Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Dzień Babci i Dzień Dziadka – podziękuj najbliższym za ich troskę

czwartek, 21 stycznia 2021

Przeczytaj, kiedy i jak powstał Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dowiedz się, jak możesz podziękowac swoim dziadkom za ich troskę i obecność.

Powszechnie wiadomo, że bycie dziadkiem może czasem oznaczać pracę, a przynajmniej pracę na pół etatu. Nic więc dziwnego, że ludzie w Polsce czują potrzebę okazywania Babciom i Dziadkom wdzięczności za ich opiekę.

Jak to się wszystko zaczęło

W niektórych krajach Dzień Babci i Dzień Dziadka jest obchodzony jako jeden dzień, ale w Polsce mamy dwa osobne święta. Jak zapewne doskonale wiecie, Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka dzień później, 22 stycznia. Dzień Babci w Polsce został zainicjowany przez magazyn Kobieta i Życie w 1965 roku. Wraz ze wzrostem popularności tego święta zrodził się pomysł, by obchodzić także Dnia Dziadka. Nie jest jednak do końca pewne, kiedy pierwszy raz obchodzono Dzień Dziadka. Prawdopodobnie został wprowadzony w latach 80. Dzień Dziadka to nieoficjalne święto świeckie obchodzone w całej Polsce. W tym dniu dzieci i dorośli wyrażają wdzięczność swoim dziadkom, wręczając im drobne upominki, często ręcznie robione.

W tym roku sytuacja jest inna

Czasami przedszkola i szkoły organizują wydarzenia z okazji dni dziadków, ale poza tym święta te są przeważnie rodzinne. Najbliżsi spędzają dzień organizując małe, prywatne spotkania. Jednak w tym roku obchody mogą być inne ze względu na globalną sytuację pandemiczną. Rodzice i dziadkowie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia i miłości, ale niestety z wieloma z nich nie będziemy mogli spotkać się osobiście w dane dni. Oto kilka wskazówek, jak możesz im pokazać, że Ci na nich zależy.

Nie zapomnij o listach

Pisanie listów jest prawie zapomnianą formą sztuki, którą wiele osób starszych wciąż naprawdę docenia. Może nie wydawać się to ważne, ale obiecujemy, że dziadkowie z pewnością docenią taki gest. Wysyłając list, pamiętaj o bezpieczeństwie –  spryskaj listy i koperty sprayem dezynfekującym i zaklej koperty wilgotnym ręcznikiem papierowym.

Zaplanuj wirtualne wizyty z najbliższymi

Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi komunikacyjnych dostępnych dla każdego, kto ma dostęp do komputera lub smartfona. Od Skype po WhatsApp – jest dużo sposobów, by skontaktować się z bliskimi bez konieczności ich fizycznego odwiedzania. Jeśli nie mają dostępu do smartfona lub komputera, zwykła rozmowa telefoniczna z pewnością sprawi im wiele radości. Możesz również zagrać z najbliższymi w swoją ulubioną grę online. Wiele witryn internetowych umożliwia użytkownikom wirtualne granie w gry karciane lub planszowe. Możesz konkretnie zaplanować czas, by np. raz dziennie lub w tygodniu, zalogować się do sieci i zagrać w grę ze swoimi bliskimi.

Zadbaj o bezpieczeństwo finansowe rodziny

Telefonowanie i pisanie listów to jeden sposób, drugi to chęć wzięcia przyszłości swoich bliskich w swoje ręce. Są tu dla Ciebie cały czas, teraz jest czas, aby pokazać im, że jesteś tu dla nich. Ubezpiecz życie swoich rodziców i dziadków swoich dzieci. Wykonanie tego bezpośrednio w tych określonych dniach może być pięknym gestem, pokazującym jak bardzo Ci na nich zależy.

Dowiedz się więcej i ubezpiecz się online lub zadzwoń do nas na bezpłatny numer infolinii:  800 007 750.

Szukasz ubezpieczenia na życie dla Babci i Dziadka? Czy wiesz, że za pośrednictwem 4Life Direct można kupić ubezpieczenie na życie aż do 85. roku życia? Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje