Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Jak ubezpieczenie na życie może pomóc finansowo przyszłym pokoleniom

środa, 17 stycznia 2024

Czy wiesz, że ubezpieczenie na życie może pomóc zabezpieczyć finansowo przyszłe pokolenia? Jako rodzic chcesz dać swoim dzieciom możliwości, których być może nie miałeś. Możesz to zrobić poprzez zapewnienie bezpieczeństwa finansowego w przyszłości swoim dzieciom. Pomocne w tym może być ubezpieczenie na życie.

Czym jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego przyszłym pokoleniom?

Jak zapewnić bezpieczeństwo finansowe przyszłym pokoleniom? Można to zrobić poprzez np. inwestycje, udziały w firmie, zakup nieruchomości czy prowadzenie rodzinnej firmy. Jednym z prostszych sposobów jest także posiadanie ochrony ubezpieczeniowej na życie. Kupienie ubezpieczenia na życie zapewnia wypłatę świadczenia na daną sumę, na którą ubezpieczenie zostało zawarte.

Jak zapewnić bliskim finansowe bezpieczeństwo w przyszłości?

Finanse to trudny temat do rozmów, zwłaszcza wśród członków rodziny. Jest to jednak ważna rozmowa, którą warto przeprowadzić. Zapewnianie bezpieczeństwa finansowego rodzinie wymaga podjęcia ważnych, strategicznych I długoterminowych decyzji. Jak można to zrobić? Poniżej kilka sposobów:

Edukacja finansowa

Wiedza na temat finansów jest ważnym elementem planowania bezpieczeństwa finansowego rodziny. Wszystko zaczyna się od posiadania odpowiednich fundamentów. Zrozumienie podstaw przedsiębiorczości może pomóc w zrozumieniu i podjęciu strategicznych decyzji. Rzeczy takie jak budżetowanie, ubezpieczenia, kredyty i oszczędności to ważne pojęcia, które należy zrozumieć, jeśli chce się zapewnić finansowe bezpieczeństwo bliskim.


Wydatki zgodne z planowanym budżetem

Oszczędzanie pieniędzy co miesiąc jest prawie niemożliwe, jeśli nie monitorujesz swoich finansów. Planowanie budżetu pomaga zrozumieć, ile pieniędzy posiadasz i na co je wydajesz. Utwórz plan finansowy, który będzie pomocny w monitorowaniu dochodów, wydatków I celów oszczędnościowych. Plan budżetowy pomoże Ci zidentyfikować obszary, w których możesz ograniczyć wydatki. Można wtedy przeznaczyć więcej pieniędzy na oszczędności i inwestycje. Pomoże Ci to również lepiej  zarządzać swoimi finansami, dzięki czemu będziesz mógł zapewnić finansowe bezpieczeństwo bliskim.

Inwestycje

Regularne inwestycje pewnej kwoty mogą być pomocne w zwiększaniu majątku, a co za tym idzie, tworzeniu finansowego bezpieczeństwa bliskich. Inwestować można np. w akcje, obligacje, nieruchomości i inne aktywa.

Stwórz firmę rodzinną, którą przekażesz kolejnym pokoleniom

Dobrym sposobem na budowanie majątku I zapewnienie bezpieczeństwa finansowego rodzinie w przyszłości jest stworzenie rodzinnej firmy. Działalność prowadzona przez rodzinę może stanowić ważny fundament finansowy w przyszłości. Przekazanie własności firmy pozwala zachować majątek rodzinny dla przyszłych pokoleń.

Bezpieczeństwo finansowe dzięki ubezpieczeniu na życie

Ubezpieczenie na życie to ważny element zapewniania bezpieczeństwa finansowego rodziny w przyszłości. W przypadku Twojej śmierci, Twoi bliscy otrzymają wypłatę pieniędzy na kwotę, na którą zawarta została umowa ubezpieczenia. Pieniądze z polisy na życie nie wchodzą do masy spadkowej i nie trzeba odprowadzać od nich podatku. Posiadanie ubezpieczenia na życie jest szczególnie ważne, jeśli masz osoby na utrzymaniu i dzieci, które są na Twoim utrzymaniu.

