Poznaj składkę Kup online

Uważamy, że Polacy powinni mieć ubezpieczenie.

Odbierz bezpłatną ochronę z sumą ubezpieczenia 10 000 zł
na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Nie czekaj i zabezpiecz swoich bliskich.

Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Czym są wyłączenia w ubezpieczeniu na życie?

środa, 11 maja 2022

Wyłączenie w ubezpieczeniu na życie jest ściśle związane z okolicznościami, w których Twoje roszczenie ubezpieczeniowe zostanie odrzucone lub niewypłacone. Wyłączenie w polisie na życie oznacza, że jeśli coś stało się w wyniku wykluczonego z ochrony zdarzenia, roszczenie nie zostanie wypłacone ponieważ Ubezpieczyciel nie bierze za nie odpowiedzialności. Chociaż każda polisa jest inna, istnieje kilka zdarzeń, które zazwyczaj nie są objęte ochroną w ubezpieczeniu na życie.

Samobójstwo

Samobójstwo to częste wyłączenie w niemal wszystkich polisach ubezpieczeniowych na życie. 

Przestępcza lub nielegalna działalność

Większość firm ubezpieczeniowych wyłącza z zakresu ochrony nielegalną oraz przestępczą działalność. Jeśli zginiesz, uczestnicząc w nielegalnej bądź przestępczej działalności, roszczenie uposażonych przez Ciebie osób zostanie odrzucone.

Niebezpieczne lub ryzykowne zachowania

Niebezpieczne lub ryzykowne zachowania również znajdują się na liście wykluczeń większości polis na życie. Mogą obejmować wszystko od wyścigów samochodowych po lotnictwo lub skoki ze spadochronem. Istnieją jednak polisy akceptujące wyższe ryzyko, z których możesz skorzystać, jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony.

Alkohol i Nadużywanie środków odurzających

Zasadniczo, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpiła bezpośrednio w wyniku bycia pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, uposażeni nie otrzymają świadczenia.

Wprowadzanie w błąd

Jeśli wyjdzie na jaw, że ubezpieczony skłamał lub sfałszował informacje przekazane firmie ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia.

Wojna lub akty terroru

Kolejne ważne wyłączenie to wojna i akty terroru. Z reguły ubezpieczyciele nie wypłacą świadczenia, jeśli ubezpieczony odniósł obrażenia lub zmarł w wyniku wojny. Pojęcie „akty terroru” może obejmować również zamieszki lub protesty.

Aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń na życie oraz obowiązujących w nich wyłączeniach, skontaktuj się z 4Life Direct już dzisiaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

Wypełnij formularz

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny lub e-mailowy kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]