Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77

Czy ubezpieczenie na życie jest drogie?

niedziela, 22 maja 2022

Wysokość składek w ubezpieczeniu na życie jest różna. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile wynosi skladka w ubezpieczeniu na życie, skontaktuj się z 4Life Direct i poproś o przedstawienie oferty dla Ciebie.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie zapewnia rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek Twojej śmierci. Ubezpieczenie na życie ma na celu zapewnienie Twoim bliskim wsparcia finansowego w przyszłości. Świadczenie z polisy na życie może pomóc rodzinie w opłaceniu różnych wydatków np. kosztów związanych z pogrzebem. Jeżeli masz jakiekolwiek długi lub inne zobowiązania, warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie.

Istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczeń na życie: terminowe oraz bezterminowe.Terminowe ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę na określony czas. Jeżeli osoba ubezpieczona z polisy umrze podczas tego okresu, osoby uposażone otrzymają wypłatę świadczenia zgodnie z zawartą umową. Ubezpieczyciel wypłaci wówczas uposażonym świadczenie z ubezpieczenia na życie. Bezterminowe ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę do końca życia ubezpieczonego, jeśli opłacane są składki.

Czy ubezpieczenie na życie jest drogie?

Istnieje wiele różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych na życie. Zazwyczaj polisy na życie różnią się między sobą:

 • okresem obowiązywania umowy.
 • sumą ubezpieczenia.
 • zakresem ubezpieczenia.
 • wysokością miesięcznej składki.

Wysokość Twojej miesięcznej składki będzie zależała m.in. od wybranej polisy ubezpieczeniowej. Za pośrednictwem 4Life Direct możesz kupić zarówno terminowe jak i bezterminowe ubezpieczenie na życie.

Jak obliczana jest składka ubezpieczenia na życie?

Poniżej znajduje się przykładowa lista ryzyk, które wpływają na wysokości składki w ubezpieczeniu na życie:

Wiek osoby ubezpieczonej

Im jesteś młodszy, tym niższa składka dla wybranej sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że im wcześniej zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia na życie, tym mniej zapłacisz. Warto kupić ubezpieczenie na życie jak najszybciej, ponieważ składka ubezpieczeniowa może okazać się tańsza.

Wybrana suma ubezpieczenia

Przykładowo w ubezpieczeniu „Moi Bliscy” można ubezpieczyć się na kwotę do 50 000 zł. Wypłata świadczenia może sięgnąć nawet do 150 000 zł. Wynika to z faktu, że zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy, osoby uposażone otrzymają potrójną wypłatę świadczenia, jeśli ubezpieczony poniesie śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Wybrany wariant ubezpieczenia

Bezterminowe ubezpieczenie na życie można kupić dla siebie lub wspólnie z partnerem lub małżonkiem. Koszt jest często wtedy niższy, jeżeli w ramach jednej polisy ubezpieczysz siebie i partnera. Każdy z Was otrzyma wsparcie finansowe w przypadku śmierci jednego z partnerów.

Czy warto kupić ubezpieczenie na życie?

Prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: czy warto kupić ubezpieczenie na życie?

Prosta odpowiedź brzmi: tak. Możesz być singlem lub nie mieć rodziny, ale to nie znaczy, że nie potrzebujesz takiego ubezpieczenia. Nadal mogą być osoby, które są od Ciebie i Twoich dochodów zależne.

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe osobom, na których Ci zależy

Jeżeli ktoś jest w jakiś sposób zależny od Twoich dochodów, to ubezpieczenie na życie jest ważne. Uposażyć możesz dowolną osobę. Wypłata świadczenia z ubezpieczenia na życie może być dla kogoś dużym wsparciem pieniężnym, gdy Ciebie już nie będzie.

Ubezpieczenie na życie jako wsparcie pieniężne dla rodziny

Jeżeli masz członków rodziny, którzy są od Ciebie zależni finansowo, to potrzebujesz ubezpieczenia na życie. Twoi rodzice lub rodzeństwo mogą mieszkać razem z Tobą. Jak poradzą sobie w przypadku Twojej śmierci? Gdy umrzesz, wypłata z ubezpieczenia na życie może pomóc Twojej rodzinie pokryć ważne opłaty.

Ubezpieczenie na życie może wesprzeć finansowo Twoje dzieci w przyszłości

Troszczysz się o dobro swoich dzieci. Jako rodzic musisz zadbać o ich obecne i przyszłe potrzeby. Możesz to zrobić dzięki ubezpieczeniu na życie. Ubezpieczenie na życie jest zalecane, gdy masz dzieci. Jeżeli dojdzie do tragedii, kto zaopiekuje się Twoimi dziećmi? Kto sfinansuje ich edukację? Zdajemy sobie sprawę z tego, że myślenie o takich rzeczach może być nieprzyjemne. Warto jednak pomyśleć o zapewnieniu im wsparcia finansowego w przyszłości, a kupienie ubezpieczenia na życie może być jednym z rozwiązań.

Na jaką sumę powinienem kupić ubezpieczenie na życie?

Jednym z głównych pytań, jakie ludzie mają przy zakupie ubezpieczenia na życie jest: na jaką sumę ubezpieczenia powinienem kupić polisę? Wysokość potrzebnej sumy ubezpieczenia na życie zależy od indywidualnych potrzeb.

Decydując o tym, jak wysokiej sumy ubezpieczenia potrzebujesz, musisz pomyśleć o swoich obecnych i przyszłych wydatkach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie zobowiązania, gdy analizuje się potrzeby związane z ubezpieczeniem na życie. Wydatki te często wynikają z takich zobowiązań jak:

 • kredyty hipoteczne.
 • kredyty samochodowe.
 • zadłużenie z kart kredytowych.

Twoje przyszłe wydatki mogą również obejmować:

 • opiekę medyczną.
 • koszty pogrzebu.
 • koszty edukacji.
 • emerytura współmałżonka.

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest Twój dochód. Jeżeli jesteś głównym żywicielem swojej rodziny, to nie chciałbyś zostawić jej z niewielkim lub wręcz żadnym dochodem.

Czy ubezpieczenie na życie jest tańsze, gdy jest się młodym?

Tak, ubezpieczenie na życie jest zazwyczaj tańsze, gdy jest się młodszym. Twój wiek jest kluczowy w określaniu wysokości składek na ubezpieczenie na życie. Im jesteś młodszy, tym niższe będą Twoje składki na ubezpieczenie na życie. Im jesteś starszy, tym składki będą droższe.

Wiele osób decyduje się na zakup bezterminowego ubezpieczenia na życie jeszcze w młodym wieku. Ma to na celu zapewnienie sobie przystępnej składki do końca życia.

Jakie ubezpieczenia można kupić za pośrednictwem 4Life Direct?

Wśród oferowanych za naszym pośrednictwem polis znajdują się:

Terminowe ubezpieczenie na życie „Pomyśl o przyszłości Bliskich”

Dzięki terminowej polisie „Pomyśl o przyszłości Bliskich” możesz cieszyć się 5-letnią ochroną. Można ją odnawiać co 5 lat aż do ukończenia 80 roku życia. Przez cały okres trwania 5-letniej umowy, Twoje miesięczne składki pozostaną niezmienne.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy”

Polisa „Moi Bliscy” zapewnia Ci ochronę do końca życia, jeśli opłacasz składki. Bez względu na to, jakich zmian doświadczysz w swoim życiu, suma ubezpieczenia z polisy i składki nie ulegną zmianie. Składka jest stała przez cały okres trwania umowy. Składkę obliczamy na podstawie Twojego wieku w momencie wejścia polisy w życie. Będziesz mógł być spokojny wiedząc, że Twoi bliscy będą mieli zapewnione wsparcie finansowe, gdy Ciebie zabraknie.

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Jeżeli ulegniesz wypadkowi i nie będziesz w stanie pracować, możesz obawiać się utraty dochodów. Dzięki ubezpieczeniu na życie i od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków możesz otrzymać świadczenie, które pomoże  np. w opłaceniu wszelkich wydatków. Jesteś chroniony już od pierwszego dnia obowiązywania umowy. Te pieniądze mogą być wykorzystane przez Ciebie na opłacenie np.:

 • kosztów opieki medycznej.
 • sprzętu medycznego.
 • wszelkich niezbędnych rzeczy do domu , które będą konieczne ze względu na zmianę stylu życia.

Ochrona Szpitalna

Możesz skupić się na powrocie do zdrowia, nie martwiąc się o swoje dochody. Jest to pomocne, jeżeli jesteś głównym żywicielem rodziny lub jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Pobyt w szpitalu może być bowiem bardzo stresujący. Dzięki takiej ochronie możesz osiągnać poczucie spokoju w tym trudnym czasie.

Jak mogę uzyskać wyliczenie wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Uzyskanie indywidualnej kalkulacji ubezpieczenia na życie jest wygodne. Nie trzeba iść do placówki, aby otrzymać więcej informacji i kupić odpowiednie dla siebie ubezpieczenie na życie. Można to wszystko zrobić w zaciszu własnego domu. Poniżej przedstawiamy dwa sposoby:

Wypełnij formularz online

Ułatwiliśmy proces kalkulacji ubezpieczenia na życie. Kliknij tutaj i wypełnij formularz. Jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Zadzwoń do nas już dziś!

Jeżeli wolisz do nas zadzwonić, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii: 800 007 750. Nasze biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 19:00. Skontaktuj się z 4Life Direct już dziś, aby kupić polisę na życie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych
za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem,
który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.