Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Ubezpieczenie na życie a koszt ostatniego pożegnania

środa, 28 października 2020

Zastanawiasz się, czy bliskim starczy pieniędzy na pokrycie kosztów ostatniego pożegnania? Czy wiesz, że zgromadzone oszczędności mogą zostać tymczasowo zamrożone na koncie bankowym, przez co Twoi bliscy mogą nie mieć dostępu do danych funduszy, by móc od razu opłacić koszty związane z pogrzebem? Wypłata świadczenia z polisy na życie zlecana jest w ciągu 24 godzin (dni robocze) od dostarczenia kompletu dokumentów i zaakceptowaniu odszkodowania.

Radzenie sobie ze stratą bliskiej osoby jest bardzo trudne. Tym trudniejsze, jeśli wiemy, że nie możemy urządzić godnego ostatniego pożegnania, na jakie zasługuje zmarły. Rosnące koszty pogrzebu sprawiają, że coraz więcej rodzin nie może sobie na to pozwolić.

Średnia kwota za pogrzeb wynosi około 10 000 PLN, co stanowi prawie czterokrotność średniej miesięcznej emerytury. Nie każdy może sobie pozwolić na natychmiastowe uwolnienie takiej kwoty ze swojego budżetu. Okazuje się, że w wielu przypadkach nie jesteśmy przygotowani finansowo na poradzenie sobie ze stratą bliskiej osoby. Więc co się stanie, gdy umrzesz, a Twojej rodziny nie stać na ostatnie pożegnanie?

Pogrzeb na raty? W dzisiejszych czasach nic niezwykłego

Zgodnie z ustawą o usługach pogrzebowych szczątki ludzkie należy traktować z godnością, a ciało może być pochowane tylko w miejscach do tego wyznaczonych, na publicznych lub niepublicznych cmentarzach. Większość publicznych cmentarzy jest administrowana przez gminę, niepubliczne są administrowane przez kościół lub zarejestrowane stowarzyszenia. Inną opcją jest oczywiście kremacja. Ostatnio coraz więcej osób wybiera tę metodę ostatniego pożegnania. Kremacja musi odbywać się w krematorium, a bliskie zmarłemu osoby mogą następnie pochować prochy zgodnie z życzeniem zmarłego, co jednak musi być zgodne z etyką.

Służby pogrzebowe zdają sobie sprawę z ciężaru finansowego, jaki spoczywa najczęścien na rodzinie po śmierci bliskiej osoby, dlatego niektóre z nich oferują tzw. Kalendarz spłat. Osoby, które organizuja pochówek płacą określoną część całkowitej kwoty pogrzebu, a pozostałą część płacą w regularnych ratach.

Ubezpieczenie na życie i koszt ostatniego pożegnania.

Pieniądze zapisane na rachunku bankowym w ramach postępowania spadkowego

Wraz z wiekiem stajesz się coraz bardziej świadomy obecności śmierci, dlatego osoby starsze zwykle oszczędzają na swój pogrzeb. Nie zdają sobie jednak sprawy, że po śmierci ich konta zostaną częściowo zamrożone, a zdeponowane na nich pieniądze trafią do postępowania spadkowego.

Zgodnie z prawem bankowym środki zostają zamrożone ponad kwotę 10.000 złotych. Osoba, która opłaciła pogrzeb własciciela rachunku po przedstawieniu rachunków może uzyskać wypłatę do kwoty 10.000 złotych z rachunku zmarłego.

Postępowanie spadkowe może trwać kilka miesięcy, podczas gdy koszty pogrzebu należy uregulować w ciągu tygodnia od śmierci. Może się więc zdarzyć, że nawet jeśli masz na koncie dość pieniędzy na godne pożegnanie, Twoi bliscy nie będą mogli z tych pieniędzy skorzystać.

Co więc mogę zrobić, aby moja rodzina nie znalazła się w trudnej sytuacji finansowej?

Jednym ze sposobów na utrzymanie rodziny i pewność, że będą mieli pieniądze w najbardziej potrzebnym momencie, jest wykupienie ubezpieczenia na życie za pośrednictwem 4Life Direct. Pieniądze ze świadczeń ubezpieczeniowych nie podlegają postępowaniu spadkowemu i są zwolnione z podatku. Dodatkowo pieniądze z tytułu ubezpieczenia wypłacane są w ciągu 24 godzin od dostarczenia niezbędnych dokumentów. Dzięki temu Twoja rodzina będzie mogła spędzić okres po Twoim odejściu w spokoju i nie będzie musiała stresować się, gdzie zdobyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby w ciągu tygodnia zorganizować godne pożegnanie, na które zasługujesz.

Zastanawiasz się nad kupieniem ubezpieczenia na życie? Jeśli masz 40-85 lat, za pośrednictwem 4Life Direct możesz się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje