Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Skąd mam wiedzieć, kiedy moje roszczenie z tytułu ubezpieczenia na życie zostanie rozpatrzone?

Ubezpieczenie na życie po 80. roku życia

środa, 31 sierpnia 2022

Zastanawiasz się, czy możesz ubezpieczyć rodzica, który ukończył 80 lat? Szukasz polisy na życie dla dziadków? Za pośrednictwem 4Life Direct można się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia, a ochrona trwa do końca życia. Dlaczego warto wybrać taką polisę? Przeczytaj poniżej.

Ubezpieczenie na życie dla osób po 80. roku życia

Wybór polisy na życie jest ważną decyzją. By mieć pewność wyboru jak najlepszej dla siebie oferty, warto przed zawarciem umowy ubezpieczenia wziąć pod uwagę takie elementy jak np. :

 • długość trwania ochrony,
 • stałość składek,
 • szybkość wypłaty świadczenia,
 • ilość i rodzaje wykluczeń,
 • obecność i długość karencji,
 • obszerność i złożoność takich dokumentów jak m.in. Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • możliwość ubezpieczenia bez względu na zdrowie,
 • wysokość sumy ubezpieczenia.

W Bezterminowym Ubezpieczeniu na Życie „Moi Bliscy”, które można kupić za pośrednictwem 4Life Direct, ochrona trwa do końca życia, jeśli opłacane są składki. Wysokość składek zależy od:

 • wieku osoby ubezpieczanej. Im niższy wiek, tym niższe składki dla wybranej sumy ubezpieczenia,
 • wybranego wariantu – wysokość składek jest różna dla polisy indywidualnej oraz ubezpieczenia razem z partnerem lub współmałżonkiem. Warto podkreślić, że wysokość składki w wariancie partnerskim/małżeńskim jest korzystniejsza niż w przypadku zawierania dwóch osobnych polis indywidualnie,
 • wybranej sumy ubezpieczenia. W polisie na życie „Moi Bliscy” ubezpieczyć się można aż do kwoty 150 000 zł. 

Ubezpieczenie na życie bez względu na stan zdrowia

Istnieją ubezpieczenia, w których jednym z wymogów jest wypełnienie ankiety medycznej. Może się zdarzyć zatem, że będąc w wieku emerytalnym i posiadając pewne schorzenia, dana osoba nie będzie mogła kupić polisy. Ubezpieczenie „Moi Bliscy” można jednak kupić nawet wtedy, gdy osoba, która chce kupić ubezpieczenie, posiada pewne choroby. Bez względu na to, czy osoba ubezpieczana jest zdrowa, czy ma nowotwór, choroby przewlekłe, jest po udarze czy zawale – może zawrzeć umowę Bezterminowego  Ubezpieczenia na Życie. Nie ma konieczności wypełniania kwestionariuszy i ankiet medycznych, czy też dostarczania zaświadczeń od lekarza.

Ubezpieczyć się można bez wychodzenia z domu:

 • telefonicznie, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 007 750. Wystarczy jedna rozmowa z konsultantem,
 • online, wypełniając formularz dostępny na stronie tutaj.

Jest to wygodny sposób zawarcia umowy ubezpieczenia również dla emerytów szczególnie wtedy, gdy dana osoba ma ograniczoną możliwość poruszania się czy posiada pewne schorzenia. 

Ubezpieczenie na życie ze stałą składką

Polisa na życie „Moi Bliscy” jest ochroną, w której składka jest stała. To oznacza, że bez względu na to czy ktoś zachoruje, zmieni pracę czy swój stan cywilny, to wysokość składki w polisie pozostanie bez zmian. Inflacja również nie ma wpływu na zmianę wysokości składki w ubezpieczeniu na życie. Warto wiedzieć, że jeśli wcześniej kupi się ubezpieczenie na życie, tym składka dla wybranej sumy ubezpieczenia będzie niższa. To oznacza, że np. przy zawarciu umowy ubezpieczenia w wieku 80 lat, składka będzie niższa, niż przy kupieniu polisy, gdy ma się 84 lata. 

Ubezpieczenie dla emerytów do 85. roku życia 

Jeśli szukasz ubezpieczenia dla rodzica, dziadka lub babci na emeryturze. którzy mają 80 lat, to warto rozważyć zakup ubezpieczenia na życie „Moi Bliscy”. Jest to ubezpieczenie bez karencji, a to oznacza, że osoby ubezpieczone będą objęte ochroną już od pierwszego dnia obowiązywania umowy ubezpieczeniowej po opłaceniu składki. Warto zaznaczyć, że:

 • przez pierwsze 24 miesiące (Okres Pierwszej Ochrony) trwania umowy, wysokość świadczenia jest równa sumie wpłaconych na danego ubezpieczonego składek,
 • po Okresie Pierwszej Ochrony, świadczenie wypłacane jest na taką kwotę (sumę ubezpieczenia), na jaką zawarta została polisa,
 • w przypadku zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia wynosi 300% sumy ubezpieczenia. Kwota ta może sięgnąć do 150 000 zł.

Możesz kupić ubezpieczenie na życie aż do 85 lat, a ochroną objęty będziesz do końca życia.

Szybka wypłata świadczenia i minimum formalności

Martwisz się, że osoby uposażone będą musiały dostarczać wiele skomplikowanych dokumentów oraz osobiście jechać do biura, by otrzymać odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia na życie? Za pośrednictwem 4Life Direct cały proces wypłaty świadczenia można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z nami:

Wszystkie informacje dotyczące zgłaszania odszkodowania dostępne są na stronie: Zgłoś odszkodowanie – 4Life Direct 

Zlecenie wypłaty świadczenia z ubezpieczenia na życie następuje zaledwie w ciągu 24 godzin od dostarczenia wymaganej dokumentacji i zaakceptowaniu odszkodowania przez ubezpieczyciela. Kwota z wypłaty może pomóc bliskim m.in. w opłaceniu:

 • kosztów pogrzebu (ceremonia pożegnalna, miejsce na cmentarzu, nagrobek, trumna, opłaty dla księdza / mistrza ceremonii i inne)
 • rachunków (prąd, woda, gaz, naprawy sprzętu AGD i RTV, opłaty serwisowe)
 • rzeczy użytku codziennego (artykuły spożywcze, artykuły przemysłowe, odzież, obuwie)
 • edukacji dzieci i/lub wnuków (podręczniki, tornistry, zeszyty, korepetycje, szkoła podstawowa, liceum, szkolenia, lekcje języków obcych),
 • leczenia (rehabilitacji, leków, lekarzy, zabiegów)
 • utrzymania domu / mieszkania / działki (czynsz za mieszkanie, planowany lub nagły remont, elektryk, hydraulik, elektryk, ekipa budowlana)

Po śmierci bliskiej osoby, może się okazać, że jedna osoba nie będzie w stanie utrzymać siebie oraz rodziny z pensji lub emerytury jaka zostanie, dlatego wsparcie finansowe w postaci wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia na życie może zapewnić spokój o bezpieczeństwo finansowe w przyszłości dla najbliższych. 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Moi Bliscy

Jeśli szukasz ubezpieczenia, w którym:

 • składka jest stała,
 • możesz się ubezpieczyć bez względu na stan zdrowia,
 • ochrona trwa do końca życia,
 • nie musisz wychodzić z domu, by kupić ubezpieczenie i dopełnić formalności,
 • możesz uposażyć dowolną liczbę osób,
 • możesz w dowolnym momencie trwania ochrony wnioskować o zwiększenie sumy ubezpieczenia,
 • ogólne warunki umowy zawarte są na zaledwie kilku stronach,
 • wypłata świadczenia może sięgnąć aż 150 000 zł,

to sprawdź Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy”.  Skontaktuj się pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 007 750 i porozmawiaj z konsultantem. 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.