Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Gry i zabawy z wnukami

poniedziałek, 10 stycznia 2022

Spędzanie czasu z wnukami jest jednym z najmilszych momentów dla babci i dziadka. Jak zorganizować wspólne chwile, by były one rozwijające dla naszych pociech? Istnieje wiele zabaw, dzięki którym dzieci mogą rozwinąć między innymi wyobraźnię i kreatywność. Poniżej kilka pomysłów.

Zastanawiasz się jak spędzić czas z wnukami? W jakie gry i planszówki możesz pograć z najmłodszymi? Przeczytaj na blogu, jakie zabawy polecamy.

Kalambury

Jest to zabawa polegająca na odgadywaniu haseł/słów poprzez pokazywanie lub rysowanie. To idealna gra dla dziadków i wnuków. Nie tylko rozwija słownictwo i kreatywność, ale przede wszystkim poprzez zabawę buduje więzi rodzinne. By dodatkowo zachęcić swoje wnuki do zabawy, można za każde odgadnięte hasło przyznać nagrodę.

Wycieczka pełna przygód

Nowe miejsce to nowe pomysły. A także nowe punkty widzenia. Możesz zabrać swoje wnuki na spacer do parku czy do lasu, gdzie wspólnie uzbieracie np. kamyki, patyki, które posłużą do kolejnej zabawy. Jakiej? Z uzbieranych podczas wycieczki rzeczy, możecie zbudować np. ludziki lub domki. Jeśli będzie śnieg, możecie również ulepić przed domem bałwana lub stworzyć śnieżne budowle np. igloo.

Wspólne malowanie

Farby, kredki, flamastry, pastele czy ołówki – sposobów malowania jest wiele. Nic nie rozwija wyobraźni i umiejętności manualnych dziecka, jak prace artystyczne. To właśnie wyobraźnia kształtuje kreatywność i pomaga rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia. By zachęcić wnuki do malowania, można na początku kupić kolorowankę, w której dzieci samodzielnie będą uzupełniały kolorami gotowe już obrazki. Pociechom również zaproponować można wspólne rysowanie swoich portretów. Rysunki z dzieciństwa mogą być wspaniałą pamiątką w przyszłości.

Wspólne czytanie książek

Bajki, baśnie, komiksy, powieści – każda z nich rozwija. Wspólne czytanie książek to jedna z najbardziej rozwijających aktywności. Pobudza komórki mózgowe, rozwija świadomość i wyobraźnię dziecka.

Kuchnia

Dzieci bardzo lubią pomagać dorosłym. Wycinanie ciasteczek z foremek, lepienie ciasta, dekorowanie dań… to tylko niektóre z propozycji zabaw kulinarnych z dziećmi. Wspólne pieczenie może rozwinąć pasję kulinarną dziecka i przygotować go do tworzenia późniejszych samodzielnych dań.

Puzzle

Układanie puzzli rozwija koncentrację i skupienie. Jest pomocne w ćwiczeniu pamięci wzrokowej. W zależności od wieku, można dostosować poziom trudności układanki.

Czółko

Jest to gra dla polegająca na zgadywaniu. Osoba zgadująca otrzymuje kartkę, którą trzyma ją przed sobą – ważne, by nie widziała co jest na niej napisane.  Hasło zostaje wcześniej wymyślone przez pozostałych graczy. Może to być np. znana osoba, zwierzę, postać z bajki. Osoba zgadująca zadaje pytania zamknięte, na które może uzyskać odpowiedź „tak” lub „nie”. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi, próbuje zgadnąć, co ma napisane na kartce i jaka postać została jej przypisana.

Baza w domu

Chyba każdy z nas w to grał i tworzył „bazę” z kołder, poduszek, krzeseł, stolików i innych rzeczy znalezionych w domu. Tworzenie tego typu architektonicznej budowli może być wspaniałą zabawą lub też początkiem do zabawy aktorskiej. Po zbudowaniu bazy można odgrywać wszelakie role i stworzyć teatrzyk do którego to wnuki będą odgrywać wymyślone przez nich scenariusze. Możecie im pomóc i zaproponować np. odgrywanie ról księżniczek, Indian, kowbojów czy innych postaci, jakie przyjdą Wam do głowy.

Chcesz zabezpieczyć przyszłośc finansową wnuków? Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić bezterminowe ubezpieczenie na życie. By zawrzeć umowę, nie są wymagane żadne badania medyczne. Aby uzyskać więcej informacji lub kupić ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.