają wsparcie finansowe.

Czy kobiety potrzebują ubezpieczenia na życie?

Prosta odpowiedź brzmi: tak, kobiety powinny być ubezpieczone na życie. Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe bliskim, po śmierci osoby ubezpieczonej. Bez względu na płeć, ubezpieczenie na życie może pomóc w pokryciu różnych wydatków, takich jak koszty pogrzebu, zaległe długi, spłaty kredytu hipotecznego i bieżące wydatki na życie osób pozostających na utrzymaniu. Dlatego posiadanie ubezpieczenia na życie jest ważne, aby zabezpieczyć przyszłość finansową bliskich.

Ubezpieczenie na życie dla kobiet pracujących

W wielu gospodarstwach domowych oboje partnerzy pracują, aby pokryć codzienne wydatki. W zależności od indywidualnych ustaleń, partnerzy mogą podzielić między sobą wszelkie rachunki. Gdy zabraknie jednego z współmałżonków, może się okazać, że jedna pensja będzie niewystarczająca, by pokryć codzienne opłaty, lub inne koszty. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może być pomocna w pokryciu kosztów, jakie się pojawią w przyszłości.

Ubezpieczenie na życie dla samotnych matek

Samotne matki pokrywają wszelkie finanse związane z opieką i wychowaniem dzieci.
Obejmuje to opłaty za mieszkanie, wyżywienie, dodatkowe zajęcia dla dzieci, prywatne rachunki medyczne i nie tylko. W przypadku niespodziewanej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia z ubezpieczenia może być pomocna w opłaceniu wszelkich kosztów związanych z dalszym życiem dziecka – opieką, wydatkami codziennymi, edukacją i innymi kosztami.

Ubezpieczenie na życie dla matek zajmujących się gospodarstwem domowym

Rola mamy zajmującej się domem obejmuje różne obowiązki, w tym między innymi opiekę nad dziećmi, transport, dbanie o dom i zarządzanie finansami. W przypadku śmierci mamy, która nie pracuje, jej małżonek może potrzebować zatrudnić osobę do pomocy w wykonywaniu prac  domowych lub skrócić swoje godziny pracy, by móc zająć się dziećmi. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może wesprzeć budżet domowy, zapewniając sprawne funkcjonowanie gospodarstwa domowego.


Ubezpieczenie na życie dla samotnych kobiet

Samotne kobiety, mimo że nie mają osób na utrzymaniu ani dzieci, mają różne istotne powody, aby rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie. Posiadanie ubezpieczenia na życie zapewnia wsparcie finansowe w pokryciu wszelkich zaległych długów w przypadku niespodziewanej śmierci osoby ubezpieczonej. Wypłata świadczenia może zapewnić wsparcie w opłaceniu kosztów związanych z organizacją pogrzebu. 

Gdzie kobiety mogą kupić ubezpieczenie na życie?

Kobiety mogą kupić ubezpieczenie na życie za pośrednictwem 4Life Direct Sp. z o.o. . Jednym z polecanych ubezpieczeń jest Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy”.

Informacje dotyczące polisy „Moi Bliscy”


● Brak ankiet medycznych przy zawieraniu umowy: Ubezpieczenie „Moi Bliscy” można kupić bez konieczności wypełniania ankiet medycznych i badań lekarskich

● Akceptacja zawarcia umowy bez względu na stan zdrowia: Bez względu na to czy masz choroby przewlekłe czy inne choroby, Twój wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia zostanie zaakceptowany.

● Stałe składki: Wysokość składek jest stała i nie zamienia się bez względu na wiek, inflację i inne czynniki.

● Zlecenie wypłaty świadczenia w 24h (dni robocze): Wiemy, jak ważne jest szybkie wsparcie finansowe, gdy zabraknie bliskiej osoby. Zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24h (dni robocze) od zaakceptowania roszczenia.

● Dla kobiet i mężczyzn w wieku 40-85 lat: umowę Bezterminowego ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy” można zawrzeć mając od 40 do 85 lat.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie dla kobiet?

Wysokość składki w ubezpieczeniu na życie dla kobiet zależy od kilku czynników.Należą do nich m.in. rodzaj wybranej polisy, wiek czy wybrana suma ubezpieczenia. Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie, w którym ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki. Czynniki wpływające na wysokość składek w ubezpieczeniu „Moi bliscy” to:

Wiek ubezpieczonego

Im niższy wiek, tym niższa składka za wybraną sumę ubezpieczenia. Oznacza to, że im szybciej zdecydujesz się na kupienie ubezpieczenia, tym mniej zapłacisz. Jeśli kupisz polisę przed swoimi kolejnymi urodzinami, Twoja składka ubezpieczeniowa może być niższa.

Wybrana suma ubezpieczenia

Umowę ubezpieczenia „Moi Bliscy” można zawrzeć na sumę do 50 000 zł. Wypłata świadczenia może jednak wynieść nawet 150 000 zł. Dzieje się tak dlatego, że w razie śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem osoby uposażone otrzymają potrójną wypłatę świadczenia. W zależności od wybranej kwoty ubezpieczenia składka może się różnić.

Wybrany wariant

Ubezpieczenie na życie możesz kupić indywidualnie lub wspólnie ze swoim partnerem lub współmałżonkiem. Składka ubezpieczenia w wariancie partnerskim jest korzystniejsza niż w przypadku dwóch odrębnych polis indywidualnych. Warto ubezpieczyć się wspólnie z partnerem, aby cieszyć się wzajemną ochroną.

Już dziś kup ubezpieczenie na życie dla kobiet

Kupno polisy na życie jest proste. Wystarczy, że już dziś skontaktujesz się z 4Life Direct.

Wypełnij formularz online

Kliknij tutaj i wypełnij formularz, a jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą.

Zadzwoń do nas dzisiaj!

Jeśli wolisz do nas zadzwonić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje