Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Dlaczego warto dodać ubezpieczenie na życie do planu finansowego

niedziela, 14 stycznia 2024

 Ubezpieczenie na życie to ważny element planowania finansowego, który bywa pomijany lub niedoceniany. W 4Life Direct uważamy, że posiadanie ubezpieczenia na życie jest istotną częścią planowania finansowego, które może zapewnić wsparcie pieniężne bliskim, gdy nastąpi nieuniknione.

Polisa na życie nie tylko zapewnia bezpieczeństwo finansowe, ale także spokój ducha Twoim bliskim. Posiadając ubezpieczenie na życie, Twoja rodzina ma pewność, że jest chroniona finansowo, na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Dodatkową korzyścią w przypadku roszczeń z tytułu ubezpieczenia na życie jest to, że są one wypłacane szybciej, niż na przykład w przypadku spadków z majątku. Dzięki temu Twoi bliscy będą mieli dostępne środki wtedy, gdy ich najbardziej potrzebują.

Znaczenie ubezpieczenia na życie w planowaniu finansowym

Plan finansowy to kompleksowy plan dotyczący Twoich pieniędzy. Twój plan finansowy szczegółowo opisuje, w jaki sposób wydajesz pieniądze, jak je inwestujesz, jaki masz majątek i jakie są ryzyka. Taki plan może być pomocny w ochronie rodziny przed problemami finansowymi. Plan finansowy szczegółowo opisuje także, co stanie się z Twoim majątkiem po śmierci osoby ubezpieczonej.
Ubezpieczenie na życie stanowi część ogólnego planu finansowego. Polisa na życie daje pewność, że na wypadek Twojej śmierci, osoby uposażone otrzymają wsparcie pieniężne. 

Jaka jest rola ubezpieczenia na życie w planowaniu finansowym?

Ubezpieczenie na życie odgrywa ważną rolę w planowaniu finansowym. Zrozumienie tego jest niezbędne do opracowania kompleksowego planu. Jak posiadanie polisy na życie może pomóc?

Ochrona dla Twoich bliskich

Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę Twojej rodzinie w przypadku Twojej śmierci. Polisa na życie działa jak zabezpieczenie finansowe dla Twojej rodziny w przyszłości. Możesz zapewnić wsparcie finansowe Twoim bliskim, gdy Ciebie zabraknie. Wypłata świadczenia z tytułu śmierci może zostać wykorzystana na dowolne wydatki.

Wsparcie budżetu domowego

Wypłata świadczenia z tytułu śmierci może wesprzeć budżet domowy, zapewniając Twojej rodzinie dodatkowe finanse, które pozwolą utrzymać dotychczasowy standard życia. Twoja rodzina może spłacać bieżące zobowiązania finansowe, takie jak raty kredytu hipotecznego, rachunki za media czy wydatki na edukację.

Spłata zadłużeń

Zaległe długi, takie jak kredyty hipoteczne, pożyczki i salda na kartach kredytowych, nie znikają. Nawet gdy Ciebie zabraknie, Twoi bliscy będą zobowiązani do spłaty istniejących zadłużeń. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może być przeznaczona na spłacenie rat kredytu czy innych zobowiązań finansowych. 

Wydatki związane z pogrzebem

Koszty pogrzebu mogą być pewnym obciążeniem finansowym dla rodzin pogrążonych w żałobie. Świadczenie wypłacane z ubezpieczenia na życie może być przeznaczone na pokrycie ostatnich wydatków. Dzięki wsparciu finansowemu z wypłaty świadczenia, rodziny będą mogły skoncentrować się na pożegnaniu z ukochaną osobą.

Ocena Twoich potrzeb w zakresie ubezpieczenia na życie

Wraz z czasem Twoja rodzina może się powiększyć, a Twoje potrzeby w zakresie ubezpieczenia na życie mogą się zmienić. Ważne jest, aby regularnie oceniać swoje potrzeby. Oto niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu potrzeb w zakresie ubezpieczenia na życie:

Age, income and family structure

Both your age and that of your loved ones may influence your financial needs and decisions regarding the choice of the sum insured in life insurance. If you are younger and have dependents, you may need a higher insurance sum, which can, for example, support your household budget and provide financial support for your family.

