Poznaj składkę Kup online

Uważamy, że Polacy powinni mieć ubezpieczenie.

Odbierz bezpłatną ochronę z sumą ubezpieczenia 10 000 zł
na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Nie czekaj i zabezpiecz swoich bliskich.

Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Kto to jest ubezpieczający?

sobota, 16 kwietnia 2022

Ubezpieczający, często nazywany „właścicielem polisy”, to osoba lub podmiot, który jest właścicielem polisy ubezpieczeniowej. Właściciel polisy ma prawo do korzystania z praw określonych w polisie. Właściciel polisy (osoba ubezpieczająca) jest odpowiedzialny za comiesięczne opłacanie składek.

Czy posiadacz polisy musi być ubezpieczonym?

Właściciel polisy to zazwyczaj osoba objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach danej polisy ubezpieczeniowej, jednak nie zawsze tak jest. Właściciel polisy nie musi być koniecznie osobą ubezpieczoną. Częściej niż mogłoby się wydawać, zdarza się, że ubezpieczony nie jest ubezpieczony w ramach polisy. Przykładem może być np. pełnoletnia osoba, która ubezpiecza swojego rodzica, czy też małżonek ubezpieczający drugiego współmałżonka.

Co może zrobić posiadacz polisy, czego nie może zrobić ubezpieczony?

Właściciel polisy może dokonywać w niej zmian, taki jak np. podwyższenie sumy ubezpieczenia na życie. Tylko właściciel polisy może dokonywać tego typu zmian.

Ile osób może ubezpieczyć ubezpieczający?

Ubezpieczający może ubezpieczyć tyle osób, na ile pozwalają mu zapisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Większość polis najczęściej obejmuje najbliższych krewnych, z którymi się zamieszkuje, ale także dalszych krewnych. Polisę na życie można kupić np. w wariancie indywidualnym lub partnerskim/małżeńskim.Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie dla siebie lub bliskiej osoby, za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić polisę przez telefon. Skontaktuj się z nami już teraz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

Wypełnij formularz

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny lub e-mailowy kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.