Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Powody, dla których warto się ubezpieczyć po 50. roku życia

wtorek, 23 lutego 2021

Ubezpieczenie na życie jest jedną z najważniejszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa finansowego rodziny w przyszłości. Pandemia Covid -19 pokazała, że okoliczności – zarówno zawodowe, jak i zdrowie – mogą się szybko zmienić. Poznaj powody, dla których warto ubezpieczyć życie po 50. roku życia.

Ubezpieczenie na życie jest jedną z ważniejszych decyzji finansowych dotyczących zabezpieczenia przyszłości finansowej najbliższych. Warto pomyśleć o polisie wcześniej, by nie tylko płacić niższe składki, ale przede wszystkim zapewnić spokój bliskim i mieć pewność, że w przypadku nagłych zdarzeń, rodzina otrzyma finansowe wsparcie.

Po osiągnięciu pewnego wieku, niektóre wydatki się zmniejszają – np. koszty związane z wychowaniem dzieci, spłata kredytu hipotecznego czy innych pożyczek. Wówczas jest to dobry moment, by zaplanować długoterminowo swoje wydatki i zabezpieczyć przyszłość rodziny. Jest to możliwe dzięki Bezterminowemu ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy”. 

Nawet jeśli osiągnąłeś szczyt kariery, a Twoje zarobki są bardzo wysokie, ważne, by zawsze być przygotowanym na sytuacje nieoczekiwane. Pandemia koronawirusa i Covid-19 pokazały nam, że okoliczności – zarówno zawodowe, jak i zdrowotne – mogą szybko się zmienić, a jeśli wydarzy się nieuniknione, rodzina może nie być gotowa pokryć np. kosztów ostatniego pożegnania, czy innych wydatków jakie będą zobowiązani opłacić. Ubezpieczenie na życie po pięćdziesiątce może być bardzo dobrym zabezpieczeniem na tego rodzaju niepewności i sytuacji. Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Powód 1 – Ubezpieczenie na życie pozwala zmniejszyć troski o przyszłość finansową rodziny

Polisa na życie może pomóc zmniejszyć Twoje troski o finanse rodziny w przyszłości, gdyż masz świadomość, że Twoi najbliżsi otrzymają pomoc finansową w odpowiednim czasie. Możesz już teraz zabezpieczyć ich przyszłość, wnioskując o ochronę nawet do 50 000 zł. Spójrzmy prawdzie w oczy – śmierć jest nieunikniona, to coś, co zdarza się każdego dnia. Nie zmienia to jednak faktu, że każda śmierć jest dla kogoś tragedią. Jest to nie tylko smutny, ale również bardzo stresujący czas dla osób będących w żałobie. Można jednak zmniejszyć stres związany z finansami, dzięki wypłacie świadczenia z ubezpieczenia.

Powód 2 – Wypłata świadczenia może pomóc w opłaceniu wszelkich rachunków

Każdy człowiek pozostawia po sobie zarówno wspomnienia, jak i różnego rodzaju rzeczy. W niektórych przypadkach, rodzina musi także zadbać o zaległe rachunki. Czy masz pewność, że Twoi bliscy będą mieli z czego opłacić niezbędne wydatki? Nawet jeśli uporządkujesz swoje sprawy, opłaty związane z pogrzebem mogą być np. zbyt wysokie, by Twoja rodzina mogła od razu pokryć wszystkie koszty, bez konieczności brania np. pożyczek.

Koszt pogrzebu w Polsce może wynieść nawet 10-15 tys. zł.[1] Ze względu na inflację, koszty te mogą co roku być wyższe. Chociaż wielu z nas zakłada, że ​​koszt pogrzebu zostanie pokryty z naszego majątku, rodziny są często zmuszane do zaciągania szybkich pożyczek, by pokryć koszty ostatniego pożegnania bliskich. Niektórzy mogą zaciągać długi również z kart kredytowych. Krótko mówiąc, pogrzeb w rodzinie wiąże się z wysokimi wydatkami w trudnych okolicznościach.

Dzięki Bezterminowemu Ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy”, rodzina może otrzymać szybkie wsparcie finansowe, które pozwoli pokryć wydatki związane np. z ostatnim pożegnaniem.  Zlecenie wypłaty świadczenia następuje bowiem zaledwie w ciągu 24 godzin dni roboczych od dostarczenia niezbędnych dokumentów do 4Life Direct.

Powód 3 – Składki są stałe i przystępne cenowo

Jednymi z najczęstszych wątpliwości i mitów dotyczących ubezpieczeń na życie po pięćdziesiątce jest to, że są one poza zasięgiem finansowym, a ich składki wzrastają np. gdy stan zdrowia czy wysokość dochodów ubezpieczonego ulegnie zmianie. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” to Ty decydujesz o wysokości ochrony ubezpieczeniowej – wysokość składki zależy od wieku i sumy ubezpieczenia i nie zmienia się przez cały okres obowiązywania ochrony.  Może to nastąpić tylko i wyłącznie w przypadku, gdy sam zawnioskujesz o zwiększenie swojej ochrony ubezpieczeniowej. 

Powód 4 – Możesz się ubezpieczyć bez względu na stan Twojego zdrowia

Chcesz się ubezpieczyć, ale obawiasz się, że może to być nieosiągalne ze względu np. na chorobę? W Ubezpieczeniu na życie za pośrednictwem 4Life Direct nie musisz się o to martwić – Twój wniosek zostanie zaakceptowany bez względu na to czy jesteś zdrowy, cierpisz na choroby przewlekłe, lub inne choroby (np. rak, covid-19, cukrzyca i inne). Nawet jeśli Twój stan zdrowia ulegnie zmianie w trakcie obowiązywania ochrony, ubezpieczyciel nie wypowie Tobie umowy, a ochrona będzie obowiązywać tak długo jak będziesz opłacać składki.

Powód 5 – Bezterminowa ochrona i wygoda zawarcia umowy

Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” można zawrzeć w wieku 40-85lat, jednak gdy już będziesz mieć polisę, Twoja ochrona będzie bezterminowa. Co to znaczy? Jeśli skończysz 85 lat, to nadal będziesz ubezpieczony, jeśli będziesz opłacać składki.

Ważna jest dla nas również Twoja wygoda. Nie musisz wychodzić z domu, by się ubezpieczyć – możesz kupić polisę online lub telefonicznie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu na życie, które można kupić za pośrednictwem 4Life Direct? Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

[1] źródło: https://cafesenior.pl/artykuly/ile-kosztuje-pogrzeb-miejsce-na-cmentarzu-trumna-ceremonia,71288.html

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje