Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne dla osób prowadzących działalność?

piątek, 08 marca 2024

Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność, czy jesteś właścicielem małej firmy, potrzebujesz ubezpieczenia na życie.

We współczesnym świecie na rynku pracy rośnie liczba osób samozatrudnionych. Chociaż osoby samozatrudnione cieszą się swobodą i elastycznością w zarządzaniu własnymi przedsiębiorstwami, stoją także przed wyzwaniami finansowymi i obowiązkami. Jednym z najczęściej pomijanych aspektów planowania finansowego w przypadku osób prowadzących działalność jest ubezpieczenie na życie.

Ochrona finansowa osób prowadzących działalność i właścicieli małych firm jest tak samo istotna, jeśli nie bardziej, niż w przypadku osób zatrudnionych na etacie. Dowiedz się dlaczego ubezpieczenie na życie jest istotne dla osób prowadzących działalność i właścicieli małych firm. 

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie, gdy prowadzi się działalność?

Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym główny żywiciel rodziny, prowadzący własną działalność gospodarczą, właściciel małej firmy, niespodziewanie umiera. Bez odpowiedniej ochrony rodzina może stanąć w obliczu problemów finansowych, a firma może mieć trudności z przetrwaniem. W miarę narastania długów przyszłość finansowa rodziny może być zagrożona. Oto niektóre czynniki, które przyczyniają się do trudnej sytuacji finansowej osób prowadzących działalność. 

Nieregularny dochód

Wiele osób prowadzących działalność ma zmienną wysokość dochodu. Oznacza to, że ich zarobki mogą się różnić w każdym miesiącu. Nieregularność dochodów może utrudniać osobom samozatrudnionym planowanie budżetu i utrzymywanie stałych oszczędności na wypadek pojawiających się potrzeb.

Brak benefitów

Osoby prowadzące działalność nie mają dostępu do świadczeń zapewnianych przez pracodawcę. Oznacza to, że to one ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zabezpieczenie własnej ochrony finansowej.

Zależność od majątku osobistego

Wiele osób prowadzących działalność wykorzystuje majątek osobisty do finansowania swojej działalności lub pokrywania wydatków biznesowych i osobistych. Dotyczy to oszczędności, inwestycji lub nieruchomości. Bez wystarczającej ochrony aktywa te mogą być zagrożone w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

Znaczenie ubezpieczenia na życie dla osób prowadzących działalność

Oto dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne dla osób prowadzących działalność:

Ochrona finansowa

Osoby samozatrudnione borykają się z obowiązkami finansowymi zarówno osobistymi, jak i służbowymi. Ubezpieczenie na życie pełni funkcję zabezpieczenia, zapewniając ochronę bliskim i firmie na wypadek śmierci ubezpieczającego. Ubezpieczenie na życie zapewnia osobom pozostającym na ich utrzymaniu wsparcie finansowe, które może być przeznaczone na kontynuację prowadzenia działalności gospodarczej bez dodatkowych obciążeń finansowych. 

Spłata zadłużenia

Osoby prowadzące działalność mogą mieć niespłacone długi lub zobowiązania biznesowe. Wypłata z ubezpieczenia na życie może zostać wykorzystana do uregulowania tych zobowiązań, zapobiegając zajęciu majątku osobistego przez wierzycieli lub zakłóceniu działalności gospodarczej.

Wsparcie budżetu

W przeciwieństwie do tradycyjnych pracowników, osoby prowadzące działalność nie mają dostępu do świadczeń takich jak opłacane przez pracodawcę ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie na życie może zapewnić wsparcie finansowe Twojej rodzinie, gdy Ciebie zabraknie. Świadczenie z tytułu polisy na życie może pomóc w pokryciu kosztów utrzymania, spłaty kredytu hipotecznego i innych zobowiązań finansowych.

Ubezpieczenie na życie, a podatki

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie i podatkach? Poniżej ważne informacje.


– Wypłaty z ubezpieczenia na życie zasadniczo nie podlegają w Polsce podatkowi od spadków. Może to być korzystne dla osób uposażonych, ponieważ otrzymają oni pełne świadczenie z tytułu śmierci bez obciążeń podatkowych.

– Wypłacone świadczenie nie wchodzi do masy spadkowej. Osoby uposażone mogą szybko otrzymać wsparcie finansowe po śmierci osoby ubezpieczonej, bez konieczności postępowania spadkowego. Dzieje się to tak dlatego, że wypłacone świadczenie na wchodzi do masy spadkowej.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie dla osób prowadzących działalność?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie, osoby prowadzące działalność mają dwie główne możliwości do wyboru: terminowe ubezpieczenie na życie i bezterminowe ubezpieczenie na życie. Każda z tych polis oferuje różne korzyści w zależności od konkretnych potrzeb.

Terminowe ubezpieczenie na życie

Terminowe ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę na określony czas. Jest to opcja dla osób prowadzących działalność, poszukujących terminowej ochrony. Na przykład, jeśli masz małe dzieci, których edukacja w dużym stopniu zależy od Twoich dochodów. Wypłacone świadczenie z terminowego ubezpieczenia na życie może być przeznaczone na pokrycie opłat związanych np.ze studiami, gdyby w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej nagle Ciebie zabrakło. 

Terminowe ubezpieczenie na życie jest ochroną, w której umowa trwa przez określony czas, dlatego też trzeba taką umowę odnawiać. Przy tego rodzaju polisach składki są stałe przez określony w umowie czas, jednakże mogą one ulec zmianie przy zawarciu kolejnej umowy.

Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie

Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie zapewnia ochronę do końca życia. Tego rodzaju polisa zapewnia ochronę, bez konieczności odnawiania umowy. Dzięki polisie „Moi Bliscy” możesz zabezpieczyć swoją rodzinę, a składka jest stała przez cały okres obowiązywania umowy. Ubezpieczyć się można do sumy 50 000 zł. Zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24h (dni robocze) od zaakceptowania roszczenia.

Wybór polisy ubezpieczeniowej na życie dla osoby prowadzącej działalność zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli potrzebujesz terminowego ubezpieczenia, dobrym rozwiązaniem może być terminowe ubezpieczenie na życie „Pomyśl o przyszłości bliskich”. Jeśli jednak priorytetowo traktujesz tego rodzaju ochronę, lepszym rozwiązaniem może być bezterminowe ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy”. Konsultacja z doradcą 4Life Direct może pomóc Ci ocenić Twoje potrzeby i wybrać polisę, która najlepiej odpowiada Twoim długoterminowym celom.

Wypełnij formularz online

Kliknij tutaj i złóż wniosek. Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. 

Zadzwoń do nas dzisiaj!

Jeśli wolisz do nas zadzwonić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00.


Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.