Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Ubezpieczenie na życie bez karencji

wtorek, 22 lutego 2022

Szukasz ubezpieczenia na życie bez karencji? Zastanawiasz się czy warto wybrać taką polisę i gdzie można kupić takie ubezpieczenie? Sprawdź Bezterminowe ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy”.

Karencja – co to jest?

Karencja w ubezpieczeniu jest to określony w umowie zakres czasowy, podczas którego ubezpieczony nie jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Co to oznacza? Jeśli po zawarciu umowy ubezpieczeniowej w okresie trwania karencji nastąpi zdarzenie, na wypadek którego wykupiona została polisa ubezpieczeniowa, ubezpieczyciel w tym czasie nie będzie ponosił odpowiedzialności, a co za tym idzie – uposażonym nie przysługuje wówczas wypłata jakiegokolwiek świadczenia. Karencja dotyczy najczęściej ubezpieczeń na życie czy też ubezpieczeń zdrowotnych. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” które można zawrzeć za pośrednictwem 4Life Direct nie ma karencji, a ubezpieczony objęty jest ochroną już od pierwszego dnia trwania umowy ubezpieczeniowej, zgodnie z datą jaka została wskazana jako data rozpoczęcia ochrony.

Umowa ubezpieczenia

Jednym z głównych powodów, dla których ubezpieczeni decydują się na kupienie polisy jest chęć zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa finansowego i spokoju o to, że gdy nastąpi nieuniknione, bliscy otrzymają wsparcie finansowe, które pozwoli im pokryć ważne opłaty związane m.in. z kosztami pogrzebu, rachunkami za prąd, czy spłatą kredytu.

Kupienie ubezpieczenia jest ważną decyzją dlatego istotne jest, by dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i mieć pewność, że wszystkie zasady są jasne i przejrzyste. Dzięki temu, że w ubezpieczeniu Moi Bliscy nie ma karencji, bliscy mają pewność, że bez względu na okres trwania umowy, rodzina otrzyma pieniądze zgodnie z zapisami w OWU. W Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” ogólne warunki umowy mają zaledwie kilka stron, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużej ilości czasu w celu zapoznania się z niezbędnymi dokumentami. Wszelkie zasady napisane są prostym językiem, a w przypadku niejasności, konsultanci zawsze odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące polisy. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu Moi Bliscy?

Ubezpieczenie bez karencji – jak działa?

Polisa „Moi Bliscy” to ochrona, która działa już od pierwszego dnia wskazanej na polisie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie nie ma karencji. Oznacza to, że uposażeni otrzymają wypłatę, nawet gdyby  śmierć nastąpiła w ciągu drugiego miesiąca od zawarcia umowy. Ważne jest i warto podkreślić, że do 24 miesięcy od daty rozpoczęcia odpowiedzialności ubezpieczyciela, taka wypłata ogranicza się do wysokości wpłaconych na danego ubezpieczonego składek. Nie dotyczy to jednak śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach, gdyby zdarzyła się tragedia, uposażeni otrzymają 300% sumy ubezpieczenia, która może wynieść nawet 150 000 zł. Po 24 miesiącach od daty rozpoczęcia ochrony, w przypadku śmierci naturalnej czy śmierci w wyniku chorób, wypłata świadczenia równa jest wybranej sumie ubezpieczenia – oczywiście zgodnie z zapisami w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. 

Polisa na życie bez karencji – dlaczego warto?

Dzięki ubezpieczeniu bez karencji masz pewność, że bliscy dostaną pieniądze bez względu na czas trwania umowy. Może to zapewnić spokój rodzinie i wsparcie finansowe w trudnych dla nich momentach. Rodzina pieniądze może otrzymać nawet w ciągu doby od zgłoszenia odszkodowania, gdyż zlecenie wypłaty świadczenia następuje właśnie w ciągu 24 godzin od zaakceptowania kompletu dostarczonych dokumentów (w dni robocze) . Wypłatę świadczenia można przeznaczyć np. pokryć koszty ostatniego pożegnania bez konieczności brania pożyczek czy czekania na zasiłek z Zus-u.

Moi Bliscy  – jak kupić ubezpieczenie na życie bez karencji?

Polisę na życie bez karencji można kupić za pośrednictwem 4Life Direct bez wychodzenia z domu:

– telefonicznie, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii 800 007 750,
– online, na stronie intrnetowej TUTAJ.

Wszystkie dokumenty w formie papierowej dostarcza kurier na podany przez ubezpieczającego adres.

Więcej o ubezpieczeniu Moi Bliscy możesz przeczytać TUTAJ.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.