Poznaj składkę Kup online

Skąd mam wiedzieć, czy jestem uposażonym  w ubezpieczeniu na życie?

czwartek, 14 lipca 2022

Wypłata świadczenia z polisy na życie ubezpieczonego członka rodziny może stanowić wsparcie finansowe, gdy zabraknie bliskiej osoby.  Zdarza się, że osoby uposażone nie zgłaszają się po wypłatę świadczenia, gdyż o tym nie wiedzą. Jak dowiedzieć się, czy jesteś uposażonym  w polisie na życie?

Zapytaj wcześniej niż później

Zawsze łatwiej jest uniknąć nieporozumień, rozmawiając z partnerem, rodzicami, krewnymi lub innymi członkami rodziny o ich polisach na życie. Jeśli uważasz, że mógłbyś być uposażonym, lub jeśli oni o tym wspominają, poproś ich o przechowywanie wszystkich informacji o polisie w bezpiecznym miejscu, tak abyś wiedział, gdzie je znaleźć, gdy nastąpi zdarzenie na wypadek którego polisa została zawarta.

Czy sam jesteś posiadaczem polisy? Upewnij się, że na bieżąco aktualizujesz informacje o swoich uposażonych i że wiedzą oni, jak uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

Przejrzyj dokumenty

Jeśli Twój bliski zmarł, a Ty myślisz, że możesz być osobą uposażoną w  polisie na życie, sprawdź jego dokumenty, aby to potwierdzić. Często zdarza się, że ludzie przechowują w bezpiecznym miejscu plik w komputerze zawierający wszystkie informacje o polisie, aby ich bliscy mogli z nich skorzystać w razie ich śmierci.

Nawiązanie kontaktu z firmą 

Jeśli uda Ci się znaleźć polisę lub inne  dokumenty sugerujące jej istnienie, powinieneś skontaktować się z firmą, w której zawarta została polisa. Znając nazwę firmy, można dość łatwo odnaleźć polisę bliskiej osoby. Można skontaktować się z daną firmą i zapytać, czy jest się osobą uposażoną. Ubezpieczyciel poprosi o dane, by potwierdzić tożsamość osoby dzwoniącej, zanim przekaże jakiekolwiek informacje osobom uposażonym.

Jeśli uważasz, że bliska osoba mogła mieć polisę za pośrednictwem  4Life Direct i sądzisz, że mógłbyś być osobą uposażoną, skontaktuj się z nami już dziś.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]