Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Jak wybrać sumę ubezpieczenia na życie?

czwartek, 01 lutego 2024

Posiadanie ubezpieczenia na życie to wyraz troski i odpowiedzialności za bliskich. Dzięki polisie Twoi bliscy mogą otrzymać wsparcie finansowe, gdy nastąpi zdarzenie, na wypadek którego kupiona została polisa.

W celu wyboru odpowiedniej sumy ubezpieczenia na życie należy wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Często obejmują one sprawdzenie takich kwestii, jak zobowiązania finansowe, wysokość dochodów i inne sytuacje. Przeczytaj artykuł i dowiedz się które czynniki warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie ubezpieczenia na życie.

Przegląd ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie to umowa pomiędzy Tobą (ubezpieczającym), a firmą ubezpieczeniową. W zamian za miesięczne płatności składek, firma ubezpieczeniowa zapewnia ochronę ubezpieczeniową i zobowiązuje się wypłacić osobom uposażonym świadczenie na wypadek śmierci, w przypadku śmierci ubezpieczonego (zgodnie z zawartą umową). 

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe Twoim bliskim w przypadku Twojej śmierci. Można kupić różne polisy ubezpieczeniowe na życie. Do najpopularniejszych z nich należą: Terminowe ubezpieczenie na życie i Bezterminowe ubezpieczenie na życie.

Terminowe ubezpieczenie na życie to ochrona, w której umowa zawierana jest zwykle na okres 5, 10 lub 15 lat. Bezterminowe ubezpieczenie życie zapewnia z kolei ochronę do końca życia ubezpieczonego. Oznacza to, że ubezpieczony jest objęty ochroną ubezpieczeniową, o ile opłacane są składki.

​​Wypłata świadczenia  z tytułu śmierci z ubezpieczenia na życie może zostać wykorzystana na pokrycie różnych wydatków, takich jak:

● Koszty pogrzebu
● Niespłacone zadłużenie na karcie kredytowej
● Spłata kredytów lub pożyczek
● Prywatne rachunki medyczne
● Wydatki związane z budżetem codziennym
● Wszelkie inne zobowiązania finansowe

Wybór odpowiedniej ochrony i sumy ubezpieczenia jest ważną decyzją finansową. Warto porozmawiać z konsultantem, by podjąć świadomą decyzję i wybrać odpowiednią ochronę, która zabezpieczy przyszłość finansową Twoich bliskich.

Jak ustalić, jakiej sumy ubezpieczenia na życie potrzebujesz

Wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia na życie wymaga dokładnej analizy finansowej. Warto porozmawiać z doradcą, aby określić swoje potrzeby finansowe. Przy wyborze ochrony dobrze jest wziąć pod uwagę poniższe czynniki.

Wydatki, które mogą się pojawić po śmierci bliskiej osoby

Po śmierci bliskiej osoby może się okazać, że będzie konieczne opłacenie rachunków, które pojawią się, gdy zabraknie członka rodziny. Mogą to być np.

● Wydatki związane z pogrzebem: Koszty pogrzebu mogą szybko rosnąć. Rachunki mogą obejmować usługi pogrzebowe, trumnę, miejsce pochówku i inne opłaty związane z ostatnim pożegnaniem.

● Wydatki administracyjne: Należy uwzględnić koszty prawne lub administracyjne związane z uregulowaniem Twojego majątku. Koszty te mogą obejmować opłaty prawne i koszty sądowe. Nie chcesz, żeby te koszty zostały potrącone ze spadku, który planujesz zostawić swoim bliskim.

● Dodatkowe rachunki medyczne: Wszelkie zaległe prywatne rachunki medyczne lub wydatki poniesione przed śmiercią będą musiały zostać uregulowane. Mogą one obejmować rachunki za prywatne leczenie, koszty leków i inne medyczne opłaty.

Przy wyborze sumy ubezpieczenia warto wziąć pod uwagę powyższe wydatki, jak i te, które mogą się pojawić, gdy Ciebie zabraknie.

 Długoterminowe zobowiązania finansowe

Wydatki, które pojawią się po śmierci bliskiej osoby i będą one konieczne do szybkiego uregulowania są ważne. Warto jednak wziąć pod uwagę również długoterminowe zobowiązania finansowe. Mogą to być np.:

● Kredyt hipoteczny: Jeśli masz kredyt hipoteczny, powinieneś rozważyć ubezpieczenie na życie. Wypłata świadczenia może być przeznaczona m.in. na opłacenie rat kredytu.
● Niespłacone pożyczki: Należy wziąć pod uwagę wszelkie pożyczki, które będzie trzeba opłacić. Celem jest zapewnienie spłaty tych długów, aby zapobiec zmniejszeniu przez nie spadku Twojej rodziny.

Bieżące/przyszłe wydatki osób będących na Twoim utrzymaniu

Chcąc zabezpieczyć przyszłość finansową bliskich, istotne jest również uwzględnienie ich bieżących i przyszłych potrzeb finansowych. Ocena bieżących wydatków osób pozostających na utrzymaniu jest ważnym elementem ustalenia odpowiedniej sumy ubezpieczenia na życie. Niektóre z nich mogą obejmować:

● Wydatki na edukację dzieci: Zapewnienie edukacji Twojemu dziecku jest koniecznością. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie koszty związane z nauką, w tym czesne, książki, przybory i zajęcia pozalekcyjne.

● Koszty opieki zdrowotnej: Jeśli Twoi bliscy chorują przewlekle lub wymagają dodatkowej opieki medycznej, warto wziąć pod uwagę te koszty, które będą również konieczne do opłacenia w przyszłości.

● Codzienne wydatki na życie: Jeśli chcesz zapewnić komfort życia osobom na Twoim utrzymaniu, należy wziąć pod uwagę podstawowe wydatki na życie, takie jak mieszkanie, media, artykuły spożywcze i transport.

● Wydatki na opiekę nad dziećmi: W przypadku rodzin posiadających małe dzieci, warto wziąć pod uwagę wydatki związane z opieką nad nimi.  Może to obejmować opiekę dzienną lub programy pozaszkolne.

Obliczenie posiadanego majątku

Wyliczenie swojego majątku i tego jaki spadek pozostawi się bliskim, jest ważną częścią planowania finansowego. Należy to zrobić, aby ustalić, czy sam Twój majątek wystarczy na pokrycie potrzeb Twoich bliskich w przyszłości.

Oceń swoje istniejące oszczędności i inwestycje

Zacznij od oceny istniejących oszczędności i inwestycji. Obejmuje to rachunki bankowe, fundusze emerytalne, akcje, obligacje i wszelkie inne inwestycje.

Płynność i dostępność finansów

Należy pamiętać, że inwestycje mogą się różnić pod względem dostępności. Podczas gdy niektóre aktywa, takie jak środki pieniężne lub konta oszczędnościowe mogą być szybko dostępne dla bliskich, tak np. nieruchomości lub konta emerytalne, mogą podlegać pewnym ograniczeniom. Choć może Ci się wydawać, że masz wystarczające aktywa i oszczędności, może się okazać, że Twoi bliscy będą musieli czekać, by móc skorzystać z pozostawionego spadku. W przypadku wypłaty świadczenia z ubezpieczenia na życie, pieniądze  nie wchodzą do masy spadkowej, nie odprowadza się od nich podatku i są dostępne na koncie osoby uposażonej od razu po otrzymaniu kwoty na konto bankowe.

 Wsparcie finansowe dzięki ubezpieczeniu na życie

Ubezpieczenie na życie zapewnia szybkie wsparcie finansowe dla bliskich, po śmierci osoby ubezpieczonej.

Dzięki planowaniu finansowemu możesz zoptymalizować swoje zasoby finansowe, chroniąc jednocześnie przyszłość swoich bliskich.

Ile kosztuje polisa na życie dostępna za pośrednictwem 4Life Direct?

Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem ubezpieczenia na życie, z pewnością zastanawiasz się ile będzie wynosiła miesięczna składka. Wysokość takiej składki zależna jest najczęściej od:

● Wybranego ubezpieczenia
● Wieku
● Wybranego wariantu (indywidualny lub wspólny z partnerem)
● Wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia

Porozmawiaj z konsultantem 4Life Direct

Jeśli nadal nie masz pewności, jakiej sumy ubezpieczenia na życie potrzebujesz, porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów już dziś. Zadbamy o to, abyś miał pewność, że wybrałeś polisę na życie, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Uzupełnij formularz przez Internet

Kliknij tutaj i wprowadź swoje dane w formularzu. Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń do nas już dziś!

Jeśli wolisz do nas zadzwonić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer: 800 007 750. Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:00. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę ubezpieczeniową na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.