Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Jak mogę się dowiedzieć czy członek rodziny posiadał ubezpieczenie na życie?

poniedziałek, 01 sierpnia 2022

Czy rozmawiałeś z rodzicami lub dziadkami o ich polisie na życie? Choć nie jest to najprzyjemniejsza i najwygodniejsza rozmowa, warto poruszyć ten temat z bliskimi.

Od czego zacząć

Jeśli nie wiesz, czy bliska osoba posiadała ubezpieczenie na życie, warto najpierw zacząć szukać w najbardziej oczywistych miejscach np. w szafkach, w biurku czy komputerze.

Można też skontaktować się pracodawcami bliskiej osoby. Wiele osób posiada polisy w miejscu pracy lub otrzymuje je w ramach benefitów. Jeśli nie uda Ci się niczego znaleźć, możesz skontaktować się np. notariuszem ponieważ istnieje możliwość, że będzie miał dostęp do takich informacji.

Skontaktuj się z firmą, w której zawarte zostało ubezpieczenie 

Chociaż każdy może sprawdzić, czy dana osoba posiadała polisę na życie, niekoniecznie można uzyskać wiele szczegółów bezpośrednio od ubezpieczyciela, chyba że jest się osobą uposażoną do odbioru świadczenia.

Jeśli uda Ci się ustalić, gdzie zawarta została polisa na życie, będziesz mógł skontaktować się bezpośrednio z firmą. Trzeba będzie jednak udowodnić, że jest się osobą uposażoną, zazwyczaj poprzez podanie danych osobowych czy numeru polisy.

Czy można być uposażonym i o tym nie wiedzieć?

Odpowiedź brzmi: tak. Można być uposażonym i nie wiedzieć , że jest się wymienionym na polisie. Zazwyczaj, gdy osoba umiera, ubezpieczyciel dowiaduje się o tym od rodziny poprzez kontakt uposażonego z firmą. Czasami tak się nie dzieje, co może utrudnić ustalenie, czy dana osoba została wymieniona jako uposażony. Dlatego ważne jest, by osoba ubezpieczona zawsze informowała o tym, że posiada polisę na życie i jakie osoby zostały uposażone do odbioru świadczenia, gdy nastąpi nieuniknione.

Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, jeśli chcesz kupić polisę na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.