Kupienie ubezpieczenia na życie to dobra decyzja, dzięki której Twoja rodzina będzie miała zapewnione wsparcie finansowe, gdy Ciebie zabraknie. Dzięki regularnemu opłacaniu składek w polisie “Moi Bliscy”, masz pewność, że będziesz objęty ochroną ubezpieczeniową do końca życia.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to umowa pomiędzy ubezpieczającym, a firmą ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel zapewnia osobom uposażonym wypłatę świadczenia po śmierci ubezpieczonego. Ochrona ubezpieczeniowa jest ważna przez cały okres opłacania miesięcznych składek lub do upływu okresu obowiązywania umowy, wskazanego w dacie polisy. Świadczenie wypłacane z polisy na życie może zostać przeznaczone na pokrycie wszelkich wydatków i zobowiązań finansowych. Dzięki temu Twoi bliscy otrzymają wsparcie finansowe w trudnych chwilach.

Wypłacone świadczenie może zostać przeznaczone na pokrycie różnorodnych wydatków, takich jak:

  • Koszty pogrzebu.
  • Prywatne rachunki medyczne.
  • Niespłacone zadłużenie na karcie kredytowej.
  • Spłata kredytów lub pożyczek.
  • Codzienne wydatki domowe.
  • Wszelkie inne zobowiązania finansowe, które mogą się pojawić.

Jak ubezpieczenie na życie może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa finansowego rodziny?

Ubezpieczenie na życie pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo finansowe Twojej rodziny. Dzięki ubezpieczeniu na życie możesz mieć pewność, że Twoi bliscy będą chronieni finansowo na wypadek Twojej śmierci. Jak wypłata świadczenia z polisy na życie może pomóc bliskim?

Bieżące wydatki

Świadczenie wypłacane z polisy może pomóc rodzinie w pokryciu bieżących wydatków takich jak zakupy spożywcze, rachunki za prąd, gaz czy inne koszty, które mogą się pojawić w przyszłości.

Wsparcie w pokryciu kosztów pogrzebu

Pieniądze z wypłaty świadczenia można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów pogrzebu, dzięki czemu bliscy nie będą musieli brać pożyczek bądź wydawać dotychczasowych oszczędności.

Finansowanie edukacji

Wypłacone świadczenie można przeznaczyć pokrycie kosztów edukacji przyszłych pokoleń. Możesz zapewnić swoim dzieciom lub wnukom pieniądze, które przeznaczone zostaną na opłaty związane z zakupem podręczników, czesne czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Pieniądze ze świadczenia mogą pomóc uniknąć zaciągania pożyczek na opłacenie edukacji.

 Wsparcie w opłaceniu długów I kredytów

Ubezpieczenie na życie może chronić Twoją rodzinę przed dziedziczeniem długów po Twojej śmierci. Wypłata świadczenia może zostać wykorzystana na spłatę zaległych długów. Może to obejmować kredyty hipoteczne, pożyczki i salda kart kredytowych. Posiadanie ubezpieczenia na życie daje pewność, że Twoi bliscy nie będą obciążeni zobowiązaniami finansowymi.


Ubezpieczenie na życie “Moi Bliscy” Towarzystwa Generali Życie S.A. oferowane za pośrednictwem 4Life Direct

● Brak ankiet medycznych: W Bezterminowym ubezpieczeniu na Życie “Moi Bliscy” nie ma ankiet medycznych przy zawieraniu umowy. Nie zadajemy pytań o stan zdrowia.

● Akceptacja zawarcia umowy bez względu na stan zdrowia: Masz gwarancję akceptacji zawarcia umowy ubezpieczenia na życie bez względu na stan zdrowia.

● Stałe składki: Składki są stałe do końca życia, o ile sam nie zawnioskujesz o zwiększenie swojej ochrony.

Zlecenie wypłaty świadczenia w 24h (dni robocze) od zaakceptowania roszczenia: Wiemy jak ważne jest szybkie wsparcie finansowe w trudnych momentach życiowych, dlatego świadczenie wypłacane jest nawet w ciągu 24h.

● Bezterminowa ochrona dla kobiet i mężczyzn w wieku 40-85 lat: Ubezpieczamy osoby aż do 85 lat, a ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki.


Jak kupić ubezpieczenie na życie za pośrednictwem 4Life Direct?

Wypełnij formularz online

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu na życie I poznać swoją składkę, wystarczy, że wypełnisz formularz online, a nasz konsultant się z Tobą skontaktuje tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń do nas dzisiaj!

Jeśli wolisz kontakt telefoniczny, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje