Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Blog

Szczęśliwa czteroosobowa rodzina w parku

Ubezpieczenie na życie – dla kogo?

niedziela, 15 marca 2020

Czy są osoby, które są od Ciebie zależne finansowo? Jeśli tak, warto rozważyć kupienie ubezpieczenia na życie, by móc wesprzeć finansowo bliskich, gdy Ciebie zabraknie. Kwota z wypłaty świadczenia może być przeznaczona np. na opłacenie kosztów pogrzebu czy innych ważnych wydatków.

Jeśli masz osoby, które kochasz i które na tobie polegają, bądź też spłacasz pewne zobowiązania finansowe, wówczas powinieneś rozważyć ubezpieczenie na życie, by ochronić się „na wszelki wypadek”. Taką decyzję powinieneś podjąć niezależnie od etapu życia, na którym się znajdujesz.

Dla kogo ubezpieczenie na życie? Może się wydawać, że polisa jest przeznaczona tylko dla konkretnej grupy osób, które znajdują się w danej sytuacji życiowej. Nic bardziej mylnego. Przygotowaliśmy krótkie uzasadnienie, dlaczego polisę warto wziąć pod uwagę na każdym etapie swojego życia.

Singiel bez dzieci

Może wydawać ci się, że nie potrzebujesz ubezpieczenia na życie, bo nie masz wokół siebie osób zależnych od ciebie finansowo. Jeśli jednak masz kredyty, wówczas potrzebujesz polisy. Dzięki niej twoje długi, włączając w to pożyczki i koszty pogrzebu, nie przejdą na Twoją rodzinę. Dodatkowo, jeśli opiekujesz się starzejącymi się rodzicami lub niepełnosprawnym rodzeństwem lub wiesz, że czeka cię to w przyszłości, polisa ubezpieczeniowa na życie to mądre rozwiązanie, by mieć pewność, że opieka nie ustanie nawet, gdy ciebie zabraknie.

W związku małżeńskim lub partnerskim

Żyjąc razem, pary nie tylko razem opłacają rachunki, ale często też decydują się na powzięcie wspólnych zobowiązań finansowych, takich jak na przykład zakup domu. Warto w takiej sytuacji zabezpieczyć małżonka lub partnera za pomocą odpowiedniej polisy na życie. Zakup ochrony ubezpieczeniowej już teraz jest też mądrym posunięciem w sytuacji, gdy planujecie założenie razem rodziny w przyszłości.

Rodzice z dziećmi

Etap ten obfituje w liczne zobowiązania finansowe i zrzuca na barki opiekunów sporą odpowiedzialność. Wiele rodzin polega na dochodach obojga rodziców, a mimo to momentami nadal z trudem wiąże koniec z końcem. Polisa ubezpieczeniowa na życie jest niezbędna w takiej sytuacji, by nie dopuścić do sytuacji, w której nagła śmierć jednego z dorosłych uniemożliwia utrzymanie się reszty rodziny i zaspokojenie jej podstawowych potrzeb.

Rodzice z dorosłymi dziećmi/ emeryci:

Wasze dzieci są „na swoim”, a hipoteka już spłacona, może zatem wydawać się, że nie potrzebujecie polisy na życie. Jeśli jednak wciąż zbieracie środki na spokojną emeryturę, polisa ubezpieczeniowa na życie sprawi, że gdyby któremuś z Was coś się stało, małżonek lub partner wciąż będzie mógł żyć spokojnie na emeryturze, mimo możliwych trudności finansowych.

Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie jest prostą odpowiedzią na ważne pytanie:

Czy ktoś ucierpiałby finansowo gdybym umarł? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, czas zakupić polisę na życie.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z 4Life Direct. Wystarczy jedna rozmowa z konsultantem, by kupić bezterminowe ubezpieczenie na życie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

Polecamy