Wysokość dochodów odgrywa również kluczową rolę w określaniu potrzeb w zakresie ubezpieczenia na życie. Jeśli zarabiasz więcej, możesz potrzebować wyższej sumy ubezpieczenia, aby Twoi bliscy mogli utrzymać standard życia i spłacić zobowiązania finansowe w przypadku Twojej śmierci.

Aby określić jaką sumę ubezpieczenia wybrać, warto również ocenić wielkość rodziny, w tym liczbę i wiek osób na utrzymaniu, stan cywilny i obowiązki finansowe. Na przykład samotni rodzice mogą potrzebować wyższego ubezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe swoim dzieciom, gdyby nagle ich zabrakło.

Debts and financial obligations

Ubezpieczenie na życie może pomóc w pokryciu zaległych długów. Twoje zadłużenie i zobowiązania finansowe będą odgrywać ważną rolę w określaniu Twoich potrzeb w zakresie ubezpieczenia na życie. Jeśli masz dużo długów lub zobowiązań finansowych, możesz potrzebować większego ubezpieczenia. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wszelkie przyszłe zobowiązania finansowe, takie jak czesne dla dzieci.

How to determine your life insurance needs

Warto porozmawiać z konsultantem 4Life Direct, który pomoże w doborze odpowiedniej polisy na życie. Taka rozmowa może dostarczyć cennych informacji i wskazówek. Doradca może pomóc Ci ocenić Twoje potrzeby w zakresie ubezpieczenia na życie i wybrać najbardziej odpowiednią polisę.

Rodzaje polis ubezpieczeniowych na życie

Terminowe ubezpieczenie na życie

Terminowe ubezpieczenie na życie to umowa zawierana na czas określony. Osoba ubezpieczona jest objęta ochroną przez wyznaczony termin, na przykład 5 lat. Jeżeli w czasie obowiązywania ochrony osoba ubezpieczona umrze, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie osobom uposażonym wskazanym w polisie na życie.

Terminowe ubezpieczenie na życie oferowane za pośrednictwem 4Life Direct
Polisa „Pomyśl o przyszłości swoich bliskich” dostępna za pośrednictwem 4Life Direct to ochrona zawierana na 5 lat. Umowę można odnawiać co 5 lat, aż do ukończenia do 80. roku życia.

 Przez cały okres 5-letniej umowy miesięczna składka w ubezpieczeniu na życie pozostaje taka sama. Ochrona rozpoczyna się w dniu wskazanym w polisie jako data rozpoczęcia odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz z chwilą dokonania pierwszej płatności składki.

Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem terminowej polisy na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś. Przeprowadzimy Cię przez proces zawarcia umowy i ubezpieczenia się.

Bezterminowe Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy”

Bezterminowe Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” to ochrona, która trwa do końca życia, o ile opłacane są składki. W przeciwieństwie do Terminowego Ubezpieczenia na Życie, które zapewnia ochronę na czas określony, Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie zawierane jest na czas nieokreślony.

Bezterminowe Ubezpieczenie na życie dostępne za pośrednictwem 4Life Direct

Zawarcie umowy ubezpieczenia na życie za pośrednictwem 4Life Direct jest proste. Możesz się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia aż do 85. roku życia.

Dzięki bezterminowemu ubezpieczeniu na życie dostępnym za pośrednictwem 4Life Direct zyskasz ochronę do końca życia i stałe składki przez cały okres trwania umowy.

W ramach bezterminowego ubezpieczenia na życie zyskujesz stałą składkę ubezpieczeniową do końca życia, o ile sam nie zdecydujesz zwiększyć swojej ochrony.

Wysokość składki zależy od Twojego wieku, wybranej sumy ubezpieczenia i wybranego wariantu polisy. Twoja składka jest obliczana m.in. na podstawie Twojego wieku w momencie zawarcia umowy. Warto wiedzieć, że im wcześniej kupisz polisę, tym niższa będzie Twoja składka.

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby może być trudna. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby proces wypłaty świadczenia był jak najprostszy, a osoby uposażone mogły szybko otrzymać pieniądze. Zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24h (dni robocze) od zaakceptowania roszczenia.

Czy potrzebujesz polisy na życie?

Porozmawiaj już dziś z jednym z naszych konsultantów, aby dobrać dla siebie odpowiednią polisę ubezpieczenia na życie, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wypełnij formularz online

Uzupełnij dane w formularzu TUTAJ, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Zadzwoń do nas już dziś!

Jeśli wolisz do nas zadzwonić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00.Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.