Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
babcia matka i córka

„Moi Bliscy”: ubezpieczenie na życie na przejrzystych zasadach

poniedziałek, 21 grudnia 2020

4Life Direct zapewnia ubezpieczenie na życie na prostych zasadach. Wystarczy jedna rozmowa z konsultantem lub wypełnienie formularzu online, by móc kupić bezterminowe ubezpieczenie na życie.

Sporym wyzwaniem w przypadku chęci zawarcia ubezpieczenia na życie na wypadek śmierci jest często zawiłość warunków umowy. Często jest tak, iż osoby, które kupują polisę dla siebie lub rodziny, to osoby starsze. Z tego też względu ważne jest, by warunki umowy były jasne i przejrzyste. Umowa na prostych zasadach to cecha, która wyróżnia na rynku Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy”.

Przejrzyste zasady ubezpieczenia – czyli jakie?

Zawieranie umowy ubezpieczenia na życie kojarzy się z odpowiadaniem na dużą ilość pytań o stan zdrowia. Niejednokrotnie przypomina wywiad lekarski, który pacjent odbywa podczas swojej pierwszej wizyty w placówce. W 4Life Direct wierzymy, że ubezpieczenie można zawierać prościej. Nie wymagamy ani od ubezpieczonego, ani ubezpieczającego (czyli osoby kupującej polisę) wskazywania całej historii dotychczasowego leczenia i szczegółowego opisywania stanu zdrowia.

Najprostsze zawarcie polisy

Aby zawrzeć z nami polisę, wystarczy uzupełnienie prostego formularza na stronie internetowej – lub rozmowa z konsultantem, jeśli preferujesz kontakt telefoniczny.

Udzielisz nam takich informacji jak dane ubezpieczonego zawierającego polisę oraz ewentualnych uposażonych,. W przypadku chęci dodania swojego małżonka lub partnera do ubezpieczenia, możesz to zrobić podczas rozmowy z konsultantem. Razem  z nami dokonasz wyboru odpowiedniej, dostosowanej do Twoich potrzeb polisy. Zdecydujesz,  jakiej wysokości składki chcesz płacić, a tym samym, jakiej wysokości suma ubezpieczenia Cię interesuje.

W obu przypadkach poświęcisz na cały proces kilka minut i odpowiesz wyłącznie na najbardziej podstawowe pytania.

Wypłata świadczenia bez zbędnych formalności

Równie prosta jest wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia „Moi Bliscy” w 4Life Direct. Wystarczy, by osoba upoważniona do odbioru świadczenia skontaktowała się z nami po śmierci ubezpieczonego. Oczywiście im szybciej nastąpi kontakt, tym szybciej będziemy mieli możliwość wypłacenia świadczenia.

Zlecenie wypłaty świadczenia przekazujemy do 24 godzin dni roboczych, od momentu uzyskania wszystkich wymaganych dokumentów. Zależy nam jednak na minimalizacji formalności, dlatego jest ich możliwie jak najmniej. Jakie dokumenty będą potrzebne?

•  wniosek o wypłatę świadczenia,

• oświadczenie potwierdzające dane z dokumentu tożsamości osoby składającej wniosek,

•  kopia odpisu skróconego aktu zgonu ubezpieczonego,

• kopia dokumentacji określającej przyczynę śmierci,

Wszelkie informacje dotyczące wypłaty świadczenia znajdują się w Ogólnych Warunkach Umowy.

Kontakt może zostać podjęty telefonicznie (z Biurem Obsługi Klienta, tel: (22) 354 50 00), e-mailem lub pocztą tradycyjną. Wniosek można także złożyć po osobistej wizycie w biurze 4Life Direct. W przypadku chęci osobistego stawienia się w oddziale, należy wcześniej umówić wizytę, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta.

Jaki jest zakres ubezpieczenia „Moi Bliscy” w 4Life Direct?

Polisa chroni rodzinę ubezpieczonego lub inne wskazane przez niego osoby na wypadek jego śmierci. Ostatnie pożegnanie niejednokrotnie przychodzi niestety w sposób nagły i gwałtowny. Żaden człowiek nie lubi myśleć o tym, co będzie, gdy jego zabraknie i jak poradzi sobie rodzina. To jednak temat, nad którym – pomimo żalu – warto się zastanowić, właśnie po to, by jak najbardziej zabezpieczyć swoją rodzinę oraz zapewnić spokój umysłu sobie oraz najbliższym. Należy mieć niestety na uwadze, że do nieszczęśliwego, tragicznego w skutkach wypadku może dojść w każdej chwili. Równie gwałtowne i nagłe bywają choroby, które – diagnozowane zbyt późno lub niedające odpowiednio wcześnie objawów – potrafią odebrać bliską osobę w ciągu kilku dni czy tygodni.

