Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Na czym polega różnica między stałą i zmienną składką na ubezpieczenie na życie?

wtorek, 26 lipca 2022

Stała składka pozostaje taka sama przez cały czas trwania umowy ubezpieczenia na życie. Oznacza to, że składka ubezpieczeniowa nie ulegnie zmianie bez względu na okres obowiązywania umowy, Twój wiek czy stan zdrowia. Zmienna składka ubezpieczeniowa może wzrosnąć z wielu różnych powodów, np. ze względu na wiek czy  stan zdrowia.

Osoby, które dopiero zaczynają szukać ubezpieczenia na życie, mogą łatwo pomylić różne rodzaje składek ubezpieczeniowych. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie czym jest stała, a czym zmienna składka w ubezpieczeniu.

Czym jest stała składka ubezpieczeniowa?

Stała składka ubezpieczeniowa nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania polisy na życie. Twoja składka będzie stała już od chwili podpisania umowy ubezpieczenia. Inaczej mówiąc, będziesz płacić taką samą kwotę, od pierwszego do ostatniego dnia obowiązywania polisy ubezpieczeniowej na życie, chyba że sam zawnioskujesz o zwiększenie sumy ubezpieczenia.

Stałe składki na ubezpieczenie na życie zapewniają lepszą kontrolę nad budżetem. W ich wypadku nie musisz się martwić o zwiększenie wysokości składki wraz z wiekiem czy nowymi problemami zdrowotnymi. Inflacja również nie ma wpływu na zmianę składki.

Czym jest zmienna składka ubezpieczeniowa?

Zmienna składka ubezpieczeniowa może wzrosnąć wskutek zaistnienia pewnych czynników, np. ze względu na Twój wiek, stan zdrowia lub zmianę pracy. Możesz też zmienić wysokość składki samodzielnie, jeśli potrzebujesz dostosować ją do swojego stylu życia lub sytuacji finansowej.

Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić różne polisy ubezpieczeniowe na życie, w których składki są stałe. Wybierając jedną z nich, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja składka pozostanie taka sama przez cały okres obowiązywania umowy ubezpieczenia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych za naszym pośrednictwem polis na życie, odwiedź naszą stronę internetową tutaj lub skontaktuj się z nami już dziś i porozmawiaj z konsultantem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje