Poznaj składkę Kup online
Kobieta przekonuje mężczyznę do ubezpieczenia na życie

10 powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie na życie

środa, 15 lipca 2020

Poznaj 10 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie na życie za pośrednictwem 4Life Direct. Dzięki polisie na życie Twoi bliscy otrzymają wsparcie finansowe, które będą mogli przeznaczyć na opłaty związane z pogrzebem, rachunkami za dom, czynsz czy inne wydatki, jakie się pojawią.

Najcenniejszym, co mamy, jest życie. Powinniśmy je chronić i właściwie o nie dbać. Wiedzą o tym doskonale osoby, z którymi rozmawiamy w 4Life Direct o ubezpieczeniach. Jak bardzo polisa potrafi wpłynąć na los uposażonych? Odpowiedzi poznasz w tym artykule, w którym przedstawiamy 10 powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie na życie.

Spokojna przyszłość

Życie jest za krótkie, by poświęcać czas na zamartwienie się o przyszłość. Dlatego wiele osób decyduje się na ubezpieczenie, by zapewnić sobie i swoim bliskim spokój na lata. Niezależnie od wydarzeń, które mogą nadejść i niespodziewanych sytuacji, które zastaną rodzinę, może ona być pewna swojej sytuacji finansowej. A wszystko dlatego, że bezterminowe ubezpieczenie na życie działa, gdy opłacane są składki, 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Ochrona rodziny

Dla matki lub ojca nie ma na świecie nic ważniejszego od dzieci. Każdego dnia robią wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo i szczęście. To oznacza też zabezpieczenie się przed wypadkiem, w którym żywiciel rodziny nagle ulega poważniejszemu urazowi lub co gorsza traci życie. Posiadanie polisy pozwala w takiej sytuacji uchronić dzieci przed finansowymi skutkami tragedii, które mogłyby oznaczać utratę domu czy zdecydowane pogorszenie warunków życia.

Zapewnienie czasu bliskim, by odnaleźli się w nowej sytuacji

Znasz kogoś od wielu lat. Trudno zliczyć wspólne śniadania, leniwe sobotnie poranki, wakacyjne wyjazdy i spędzane razem święta. Gdy tak bliska osoba odchodzi, ciężko jest się pozbierać. Wielu ludzi potrzebuje czasu, by odnaleźć się w nowej sytuacji i zaakceptować ją. Najgorsze, co może wówczas spotkać dotkniętego przez stratę człowieka, to bezlitosna rzeczywistość ze wszystkimi opłatami i rachunkami, które trzeba na czas uregulować. Ubezpieczenie na życie pozwala w takim momencie skupić się na tym, co istotne i nie przejmować się finansami. To szansa na spokój, który wówczas jest najważniejszy.

Zabezpieczenie swojej spuścizny

Przez całe swoje życie gromadzisz wokół siebie dobra materialne, budujesz, inwestujesz i rozwijasz dom lub własną firmę. Poświęcony na to czas i wysiłek nie powinny pójść na marne. W 4Life Direct wielokrotnie słyszeliśmy od osób, z którymi rozmawialiśmy, jak wiele osiągnęli i jak ciężko pracowali, by coś zbudować. Zaczynali często od zera, by stworzyć coś znaczącego, wdrażając odważne pomysły. Ubezpieczenie na życie umożliwia zabezpieczenie tych dokonań. Dzięki środkom z polisy uposażony może zadbać o dom, by nie popadł w ruinę czy utrzymać biznes, który właśnie stracił właściciela.

Wsparcie charytatywne potrzebujących

Wokół z nas nie brakuje osób potrzebujących. Ciężko chorych dzieci, dla których każdy dzień to walka z cierpieniem. Pokrzywdzonych w wypadkach czy katastrofach naturalnych. Ludzi prowadzących schroniska będące domem dla porzuconych zwierząt. Każdemu z nich chciałoby się pomóc. Ubezpieczenie na życie można wykorzystać jako ostatni dobry uczynek w życiu – wsparcie charytatywne osób czy fundacji. Środki z odszkodowania mogą zostać im przekazane jako uposażonym wskazanym do odbioru świadczenia.

Pomoc bliskim przy opłatach spadkowych

W testamencie zapisujemy swój majątek bliskim, na których nam zależy. Przekazujemy przedmioty, pieniądze i nieruchomości, na które ciężko pracowaliśmy, by służyły dalej rodzinie lub przyjaciołom. Nie chcemy jednocześnie obciążać spadkobierców dodatkowymi kosztami. W sprawach spadkowych występują opłaty stałe, które należy uregulować. W niektórych przypadkach pojawia się również koszt podatku spadkowego. Ten może być różny, w zależności od stopnia pokrewieństwa, który definiuje przynależność do grupy podatkowej. Wszystkie te zobowiązania łatwiej jest opłacić, gdy dysponuje się środkami z ubezpieczenia na życie.

Szczęśliwy dziadek bawiący się z wnuczką

Pieniądze na przyszłość wnuków

Dzieci są przyszłością świata, dlatego dbamy o ich rozwój. Koszty nauki i dodatkowych zajęć, podczas których młody człowiek może rozwijać swoje talenty, bywają jednak bardzo obciążające domowy budżet. Wielu dziadków doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jednocześnie, gdyby tylko mogło, sprawiłoby swoim wnukom gwiazdkę z nieba. Także i w tym przypadku okazuje się, że polisa na życie może mieć bardzo praktyczny wymiar. Świadczenie z ubezpieczenia może stanowić pierwsze oszczędności dziecka, które zostaną wykorzystane przez uposażonych rodziców na jego naukę i rozwój.

Troska o żonę lub męża

Małżeństwa pomagają sobie i razem stawiają czoła wyzwaniom. Razem idą przez życie, do momentu, gdy niespodziewane zdarzenie lub czas, zabierze jednego z nich. Osamotniona druga połówka musi uporać się z nową sytuacją, czego nie ułatwia bezlitosna, wymagająca rzeczywistość. W takim momencie świadczenie z ubezpieczenia potrafi pomóc. Przydaje się do opłacenia leków, zabiegów rehabilitacyjnych czy nawet kosztów profesjonalnej opieki, jeśli ktoś jej potrzebuje. Jak lepiej pokazać ukochanej osobie, że jej dobro zawsze miało się na pierwszym miejscu?

Godne pożegnanie – środki na pokrycie kosztów pogrzebu

Wysokie koszty pogrzebu uniemożliwiły wielu rodzinom godne pożegnanie ukochanej osoby. Nie powinno tak być. Odszkodowanie z ubezpieczenia na życie zapewnia środki, by uiścić wszystkie niezbędne opłaty i przygotować ceremonię. W takim momencie życia wszystkie myśli powinny być poświęcone zmarłemu i miłym wspomnieniom o nim, a nie szukaniem środków na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem.

Umożliwienie bliskim spłaty pozostawionych przez Ciebie zobowiązań

Wielu Polaków musi korzystać z pożyczek i kredytów, by realizować swoje plany czy marzenia. Nikt z nas nie chciałby, odchodząc na tamten świat, zostawić bliskich z tego rodzaju niespłaconymi zobowiązaniami. W tym może pomóc świadczenie z ubezpieczenia, które pozwoli pokryć rachunki i spłacić ewentualne długi. Odszkodowanie z polisy wystarczy na opłacanie rat co najmniej na kilka miesięcy do przodu, dając niezbędny czas i spokój wszystkim bliskim, których dotknęła strata.

10 powodów przemawiających za wybraniem ubezpieczenia na życie. Każdy nieco inny, ale wszystkie łączy wspólna cecha – są wyrazem troski o bliskich. W 4Life Direct zależy nam, by ubezpieczenia były dobrze dopasowane do potrzeb i przynosiły spokój ubezpieczonym oraz ich krewnym. Zachęcamy do kontaktu, chętnie doradzimy, jak wybrać polisę najlepszą dla siebie i swojej rodziny.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje