Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Rodzina gra w popularną grę planszową

Ulubione gry planszowe zespołu 4Life Direct

poniedziałek, 18 maja 2020

Gry planszowe to świetna rozrywka dla całej rodziny. Dowiedz się, jakie planszówki polecają pracownicy 4Life Direct.

Gry planszowe od lat zyskują na popularności. Stanowią znakomitą rozrywkę dla całych rodzin, przy której równie dobrze bawią się dzieci, rodzice i dziadkowie. Na rynku dostępne są setki pozycji i wiemy, że czasami trudno wybrać tę najlepszą. Z myślą o tobie przygotowaliśmy więc listę najciekawszych, w które zespół 4Life Direct sam zagrywa się od dłuższego czasu. Znajdziesz tu tytuły o różnym stopniu skomplikowania i charakterze, z których łatwo wybierzesz coś dla siebie i swoich bliskich. Zapraszamy na nasz przegląd ulubionych gier planszowych.

Najlepsze gry planszowe dla całej rodziny

Siedzenie w domu nie musi być nudne. Wręcz przeciwnie, dobra gra planszowa nie tylko bawi, ale też uczy. W naszym zespole nie brakuje rodziców, którzy w ten sposób spędzają czas ze swoimi dziećmi. W co wówczas najchętniej grają?

Gra planszowa Pędzące Żółwie

Magda gorąco poleca Pędzące żółwie, a więc łatwą do opanowania, szybką i przyjemną grę, przy której jest sporo śmiechu i domysłów. Celem zabawy jest doprowadzenie swojego żółwia do sałaty, poruszając nim za pomocą dostępnych w ręku kart. Może wydawać się to proste, ale uczestnicy do samego końca nie wiedzą, czyje zwierzęta należą do kogo. To sprawia, że wyścig obfituje w niespodzianki, a poszczególni właściciele żółwi mogą próbować wzajemnie wyprowadzać się w pole. Czasami musisz zachować pokerową twarz, by jako pierwszy dojść do sałaty – podsumowuje Magda.

Walorów edukacyjnych nie sposób odmówić kultowemu Superfarmerowi, w którym każdy z graczy próbuje wcielić się w tytułowego hodowcę i jako pierwszy zbudować gospodarstwo, na którym są wszystkie typy zwierząt. Stworzona w 1943 roku przez polskiego matematyka Karola Borsuka planszówka bawi kolejne pokolenia Polaków, przy okazji pozwalając im doskonalić umiejętność dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. To zdecydowanie jedna z ciekawszych pozycji, by zachęcić dzieci do liczenia. Uczestnicy zmagań w każdej turze rzucają kośćmi, które wskazują im, jakie zwierzęta mogą ewentualnie dokupić do posiadanego inwentarza. Czasami wśród nich trafić się jednak może też lis lub wilk, który kradnie zwierzęta, zmuszając do rozpoczynania pracy od zera. Ta nutka niepewności sprawia, że podczas rozgrywki nie brakuje emocji, a każdy ma równie duże szanse na końcowe zwycięstwo.

Szybkie i lubiane gry familijne

Idealną pozycją na szybkie, kilkuminutowe rozgrywki są z kolei Niezłe ziółka wydawnictwa Granna. To pięknie wykonana gra karciana, z której można dowiedzieć się wiele o najpopularniejszych rodzajach ziół. Celem jest posadzenie w posiadanych donicach i naczyniach roślin zgodnie z określonymi kryteriami. Nasz zespołowy ekspert od planszówek, Michał, podkreśla atrakcyjne wykonanie gry, a także jej walor rozrywkowy. To szybka gra, która zapewnia miłe uczucie rywalizacji – tłumaczy.

Podobnie prosta, a równie genialna, jest przeznaczona dla miłośników łamigłówek gra Blokus, którą gorąco poleca Iwona. Wymaga skupienia uwagi, planowania i myślenia strategicznego, a jednocześnie dostarcza mnóstwo znakomitej zabawy – przekonuje. Tytuł otrzymał wiele wyróżnień i z miejsca rozkochał w sobie fanów strategii, którzy oddali się wciągającej rywalizacji w zajmowanie planszy elementami w swoim kolorze. Niski próg wejścia sprawia, że zasady łatwo zrozumieć, ale głębia opracowanego systemu sprawia, że później Blokus bawi równie mocno nawet po kilkunastu rozgrywkach.

Wielu planszówkomaniaków zaczynało swoją przygodę lata temu od kultowego Talismanu: Magii i Miecza, więc i jego nie możemy pominąć na naszej liście. W niej gracze wcielają się w Poszukiwaczy wyruszających po tytułowy magiczny talizman. Rozgrywka polega na rzucaniu kostką i przesuwaniu swojego bohatera po planszy, a następnie wykonywaniu poleceń wskazanych na danym polu.

Jedną z fanek gry jest Magdalena, dla której najważniejsze jej zalety to proste zasady, mnóstwo oferowanych możliwości i różne dostępne scenariusze. To świetny sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi – przyznaje.

Najlepsze gry imprezowe

Ważną grupę gier stanowią te nastawione na interakcje, które pomagają integrować rodziny i grupy znajomych. Szybkie, dynamiczne, często bardzo zabawne, bezsprzecznie podbijają serca graczy i stają się podstawowym elementem spotkań.

Wśród takowych nasz zespół wyróżnia Ego wydawnictwa Trefl, a więc towarzyską karciankę, w której możemy dowiedzieć się więcej o naszych bliskich i przyjaciołach. Czterysta dostępnych w puli pytań sprawia, że to tytuł o dużej regrywalności i potencjale. Luiza ceni go przede wszystkim za możliwość poznania trochę na nowo osób, o których wydaje się, że już wszystko wiemy. Przy okazji grania odkrywamy często nieoczekiwane aspekty osobowości swoich znajomych i bliskich – wyjaśnia.

Równie zabawna jest gra 5 sekund wydawnictwa Trelf, w której liczy się przede wszystkim szybkość. Każdy z uczestników musi reagować błyskawicznie, odpowiadając na pytania. Może wydawać się to proste, ale tak jest tylko w teorii. Jednocześnie trzeba bowiem nie tylko wymyślać odpowiedzi, ale również kontrolować czas, przy okazji nie dając się rozproszyć kulkom, które przesuwają się po spirali czasomierza.

Gry dla bardziej zaawansowanych

Youtube Thumbnail

Wsiąść do pociągu wydawnictwa Days of Wonders to dobry przykład produkcji, która wydaje się duża i skomplikowana, ale jednocześnie sprawdza się jako wprowadzenie do świata większych gier. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów, w których gracze mogą rozbudowywać sieci kolejowe na różnych kontynentach oraz w wybranych krajach. Celem jest stworzenie linii, które połączą wskazane na posiadanych kartach miasta. Atutem Wsiąść do pociągu jest duża dowolność w taktyce zabawy. Jak zauważa Michał – można grać bardzo niemiło: zajmować trasy innym graczom, podbierać im karty, których potrzebują i zmuszać do niepotrzebnego wydłużania swoich tras. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by być też dużo przyjemniejszym przeciwnikiem, który skupia się na rozwoju własnego przedsiębiorstwa kolejowego.

W innej stylistyce utrzymana jest Aeons’ End. To karciana gra kooperacyjna wydana w Polsce dzięki śląskiemu wydawnictwu PORTAL Games. Wcielamy się z niej w tzw. magów bram, którzy są jedyną nadzieją miasta Gravehold i całej ludzkości. W ramach zabawy gracze łączą siły w walce z potężnym Nemezisem, który chce zniszczyć miasto i sprowadzić zagładę na świat. Celem zabawy jest takie budowanie i zarządzanie posiadaną talią kart, by nie pozwolić się pokonać siłom ciemności. Co wyróżnia tytuł na tle innych to m.in. zmienna kolejność tur, która wprowadza element losowości. Wysoki poziom trudności i atmosfera zmagań sprawiają, że każda partia jest inna, a przy tym równie ciekawa i wywołująca duże emocje.

Gry planszowe – rozgrywka dla każdego

Gry planszowe sprawdzają się w każdej sytuacji. Mogą mieć walory edukacyjne, pomagać integrować rodziny i znajomych czy zapewniać wieczorną rozrywkę. Przenoszą nas do światów fantastycznych, science-fiction, historycznych, ale też opowiadają o świecie natury czy technologii. Powyższa lista pokazuje ledwie wycinek pozycji, które są warte uwagi, a już doskonale widać, jak duża jest ich różnorodność. Nawet dzisiaj, gdy możliwości kontaktu są mniejsze, nadal spełniają one swoją rolę – nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać w planszówkę choćby przez internet, korzystając z jednego z darmowych komunikatorów.

4Life Direct jest agentem ubezpieczeniowym, za pośrednictwem którego można kupić bezterminowe ubezpieczenie na życie bez względu na stan zdrowia. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.