Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Mężczyzna myje samochód, myśląc o ubezpieczeniu

Ubezpieczasz samochód, a dlaczego nie życie?

czwartek, 25 sierpnia 2022

Na ile wyceniasz swoje życie? Na 10 000 złotych, 50 000 złotych, a może na 100 000 złotych? Z pewnością jego wartość jest dla ciebie dużo wyższa – uznajesz je za bezcenne. Mimo to tak często zdarza ci się słyszeć wokół głosy, że ubezpieczenie na życie jest niepotrzebne. Dlaczego więc wszyscy ubezpieczamy samochody, które warte są ułamek tego, co nasze zdrowie i życie, a nie chcemy chronić siebie oraz bliskich?

Ile kosztuje utrzymanie samochodu

Samochód to wygoda. Jeszcze kilka dekad temu był luksusem, na który pozwolić sobie mogli nieliczni. Dzisiaj jednak jest w zasięgu zdecydowanie większej części społeczeństwa, która może pozwolić sobie na własny pojazd. Zalety wynikające z posiadania auta można wymieniać długo. Większość doskonale znasz z własnego doświadczenia. Zaparkowany w garażu jest gotowy w każdym momencie zabrać cię na zakupy, do lekarza, na wizytę u przyjaciół czy u rodziny. Pokonujesz nim krótkie dystanse, by załatwić niezbędne sprawunki. Często wybierasz się też na wakacyjne wyprawy czy weekendowe przejażdżki z bliskimi.

Samochód znacznie ułatwia życie, ale nie jest bezkosztowy. Wymaga serwisów, czasami napraw i oczywiście też paliwa, które spala podczas jazdy. Posiadacze popularnych „czterech kółek” często nazywają je studniami bez dna, które nieustannie pochłaniają pieniądze. Mimo to trudno nam wyobrazić sobie bez nich życie.

Suma OC i AC

Świadomy wartości i zalet posiadania auta, dbasz o nie każdego dnia. Jednym z elementów takiego parasola ochronnego, który roztaczasz, jest ubezpieczenie. OC opłacasz obowiązkowo. Tak robi każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Ma ono na celu ubezpieczenie właściciela od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody powstałe w związku z poruszaniem się po drogach. Dodatkowo, ponieważ samochód to coś bardzo wartościowego, wielu kierowców decyduje się na ubezpieczenie komunikacyjne AC – dobrowolną opłatę, która zapewnia pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów wynikających z uszkodzeń auta spowodowanych przez samego ubezpieczającego.

Suma OC i AC może wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wielu kierowców płaci więc nawet kilkaset złotych miesięcznie, by tylko zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, do których może dojść w ruchu ulicznym. Duża grupa z nich nigdy nie ma (na szczęście!) okazji z tej ochrony skorzystać, bo jeździ bezpiecznie i bezszkodowo. Mimo to wszyscy płacą, podchodząc do życia pragmatycznie.

Bezcenna ochrona rodziny – ubezpieczenie na życie

O dziwo tego pragmatyzmu brakuje, gdy przychodzi do oceny wartości życia. Ignoruje się konsekwencje potencjalnych tragicznych zdarzeń, które mogą spaść na rodzinę. Nie bierze się pod uwagę, co w takiej sytuacji czeka najbliższych. Co może spotkać dom rodzinny lub prowadzoną firmę. Zastanawiające, prawda?

Zaskakuje to tym bardziej, że składka ubezpieczenia na życie potrafi być sporo niższa od sumy OC i AC samochodu, a jednocześnie zapewniać dużo wyższą sumę ubezpieczenia. Za mniejszą kwotę można zadbać o spokojną przyszłość partnera i dzieci, dając im poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zyskanym z odszkodowania środkom, będą mogli poradzić sobie w nowej, trudnej sytuacji, jeśli do takiej kiedykolwiek dojdzie.

Samochód nie jest cenniejszy od życia. Żaden przedmiot materialny nie zapewni bliskim choćby ułamka uczuć i emocji, które przeżywają w towarzystwie członków swojej rodziny. Gdy więc przyjdzie ci do opłacenia OC i AC za kolejny rok, zastanów się, czy chronisz wszystko to, co naprawdę cenne.

To tylko i wyłącznie Twoja decyzja. My jesteśmy dla Ciebie, by doradzić i pomóc dobrze wybrać ochronę ubezpieczeniową. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej o bezterminowym ubezpieczeniu na życie, wszelkie informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zawsze możesz też liczyć na naszych konsultantów. Czekają na Twój telefon, by bez zobowiązań udzielić odpowiedzi na pytania. Sprawdź, jak łatwo możesz zadbać o spokojną przyszłość swojej rodziny.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.