Bez względu na to, czy śmierć nastąpiła nagle, czy zapowiadała ją długa choroba, stanowi ogromne obciążenie dla najbliższych. Pogrążają się w smutku i żalu, niejednokrotnie z wielkim trudem radząc sobie ze stratą. Muszą przy tym liczyć się z całym stosem oczekujących formalności, począwszy od kosztownej organizacji pogrzebu. W tym właśnie miejscu wsparcie okazuje ubezpieczenie „Moi Bliscy”.

Polisa daje możliwość starania się o uzyskanie świadczenia w przypadku:

• śmierci ubezpieczonego na skutek zachorowania, nieszczęśliwego wypadku lub śmierci naturalnej,

•  śmierci współubezpieczonego małżonka lub partnera w tym samym zakresie.

Kto może być ubezpieczonym, kto ubezpieczającym, a kto uposażonym w polisie „Moi Bliscy”?

Ubezpieczenie skierowane jest do osób w wieku od 40 do 85 lat. Im wcześniej zostanie zawarte, tym składka będzie niższa – jest ona bowiem uzależniona od wieku oraz sumy wybranego ubezpieczenia.

Ubezpieczający to – jak wspomnieliśmy wcześniej – osoba kupująca polisę. Jest tym samym odpowiedzialna za opłacanie składek. Może nią zostać każda osoba, która skończyła 18 lat – wnuk, dziecko, inny członek rodziny czy przyjaciel.

Uposażony to osoba, którą ubezpieczony wskazuje jako upoważnioną do odbioru świadczenia. Może wskazać kilka osób – na przykład dzieci, wnuki i rodzeństwo. W takich sytuacjach świadczenie zostanie rozdzielone po równo na wszystkich uposażonych. Uposażonym może zostać każda osoba, także niepełnoletnia. Listę tych osób można w każdej chwili zmieniać, dopisując lub usuwając owych uposażonych – oczywiście po stosownym kontakcie z 4Life Direct. W przypadku braku wskazania uposażonych do momentu śmierci ubezpieczonego (lub ich śmierci) świadczenie nie przepada i zostanie wypłacone zgodnie z zapisami w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Skąd pewność, że pieniądze z ubezpieczenia wystarczą na pokrycie kosztów pogrzebu?

Wysokość świadczenia ustalasz poniekąd samodzielnie. Uzależniona jest ona od sumy ubezpieczenia, na którą zdecydujesz się podczas zawierania polisy. Co więcej, jeśli z czasem (już po zawarciu ubezpieczenia „Moi Bliscy”) uznasz, że kwota ta jest zbyt niska, możesz ją zwiększyć. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet do 50 tysięcy złotych.

Koszty pogrzebu są dziś bardzo wysokie; zazwyczaj wynoszą około 10 tysięcy złotych.  Ich opłacenie z emerytury samotnego małżonka czy wypłaty dzieci spłacających dodatkowo kredyt na dom jest więc niewątpliwie trudne. Jednak w sytuacji, w której bliscy otrzymają kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy z polisy, zmartwienie o zadłużenie się na skutek organizacji pogrzebu może odejść w niepamięć.

Co więcej, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpi wskutek nieszczęśliwego wypadku, wypłacone świadczenie może wynieść nawet trzykrotność sumy ubezpieczenia.

Czy warto ubezpieczyć się na życie z 4Life Direct?

Z całą pewnością warto zadbać o przyszłość swoich bliskich. A z ubezpieczeniem „Moi Bliscy” w 4Life Direct jest to wyjątkowo proste. Zarówno sam ubezpieczony, nawet będąc osobą w podeszłym wieku, jak i uposażeni poradzą sobie ze wszystkimi formalnościami. Ograniczyliśmy je bowiem do minimum. Przede wszystkim jednak przykładamy najwyższą wagę do tego, by współpraca z nami przebiegała w sposób prosty i przejrzysty. Dlatego też chętnie tłumaczymy wszystkie procesy i odpowiadamy na wszelkie pytania. Można je zadawać zarówno online, przez naszą stronę internetową lub e-maila, jak i telefonicznie podczas rozmowy z konsultantem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o polisach na życie dostępnych za pośrednictwem 4Life Direct, kliknij tutaj.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.