Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie na życie - ranking.

Ubezpieczenie na życie – Ranking

czwartek, 30 września 2021

Szukasz ubezpieczenia na życie, ale wciąż rozważasz różne opcje ochrony? Pomocny może być ranking ubezpieczeń. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę.

Zastanawiasz się nad kupieniem ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz które wybrać? Przeglądasz rankingi ubezpieczeń, ale wciąż masz wątpliwości? Przy wyborze ubezpieczenia najważniejsze jest, aby było ono dostosowane do Twoich potrzeb. Warto zdecydować się na taką ochronę, która zapewni wsparcie dla bliskich, zgodnie z zawartą umową ubezpieczenia. W obecnych czasach można ubezpieczyć się przez telefon lub online. Taką możliwość daje 4Life Direct. Co w rankingach ubezpieczeń warto wziąć pod uwagę, by mieć pewność, że wybrało się najlepszą ofertę?

Ubezpieczenie na życie – na czym polega?

Na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń. Są ubezpieczenia zdrowotne, szpitalne, samochodu, mieszkania lub też od następstw nieszczęśliwych wypadków. Każde z nich charakteryzuje się określonym zakresem ochrony i świadczenia wypłacane są za życia danej osobie, gdy nastąpi zdarzenie, na które zawarta została polisa. Ubezpieczenie na życie jest innym rodzajem ochrony, gdyż zapewnia wsparcie finansowe najbliższym, w przypadku wystąpienia zdarzenia, którego skutkiem jest śmierć ubezpieczonego. Uposażeni otrzymują wypłatę świadczenia na sumę na jaką zawarta została polisa. Taką wypłatę bliscy mogą przeznaczyć np. na opłaty związane z pogrzebem, spłatę rat kredytu, rachunki, czynsz czy edukację dzieci. Oczywiście to uposażeni decydują na co przeznaczą daną kwotę.

Prosta umowa

Prosta, krótka i zwięźle napisana umowa jest jednym z elementów, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczeń. Zdarza się, że dokumenty te mogą zawierać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron. By dokładnie zapoznać się z taką umową, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu. Istnieje też ryzyko, iż coś zostanie przeoczone, niedopatrzone lub niezrozumiane. Wówczas może się okazać, że gdy nastąpi zdarzenie, na wypadek którego kupione zostało ubezpieczenie, wystąpią niedogodności związane z wypłatą. Im krótsza i prostsza umowa, tym mniej czasu będzie trzeba poświęcić, by dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Dzięki temu może być mniejsze ryzyko, że coś mogłoby zostać pominięte.

Szybka wypłata świadczenia

Po wypłatę świadczenia z ubezpieczenia na życie, uposażeni zgłaszają się w trudnych dla nich momentach życiowych. Taka wypłata następuje bowiem w przypadku śmierci ubezpieczonego. W tak ciężkich chwilach ważne jest, by proces wypłaty był zarówno jak najprostszy i jak najszybszy, by rodzina mogła np. opłacić koszty pogrzebu bez konieczności brania pożyczek i wydawania swoich oszczędności. Przed zawarciem umowy warto upewnić się u konsultanta, jak szybko bliscy otrzymają wsparcie finansowe w tych trudnych dla nich chwilach. Za pośrednictwem 4Life Direct zlecenie wypłaty świadczenia następuje w ciągu 24 godzin dni roboczych od dostarczenia niezbędnych dokumentów. Taki okres oczekiwania na wypłatę gwarantuje bardzo szybkie wsparcie finansowe dla bliskich i może uchronić ich od braku posiadania funduszy na ważne opłaty.

Opinie klientów

Kupienie polisy na życie jest jedną z ważniejszych decyzji finansowych. Ze względu na charakter ubezpieczenia, sam ubezpieczony nie ma możliwości sprawdzenia czy bliscy otrzymają wsparcie finansowe. By mieć pewność, że rodzina dostanie wypłatę świadczenia, przydatne mogą być między innymi prawdziwe opinie klientów, którzy potwierdzają wiarygodność ochrony. Takie opinie można znaleźć na stronach internetowych firm lub w wyszukiwarkach internetowych. Warto jednak przyjrzeć się tym opiniom, które dają pewną wiedzę merytoryczną. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy i ile firma otrzymała nagród i wyróżnień. To również świadczy o wiarygodności i rzetelności agencji ubezpieczeniowej.

Oszczędność czasu i wygoda

Wygoda zawarcia umowy ubezpieczenia jest jednym z elementów jakie warto wziąć pod uwagę w rankingu ubezpieczeń na życie. Za pośrednictwem 4Life Direct wystarczy jedna telefoniczna rozmowa z konsultantem. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i jechania do siedziby firmy. W przypadku zdecydowania się na zakup polisy, kurier dostarczy do domu odpowiednie dokumenty. Osoby, które wolą zawrzeć ubezpieczenie na życie przez Internet, również mają taką możliwość. Na stronie internetowej pokazane jest jak ubezpieczyć się krok po kroku. Takie rozwiązania są nie tylko pewne, ale pozwalają zyskać ważną ochronę bez konieczności jechania do siedziby firmy. Dzięki temu można zyskać więcej czasu dla siebie.

Pewny ubezpieczyciel

Wygoda zawarcia umowy ubezpieczenia jest jednym z elementów jakie warto wziąć pod uwagę w rankingu Każda umowa zawierana jest z danym ubezpieczycielem. Ważne jest, by ubezpieczyciel był wiarygodny. Wiarygodność agencji ubezpieczeniowych i towarzystw ubezpieczeniowych można na przykład sprawdzić na stronie KNF.

Składka – czy jest stała i jak można opłacać?

By ochrona ubezpieczeniowa była ważna, należy – zgodnie z zawartą umową – opłacać składki. Dobrze jest się upewnić i sprawdzić wysokość składki oraz to, czy będzie się ona zmieniać wraz z wiekiem czy zmianą stanu zdrowia. Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” to ochrona, w której składka jest stała i nie zmienia się bez względu na upływające lata czy zaistniałe choroby. Przed zawarciem umowy dobrze jest sprawdzić, jak taką składkę będzie można opłacać. Czy firma oferuje wygodne rozwiązanie jakim jest polecenie zapłaty w banku? Czy dla osób, które nie posiadają konta bankowego, istnieje możliwość opłaty składki przekazem pocztowym? Te dwa warianty zapłaty powinny się znaleźć w ofercie, a ubezpieczający się powinien mieć możliwość wyboru formy opłacenia składki w zależności od tego, jak będzie mu wygodniej.

Minimum formalności

Ubezpieczenie na życie bez względu na stan zdrowia? Brak ankiet medycznych i brak konieczności wykonywania badań u lekarza przed zawarciem umowy?  Tak! Za pośrednictwem 4Life Direct można ubezpieczyć życie nawet do 50 tys. zł.

Rozważasz zakup ubezpieczenia na życie, ale nadal masz pytania? Skontaktuj się z 4Life Direct i porozmawiaj z jednym z naszych konsultantów. Kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje