Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Ubezpieczenie na życie dla rodziców

czwartek, 07 lipca 2022

Szukasz ubezpieczenia na życie dla rodziców, ale wciąż nie wiesz jaką polisę wybrać i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Przeczytaj, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy”.

Ubezpieczenie na życie dla rodziców – dlaczego warto

Chcesz zapewnić rodzicom spokój o to, że gdy jednego z nich zabraknie, bliscy będą mieli fundusze na pokrycie kosztów np. ostatniego pożegnania? Chcesz, by po odejściu jednego z rodziców, drugi rodzic miał wsparcie finansowe, które pozwoli mu pokryć ważne opłaty? Jeśli szukasz ochrony na życie dla rodziców, sprawdź Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy”.

Dzięki Bezterminowemu Ubezpieczeniu na Życie „Moi Bliscy”, Twoi rodzice:

 • nie będą musieli wychodzić z domu, by się ubezpieczyć, gdyż mogą to zrobić przez telefon lub online. Wszystkie dokumenty dostarczy kurier pod podany adres,
 • zyskają ważną ochronę do końca życia, jeśli tylko opłacane będą składki,
 • nie będą musieli się martwić, że wysokość składek w polisie się zmieni – w Bezterminowym ubezpieczeniu na życie „Moi Bliscy” miesięczna opłata jest stała, chyba że ubezpieczony sam zawnioskuje o zwiększenie swojej ochrony. Inflacja również nie ma wpływu na zmianę składki w polisie.
 • miesięczne składki będą mogli opłacać w wygodny sposób, poprzez polecenie zapłaty w banku lub blankietem na poczcie,
 • otrzymają pieniądze nawet w ciągu doby, gdyż zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24 godzin (dni robocze) od momentu dostarczenia  kompletu dokumentów i  zaakceptowania odszkodowania,
 • objęci będą ochroną bez względu na stan zdrowia,
 • będą mogli uposażyć dowolną liczbę osób,
 • ochroną objęci będą już od pierwszego dnia zawarcia umowy, zgodnie z datą wskazaną w polisie,
 • pieniądze z wypłaty odszkodowania będą mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Ubezpieczenie dla rodziców – jak się ubezpieczyć

Ubezpieczyć się można na kilka sposobów:

 • Telefonicznie. Można skontaktować się z 4Life Direct, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 007 750. Wystarczy jedna rozmowa z konsultantem, by zawrzeć umowę ubezpieczenia,
 • Online. Ubezpieczyć się można przez Internet tutaj.
 • Osobiście, w biurze 4Life Direct w Warszawie, po uprzednim umówieniu się z Doradcą telefonicznie.

Ubezpieczenie na życie – w czym może być pomocna wypłata świadczenia?

Ty lub Twoi rodzice zastanawiacie się, po co się ubezpieczać i jak wypłata świadczenia może pomóc bliskim? Pieniądze z odszkodowania mogą być wsparciem np. w opłaceniu:

 • kosztów związanych z pogrzebem,
 • rachunków za prąd, gaz i wodę,
 • zakupów spożywczych,
 • edukacji dzieci lub wnuków,
 • rat kredytu,
 • czynszu,
 • pożyczek czy karty kredytowej,
 • leków czy opieki medycznej,
 • innych wydatków związanych z codziennym utrzymaniem.

Świadczenie może być także wsparciem dla rodzica, który zostanie z jedną emeryturą. W przypadku pieniędzy z polisy na życie, warto wiedzieć, że wypłacona kwota nie wchodzi do masy spadkowej. Oznacza to, że osoby uposażone nie będą musiały czekać na wypłatę świadczenia aż zakończy się postępowanie spadkowe, tak jak ma to miejsce np. z pieniędzmi na kontach bankowych.

Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” – co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na kupienie ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy” dla rodziców, nie musisz się obawiać, że nie będą mogli się ubezpieczyć np. ze względu na posiadane choroby. Ubezpieczyciel nie pyta o stan zdrowia, dlatego jeśli Twoi rodzice mają np. choroby przewlekłe, mogą się bezterminowo ubezpieczyć na życie. Warto również podkreślić, że w przypadku ubezpieczenia w wariancie małżeńskim/partnerskim, wysokość składki jest korzystniejsza, niż w przypadku ubezpieczenia się indywidualnie. 

Twoi rodzice mogą się ubezpieczyć aż do sumy 50 000 zł w przypadku śmierci naturalnej/w wyniku chorób oraz sumy 150 000 zł, gdy zgon nastąpi w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ochroną objęci będą już od pierwszego dnia zawarcia umowy. Jest to ubezpieczenie bez karencji, jednakże przez pierwsze 24 miesiące (Okres Pierwszej Ochrony) wysokość świadczenia jest równa sumie wpłaconych na danego ubezpieczonego składek. Okres Pierwszej Ochrony nie dotyczy śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Po 24 miesiącach świadczenie wypłacane jest w wysokości sumy ubezpieczenia, na jaką zawarta została polisa.

Jeśli masz pytania dotyczące ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy” lub chcesz kupić polisę na życie dla rodziców, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś. 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.