Poznaj składkę Kup online
Szukasz ubezpieczenia? Zadzwoń:
800 007 750
Masz już polisę i pytania? Zadzwoń:
22 279 07 77
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Blog

Szczęśliwy dziadek bawiący się z wnuczką

Ważny krok, by chronić bliskich

sobota, 14 marca 2020

Posiadając ubezpieczenie na życie, należy pamiętać o tym, by wskazać osoby uposażone. Wybrana osoba lub osoby otrzymają wypłatę świadczenia zgodnie z zawartą umową. W ubezpieczeniu na życie kupionym za pośrednictwem 4Life Direct, uposażonym może być osoba z rodziny, przyjaciel, a nawet organizacja charytatywna.

Zdecydowałeś się na zakup polisy ubezpieczeniowej na życie? Gratulujemy, właśnie zrobiłeś ważny krok, by ochronić tych, których kochasz.

W przypadku każdej polisy ubezpieczeniowej na życie musisz wybrać osobę uposażoną. Jest to zazwyczaj osoba lub osoby, którym zostanie wypłacone świadczenie z Twojej polisy po Twojej śmierci. Beneficjentem Twojej polisy może być również trust czy organizacja charytatywna. Świadczenie z polisy może też zostać dołączone do Twojej masy spadkowej.

Możesz również wskazać więcej niż jedną osobę uposażoną oraz to ile procent świadczenia trafi do każdej z osób – na przykład, możesz zapisać małżonkowi i dziecku po 50% sumy ubezpieczenia.

Wskazanie organizacji charytatywnej jako uposażonego

Czy jest jakiś cel, który jest ci specjalnie bliski? Jeśli tak, możesz rozważyć wskazanie organizacji charytatywnej jako beneficjenta twojego ubezpieczenia na życie.

Jak wskazać uposażonego – porady

1. Bądź konkretny – zamiast wskazać „moją małżonkę” lub „moje dzieci” jako osoby uposażone, wymień te osoby konkretnie z imienia i nazwiska oraz wpisz ich numery PESEL. To duża oszczędność czasu, gdyż wówczas firma ubezpieczeniowa nie będzie musiała zdobywać tych informacji we własnym zakresie.

2. Regularnie aktualizuj beneficjentów – dobrym pomysłem jest aktualizowanie informacji dotyczących beneficjentów mniej więcej raz na rok, a także po wszystkich ważnych wydarzeniach w życiu rodziny, takich jak ślub, rozwód, narodziny dziecka lub śmierć członka rodziny.

3. Informuj o swojej woli – niech Twoi beneficjenci wiedzą o Twojej polisie oraz o tym, jak ją znaleźć.

W celu uzyskania więcej informacji jak wybrać osoby uposażone, lub otrzymania pomocy w zakresie ubezpieczenia na życie zawartego za pośrednictwem 4Life Direct, skontaktuj się z nami już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

see also