Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Dlaczego należy spisać testament?

sobota, 24 września 2022

Zastanawiasz się, dlaczego dobrze jest mieć spisany testament? Rozumiemy, że tematy związane z odejściem nie są łatwe, jednak warto zawczasu pomyśleć o przygotowaniu testamentu, gdyż nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro.

Czym jest testament?

Testament to rodzaj dokumentu, który spisywany jest w celu ustalenia, kto odziedziczy majątek po Twojej śmierci. Osoba, która spisała i złożyła testament, jest nazywana spadkodawcą. Dokument ten pozwala zdecydować, kto odziedziczy Twój majątek, gdy odejdziesz. W przypadku braku testamentu, majątek przypada kolejno osobom zgodnie z dziedziczeniem ustawowym.

Co, jeśli nie spiszę testamentu?

Jeżeli odejdziesz bez testamentu, podział spadku może się skomplikować. W razie śmierci bez spisania ostatniej woli, sąd właściwy musi ustalić spadkobierców ustawowych na podstawie przepisów kodeksu cywilnego.

Polskie prawo stanowi, że gdy ktoś umiera, to małżonek oraz dzieci zmarłego są powołani do spadku w pierwszej kolejności. W razie braku małżonka i dzieci, następne w kolejce są wnuki i prawnuki. Jeśli zmarły one przed spadkodawcą, to majątek zostaje przekazany rodzicom zmarłego. Jeżeli rodzice nie żyją, spadek przypada rodzeństwu.

Czy spadkobiercy są odpowiedzialni za długi spadkodawcy?

Zgodnie z polskim prawem spadkowym, długi wchodzą w skład masy spadkowej. W normalnych okolicznościach spadkobiercy odpowiadają za spłatę zadłużeń wyłącznie do wysokości odziedziczonych aktywów.

Ubezpieczenie na życie zawierane za pośrednictwem 4Life Direct

Jedną z możliwości, by pozostawić bliskim pieniądze po swojej śmierci, jest ubezpieczenie na życie. Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić różne polisy, w tym:

  • Bezterminowe Ubezpieczenie Na Życie „Moi bliscy” – ubezpieczenie można kupić bez względu na stan zdrowia, a ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki.
  • Ubezpieczenie NNW – dzięki tej polisie zyskujesz pewność i spokój ducha w obliczu konsekwencji nieszczęśliwego wypadku, a ochroną jesteś objęty już od pierwszego dnia obowiązywania umowy.
  • Ochrona szpitalna – ubezpieczenie na życie i na wypadek pobytu w szpitalu, pozwoli skupić się na powrocie do zdrowia bez lęku o bezpieczeństwo finansowe Twoje i Twoich bliskich.
  • Terminowe ubezpieczenie na życie „Pomyśl o przyszłości bliskich” – dzięki tej polisie, osoby przez Ciebie wskazane otrzymają  wsparcie finansowe, gdy wydarzy się nieuniknione. Bądź spokojny o swoich bliskich, wiedząc, że nie zostaną bez środków finansowych w trudnych momentach.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.