Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Poradnik ubezpieczonego

czwartek, 02 grudnia 2021

Masz już ubezpieczenie? Gratulacje! O czym należy pamiętać, mając już polisę? Przeczytaj.

1. Powiedz o polisie bliskim osobom

Jeśli jesteś właścicielem polisy, nie zapomnij poinformować o tym rodziny, w szczególności osób, które zostały przez Ciebie uposażone do odbioru świadczenia. Jest to ważne, by  osoby te mogły otrzymać odszkodowanie, gdy nastąpi zdarzenie, na wypadek którego polisa została zawarta. Jeśli nikomu nie powiesz o tym, że masz ubezpieczenie na życie, może się zdarzyć, że nikt się nie zgłosi po świadczenie, dlatego jest to tak ważne, byś przekazał bliskim takie informacje jak:

– gdzie się ubezpieczyłeś,
– pod jaki numer telefonu należy zadzwonić lub wysłać wiadomość mailową,
– jaki jest numer polisy,
– na jaką sumę ubezpieczenia polisa została zawarta,
– kto jest uposażony do odbioru świadczenia.

2. Nie zapomnij o składkach

Ochrona ubezpieczeniowa jest ważna, gdy regularnie opłacane są składki. Wysokość składki zależy od wieku, wybranej sumy ubezpieczenia i wybranego wariantu. Składki można opłacać na kilka sposobów:

– za pomocą przelewu bankowego na wskazane konto,
– realizując przelew za pośrednictwem PayU,
– za pomocą otrzymanego blankietu, który można wykorzystać do opłacenia składki na poczcie,
– poprzez Polecenie Zapłaty, w ramach którego bank automatycznie realizuje comiesięczne płatności, w ustalonym przez Ciebie dniu.

Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą z nich jest ostatnia opcja – Polecenie Zapłaty. Dzięki takiemu wyborowi, nie musisz pamiętać, by co miesiąc wykonać przelew lub dokonać płatności na poczcie, gdyż kwota w wysokości składki zostanie automatycznie ściągnięta ze wskazanego przez Ciebie rachunku bankowego.

3. Nie bój się pytać

Zastanawiasz się nad rozszerzeniem zakresu polisy? Myślisz o zwiększeniu sumy ubezpieczenia? Chcesz się zapytać o kwestie związane z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasi konsultanci zawsze chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące polisy. Możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta w godz: 8:00 – 16:30, dzwoniąc na numer: 22 354 50 00 lub mailowo: info@4lifedirect.pl

Posiadanie ubezpieczenia na życie może przynieść Tobie oraz Twoim bliskim spokój o to, że gdy wydarzy się nieuniknione, rodzina będzie miała środki na pokrycie ważnych wydatków. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące posiadanej polisy, skontaktuj się z nami.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]