Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie na życie dla emerytów niezależnie od ich stanu zdrowia.

Ubezpieczenie na życie dla emerytów bez względu na stan zdrowia

czwartek, 07 października 2021

Zastanawiasz się jakie wybrać ubezpieczenie na życie na emeryturze? A może szukasz polisy na życie dla mamy, taty, babci lub dziadka, który niedawno przeszedł na emeryturę? Przeczytaj, jaką ochronę warto wybrać dla osoby będącej na emeryturze.

Posiadanie właściwej ochrony ubezpieczeniowej jest ważne w każdym wieku. Nie da się zaplanować niektórych zdarzeń i w każdym momencie życia mogą się nam przytrafić sytuacje losowe. Choroby  i nieszczęśliwe wypadki mogą dotknąć każdego z nas. O ubezpieczeniu najczęściej zaczynamy myśleć na emeryturze, gdy rozmowy dotyczące ostatniego pożegnania stają się jednym z poruszanych tematów wśród bliskich. Bywa jednak, iż decydując się na ubezpieczenie na życie na emeryturze, ubezpieczyciel wymaga różnego rodzaju dokumentacji medycznej, która może uniemożliwić zawarcie ubezpieczenia. Za pośrednictwem 4Life Direct można zawrzeć ubezpieczenie na życie na emeryturze bez względu na stan zdrowia.

Ubezpieczenie dla seniora

Ubezpieczenie na życie dla emerytów jest ważne nie tylko ze względu na to, iż z wiekiem wzrasta ryzyko chorób, ale także ze względu na chęć zyskania spokoju o bezpieczeństwo najbliższych, gdy nastąpi nieuniknione. Na emeryturze chcemy się cieszyć życiem, chwilami z wnukami i rodziną, a także spędzać czas bezstresowo. Wyrazem troski o bliskich może być chęć zapewnienia im bezpieczeństwa, dzięki czemu można pozbyć się stresu o to, jak rodzina poradzi sobie z finansami, gdy nastąpi nieuniknione.

Ubezpieczenie bez ankiety medycznej

Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko powstawania różnorodnych chorób. Może się zdarzyć, że gdy podjęta zostanie decyzja o kupnie ochrony ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel będzie wymagał badań lekarskich. Ubezpieczenie na życie Moi Bliscy to ochrona, którą można zawrzeć bez względu na stan zdrowia. Nie trzeba zatem jechać do lekarza w celu otrzymania zaświadczenia o stanie zdrowia, braku chorób przewlekłych, nie trzeba również wypełniać czasochłonnych ankiet medycznych i dostarczać wyników badań. Bez względu na to czy osoba jest zdrowa, cierpi na choroby przewlekłe, choroby układu krążenia, jest po udarze lub zawale, ma nowotwór, guzy czy inne wykryte schorzenia – może zawrzeć umowę ubezpieczenia. Seniorzy mogą kupić ubezpieczenie aż do 85. roku życia, a ochroną objęci będą do końca życia. Istnieje również możliwość ubezpieczenia współmałżonka lub partnera. Wielu seniorów wybiera ubezpieczenie na życie w wariancie małżeńskim, by po odejściu jednego z małżonków, ukochana osoba miała środki na np. pokrycie kosztów pogrzebu, w tym opłat za kościół, organistę, kwiaty, stypę,  trumnę, miejsce na cmentarzu czy  postawienie pomnika. Taka ochrona może zapewnić również wsparcie seniorom, którzy utrzymywali się z 2-óch emerytur, a po stracie ukochanej osoby będą musieli pokryć czynsz i rachunki zaledwie z jednego świadczenia. Wówczas może się okazać, że jedna emerytura nie wystarczy, by móc zapłacić za wszystkie ważne wydatki.

Krótka i prosta umowa

Umowa ubezpieczenia wcale nie musi być długa. W umowie Moi Bliscy wszystkie warunki napisane są prostym, zwięzłym i przejrzystym językiem. Emeryci nie muszą poświęcać wiele czasu, by zapoznać się z treścią umowy, gdyż Ogólne Warunki Ubezpieczenia to zaledwie kilka stron.

Szybka wypłata odszkodowania

Odejście bliskiej osoby jest trudnym momentem dla rodziny. W takich chwilach ważne jest, by jak najbardziej odciążyć krewnych z formalności związanych z ostatnim pożegnaniem. Nie powinien to być czas, w którym rodzina będzie się zastanawiać skąd pożyczyć pieniądze na ostatnie pożegnanie lub jak sobie poradzi finansowo, gdy zabraknie żywiciela rodziny bądź na utrzymanie zostanie jedna emerytura. Ubezpieczenie na życie może pomóc odciążyć bliskich z kosztów związanych z pogrzebem lub pewnymi ważnymi rachunkami takimi jak raty kredytu hipotecznego, czynsz, czy rachunki za prąd. Dzięki wypłacie świadczenia, bliska osoba może mieć fundusze nawet na kilka lat, by się utrzymać.

Jeśli szukasz ubezpieczenia na życie dla emerytów, które można kupić bez względu na stan zdrowia, skontaktuj się z 4Life Direct i dowiedz się więcej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje