Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Kto to jest uposażony?

piątek, 05 sierpnia 2022

Osoba uposażona to osoba, która może otrzymać świadczenie po śmierci ubezpieczonego. Uposażony jest wskazany przez osobę upoważnioną w każdej formie oświadczenia woli.

Na przykład, jeśli wyznaczyłeś uposażonego do polisy na życie, osoba ta otrzyma wypłatę świadczenia zgodnie z zawartą umową.

 Istnieje szereg dokumentów, w których można wskazać uposażonego, w tym ubezpieczenia  na życie czy ostatnia wola i testament.

Jak wybrać osobę uposażoną?

Wyznaczając uposażonych, należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Ważne jest, aby pomyśleć o tych, którzy są od nas zależni finansowo, ponieważ w przypadku naszej śmierci mogą znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej .

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie kupują ubezpieczenie na życie, jest chęć zapewnienia swoim bliskim bezpieczeństwa finansowego, które pozwoli im poradzić sobie z codziennymi wydatkami w razie ich śmierci. Wielu rodziców kupuje ubezpieczenie na życie, aby mieć pewność, że nawet po ich śmierci, dzieci będą miały finansowe wsparcie.

Ludzie zazwyczaj wskazują jako uposażonych osoby, które są im najbliższe. Niektóre przykłady to:

  • bliski członek rodziny (współmałżonek lub dzieci)
  • opiekunowie dzieci
  • bliscy przyjaciele i krewni
  • organizacja charytatywna lub non-profit.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

Poznaj swoją składkę

Polisa na życie dla osób w wieku 40-85 lat.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny lub e-mailowy kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.