Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach
Prawdy i mity o ubezpieczeniu na życie „moi bliskich”.

Prawdy i mity dotyczące ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy”.

środa, 09 czerwca 2021

Istnieje wiele mitów na temat ubezpieczeń na życie. Co jest prawdą, a które stwierdzenia są nieprawdziwe? Poznaj najczęstsze mity dotyczące ubezpieczeń na życie.

Nie można uposażyć swojego przyjaciela. Prawda czy mit? Poznaj 5 najczęściej pojawiających się mitów dotyczących ubezpieczeń, na przykładzie ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy”.

Mit 1: Świadczenie może odebrać tylko najbliższa rodzina i nie można zmienić swojej decyzji.

PRAWDA 1: Można uposażyć dowolną ilość osób i nie musi to być najbliższa rodzina.

Ubezpieczony może we wniosku wpisać nie tylko rodzinę, ale także przyjaciół i bliskich znajomych. Taką decyzję ubezpieczony może zmienić lub odwołać w dowolnym momencie.

Mit 2: Ubezpieczyciele nie wypłacają świadczeń.

PRAWDA 2: Świadczenia  wypłacane są zgodnie z obowiązującymi warunkami ubezpieczenia.

Osoby, które rozważają ubezpieczenie siebie lub bliskiej osoby, często obawiają się czy pieniądze zostaną wypłacone osobom uposażonym. Jedną z powszechnych opinii, która dość często się powtarza jest to, że gdy dojdzie do zdarzenia na wypadek którego została wykupiona polisa, ubezpieczyciel znajdzie wiele powodów, dla których wypłata świadczenia będzie utrudniona lub niemożliwa do realizacji. W Ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” świadczenie jest zlecane do wypłaty w ciągu 24 godzin od dostarczenia kompletu dokumentów (obejmuje dni robocze).

Mit 3: Zakup ubezpieczenia jest trudny i jest czasochłonny.

PRAWDA 3: By zawrzeć umowę ubezpieczenia za pośrednictwem 4Life Direct, wystarczy jedna rozmowa z konsultantem lub wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej.

W przypadku zawarcia umowy Bezterminowego Ubezpieczenia na Życie, nie wypełnia się czasochłonnych ankiet medycznych ani nie są wykonywane badania lekarskie. Wystarczy jedna  rozmowa z konsultantem, a ochronę można zyskać na całe życie. Ogólne Warunki Ubezpieczenia napisane są  prostym i zrozumiałym językiem i mieszczą się na 5-ciu stronach.

Mit 4: Trzeba czekać bardzo długo na wypłatę świadczenia.

PRAWDA 4: W Bezterminowym Ubezpieczeniu na Życie zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu zaledwie 24 godzin od dostarczenia i zaakceptowania dokumentów (obejmuje dni robocze). 

W 4Life Direct doskonale zdajemy sobie sprawę, że w ciężkich chwilach załatwianie wszelkich formalności może być trudniejsze. Dlatego też proces wypłaty świadczenia jest nie tylko prosty, ale również szybki. Uposażony może otrzymać wypłatę świadczenia nawet w ciągu 24 godzin od dostarczenia i zaakceptowania dokumentów (obejmuje dni robocze). Dzięki tak szybkiej wypłacie, bliscy mogą np. pokryć wydatki związane z organizacją pogrzebu, bez konieczności brania pożyczek czy rozkładania danej kwoty na raty.

Mit 5: Wraz z wiekiem składki będą rosnąć.

PRAWDA 5: Wysokość składek jest stała bez względu na wiek.

W ubezpieczeniu „Moi Bliscy”, składka, na jaką decyduje się ubezpieczający jest taka sama przez cały okres obowiązywania ochrony. Może się to zmienić tylko i wyłącznie na wniosek ubezpieczającego, który będzie chciał podnieść sumę ubezpieczenia w swojej polisie lub dokupić umowy dodatkowe.. Wysokość składki pozostaje również taka sama bez względu na zmianę  stanu zdrowia czy aktywności zawodowej.


Ubezpieczenie na życie pozwala zadbać o przyszłość finansową rodziny i zapewnić spokój sobie oraz bliskich, by nie martwili się m.in. o to, skąd wezmą pieniądze na pokrycie ważnych wydatków, gdy Ciebie zabraknie.

Warto rozważyć zakup ubezpieczenia, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoi bliscy będą mieli odpowiednie środki finansowe, gdy będą im najbardziej potrzebne. 

Skontaktuj się z nami i ubezpiecz się już dziś: 800 007 750

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje