Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Ubezpieczenie na życie po 60. roku życia

środa, 23 listopada 2022

Zastanawiasz się nad kupieniem polisy na życie dla siebie, małżonka, dziadka lub babci? Masz ukończone 60 lat i nie wiesz, którą polisę wybrać? Obawiasz się, że ze względu na posiadane lub przebyte choroby nie będziesz mieć możliwości kupienia ubezpieczenia na życie? Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić ubezpieczenie na życie bez względu na stan zdrowia.

Każdy z nas chce, aby jego bliscy byli zabezpieczeni finansowo w przyszłości. Warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu na życie, które zapewni im wsparcie pieniężne w razie śmierci. Ubezpieczenie na życie to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że ich rodzina poradzi sobie finansowo po ich odejściu. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać polisę na życie „Moi Bliscy”.

Czy warto kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku życia?

Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy Twoi bliscy będą mieli pieniądze na pokrycie ważnych opłat, gdyby Ciebie nagle zabrakło? TAK/NIE
2. Czy Twój dochód jest jedynym źródłem utrzymania dla Twojej rodziny? TAK/NIE
3. Czy masz jakieś inne źródło finansowania, które mogłoby pomóc w razie utraty pracy lub choroby? TAK/NIE
4. Czy możesz sobie pozwolić na kupno dodatkowego ubezpieczenia na życie, które zapewniłoby finansowe wsparcie dla Twoich bliskich w razie Twojej śmierci? TAK/NIE
5. Czy masz już ubezpieczenie na życie? TAK/NIE? 
3. Masz małoletnie lub dorosłe już dzieci, którym chcesz zagwarantować wsparcie finansowe na edukację lub pomóc finansowo w innych życiowych kwestiach? TAK/NIE
4. Spłacasz kredyt hipoteczny, pożyczkę lub leasing? TAK/NIE
5. Chcesz zapewnić spokój rodzinie o to, że bliscy będą mieli fundusze na opłaty związane z pogrzebem? TAK/NIE
6. Chcesz, by Twój współmałżonek miał dodatkowe pieniądze na opłatę np. rachunków, czynszu, rat pożyczki? TAK/NIE
7. Twój współmałżonek ma niską wypłatę/emeryturę, która może nie wystarczyć na spłatę zobowiązań finansowych, gdy Ciebie zabraknie? TAK/NIE

Jeśli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, to warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie. Poznanie odpowiedzi na powyższe pytania pomoże Ci lepiej zrozumieć, czy potrzebujesz ubezpieczenia oraz jaki typ polisy będzie najodpowiedniejszy dla Twojej rodziny.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku życia?

Jeśli postanowiłeś, że będziesz chciał kupić ubezpieczenie na życie, to nie zwlekaj z zakupem. Czy wiesz, że im szybciej zdecydujesz się na zakup polisy na życie, tym Twoja składka w ubezpieczeniu będzie niższa? Warto już teraz kupić taką ochronę, by mieć niższą składkę przy wyższej sumie ubezpieczenia. Dzięki polisie na życie zyskasz spokój o bezpieczeństwo finansowe rodziny w przyszłości. Ubezpieczenie na życie zapewnia, że w razie Twojej śmierci bliscy będą mieli pieniądze na pokrycie np. kosztów pogrzebu.

Kupując polisę ubezpieczeniową, warto porozmawiać z konsultantem lub doradcą ubezpieczeniowym o tym, jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojej rodziny. Należy pamiętać, że im większa suma ubezpieczenia, tym większy będzie koszt miesięcznej składki. Ubezpieczenie na życie jest dobrym sposobem, aby zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to ochrona, która zapewnia osobom uposażonym wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Wypłacana jest jednorazowo określona suma pieniędzy po śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczyć można siebie, jak i kogoś innego (na przykład rodzinę).

Ubezpieczenie na życie może być terminowe (zawierane na określony czas lub które będzie chroniło do określonego wieku ) lub bezterminowe (trwające do końca życia). W zależności od wyboru rodzaju polisy, wysokość składki jest różna. Warto przeanalizować swoje możliwości finansowe i dobrać ofertę, która będzie jak najkorzystniejsza dla Ciebie. Ubezpieczenie na życie jest bardzo ważne, zwłaszcza, jeśli masz rodzinę i chcesz zadbać o jej przyszłość.

Ubezpieczenie na życie można kupić w wielu miejscach, takich jak biura ubezpieczeń, banki czy za pośrednictwem internetu. Wygodną opcją jest zakup ubezpieczenia przez telefon, co jest możliwe za pośrednictwem 4Life Direct. Nie musisz wychodzić z domu, a rozmowa z konsultantem i zakup ubezpieczenia może się odbyć w dogodnym dla Ciebie terminie.

Warto pamiętać, że im starszy jesteś, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebował ubezpieczenia. Dlatego warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie już po 60. roku życia. Ubezpieczenie na życie jest bardzo ważne, ponieważ zapewnia wsparcie finansowe bliskim w przypadku śmierci ubezpieczonego. Umowa zawierana jest między Towarzystwem ubezpieczeniowym, a ubezpieczającym i może być ona zawarta:
bezterminowo, na czas nieokreślony,
terminowo, np. na 5 lat.

Posiadanie ubezpieczenia na życie zapewnia osobom uposażonym (czyli osobom, które mają otrzymać pieniądze) wypłatę świadczenia na sumę, na jaką zawarta została polisa. W przypadku ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy”, pełna wypłata sumy ubezpieczenia następuje po Okresie Pierwszej Ochrony, czyli po 24 miesiącach. W razie śmierci ubezpieczonego, niezwiązanej z nieszczęśliwym wypadkiem, w okresie pierwszych 24 miesięcy, wypłata świadczenia ogranicza się do wysokości wpłaconych, na danego ubezpieczonego, składek. 

Ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” – 4Life Direct

Dostępne za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” to ochrona, którą można kupić bez wychodzenia z domu – podczas jednej telefonicznej rozmowy z konsultantem lub wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej 4Life Direct. 

Warto wybrać Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” ponieważ:
– ochrona trwa do końca życia,
– można się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia,
– kupić polisę można bez wychodzenia z domu – telefonicznie lub przez Internet,
– nie trzeba wypełniać ankiet medycznych i dostarczać zaświadczeń od lekarza,
– ubezpieczenie nie ma karencji, jednakże przez pierwsze 24 miesiące jest Okres Pierwszej Ochrony (wypłata świadczenia ogranicza się do sumy wpłaconych na danego ubezpieczonego składek).
wypłata świadczenia zlecana jest w ciągu 24 godzin (dni robocze) od zaakceptowania odszkodowania,
– można uposażyć dowolną liczbę osób,
– w przypadku śmierci w wyniku wypadku wypłata świadczenia wynosi 300% sumy ubezpieczenia,
– można w dowolnej chwili wnioskować o zwiększenie sumy ubezpieczenia,
– ubezpieczyć się można aż do 85. roku życia,
– ogólne warunki umowy zawarte są na zaledwie kilku stronach,
– wszystkie dokumenty dostarcza kurier na podany adres,
– można opłacać składki w wygodny sposób – poprzez polecenie zapłaty w banku lub blankietem wpłaty na poczcie (lub innej placówce).

Kto może kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku życia?

Ubezpieczenie na życie po 60. roku życia mogą kupić osoby, które nie ukończyły 86 lat, ale również np. pełnoletnie dzieci dla swoich rodziców lub dziadków. Ubezpieczyć można już osobę, która ma skończone 40 lat, przy czym stan zdrowia nie ma znaczenia. Jest to ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę środków pieniężnych po śmierci osoby ubezpieczonej. To ważne wsparcie finansowe dla rodziny w trudnym momencie. Ubezpieczenie to jest dostępne w różnych wariantach, a suma ubezpieczenia jest dostosowywana do potrzeb klienta. Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia warto porozmawiać z doradcami, którzy chętnie pomogą w wyborze najlepszego wariantu.

Najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczenia na życie po 60. roku życia

Czy można kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku życia?
Tak, można kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku Życia. Za pośrednictwem 4Life Direct dostępne jest ubezpieczenie na życie „Moi bliscy”, które trwa do końca życia i można się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia.

Jak długo trwa polisa ubezpieczeniowa na życie?
W zależności od wyboru ubezpieczenia na życie, taka ochrona trwa przez określony w umowie czas, lub do końca życia w przypadku polisy bezterminowej. Warunkiem aktywnej ochrony jest opłacanie składek.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie po 60. roku życia?
W zależności od wybranego rodzaju ubezpieczenia i wybranej sumy ubezpieczenia, składka będzie różna. Warto jednak wcześniej pomyśleć o takiej ochronie, gdyż im szybciej kupi się taką polisę, tym składka w ubezpieczeniu będzie niższa.

Które ubezpieczenie warto kupić po 60. roku życia?
Warto rozważyć zakup ubezpieczenia bezterminowego, które trwa do końca życia i jest dostępne bez względu na stan zdrowia. Za pośrednictwem 4Life Direct można kupić taką polisę przez telefon lub Internet.

Czy można kupić ubezpieczenie na życie po 60. roku życia dla kogoś innego?
Tak, o ile osoba ubezpieczana wyrazi na to zgodę. Ubezpieczającym może być osoba pełnoletnia.

Jak działa ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” po 60. roku życia?
Po ukończeniu 60 lat ubezpieczenie działa tak samo, jak w momencie zakupu polisy. Umowa ubezpieczenia nie zmienia się bez względu na wiek czy stan zdrowia i jest aktywna do końca życia, jeśli opłacane są składki.

Czy można ubezpieczyć małżonka lub partnera po 60. roku  życia?
Tak, można kupić ubezpieczenie dla małżonka lub partnera, który ukończył 60 lat. Co ważne, można się ubezpieczyć razem na jednej polisie, co jest korzystniejsze niż zawarcie dwóch osobnych polis.

Opinie dotyczące ubezpieczenia na życie za pośrednictwem 4Life Direct możesz zobaczyć tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje