Poznaj składkę Kup online
Kobieta wyszukuje na laptopie informacji o ubezpieczeniach

Blog

Małżeństwo zastanawia się nad zakupem ubezpieczenia na życie

Jak kupić ubezpieczenie na życie?

niedziela, 15 marca 2020

Osoby, które kupują ubezpieczenie na życie za pośrednictwem 4Life Direct, chcą pomóc swoim bliskim, gdy ich zabraknie. Wiele polskich rodzin podjęło już decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie, by zapewnić wsparcie finansowe bliskim w przyszłości. W 4Life Direct można dowiedzieć się krok po kroku, jak kupić ubezpieczenie na życie.

Myślisz o zakupie ubezpieczenia na życie? Wiele polskich rodzin już podjęło taką decyzję, by zapewnić swoim bliskim spokój i pomóc opłacić zobowiązania pozostawione po śmierci ubezpieczonego.

Powodów może być więcej, ale wszystkie łączy jeden wspólny mianownik. Osoby kupujące ubezpieczenie na życie chcą ułatwić życie tym, których pozostawią po swojej śmierci. Z kolei 4Life Direct stara się ułatwiać realizację tych planów. Poniżej znajdziesz przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak kupić ubezpieczenie na życie.

Krok 1: Oszacuj, jakiej wysokości ubezpieczenie potrzebujesz

Suma ubezpieczenia, jakiej potrzebujesz, zależy od Twojej sytuacji życiowej. Załóżmy, że masz dzieci, które są na Twoim utrzymaniu. Możesz wówczas chcieć, by świadczenie z polisy ubezpieczeniowej na życie było na tyle wysokie by po Twojej śmierci zastąpiło rodzinie Twoje dochody. Jeśli nie ma osób, które są od Ciebie zależne finansowo, wówczas możesz wybrać świadczenie, którego wysokość pozwoli na opłacenie kosztów pogrzebu i spłacenie ewentualnych zobowiązań finansowych, które pozostaną.

Krok 2: Sprawdź, jakie masz opcje, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie

Istnieje wiele rodzajów polis ubezpieczeniowych na życie dla osób dorosłych, takich jak terminowe lub bezterminowe ubezpieczenia na życie. Istnieją również bezterminowe ubezpieczenia na życie stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.

Twoja sytuacja życiowa, a nie wyłącznie wiek, powinna być czynnikiem decydującym przy wyborze polisy najlepszej dla Ciebie i Twoich bliskich. Przykładowo, jeśli szukasz polisy na życie obowiązującej tylko do czasu, gdy spłacona zostanie hipoteka na dom, wówczas terminowe ubezpieczenie na życie będzie właściwym wyborem. Polisa ta obowiązuje przez określony czas zwany „terminem”. Jeśli jednak chciałbyś mieć dożywotnią ochronę ubezpieczeniową, która będzie nad Tobą czuwać począwszy od dnia narodzin Twojego dziecka aż do emerytury, wówczas warto byś rozważył bezterminowe ubezpieczenie na życie.

Krok 3: Porównaj polisy ubezpieczeniowe na życie

Jak w przypadku każdego zakupu, chcesz mieć pewność, że za swoje ciężko zarobione pieniądze otrzymasz najlepszą możliwą jakość. Jak to sprawdzić? Poproś o wycenę, zostaw swoje dane na formularzu kontaktowym znajdującym się na naszej stronie, a następnie porównaj polisy, zwracając uwagę na podobieństwa i różnice oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej. Upewnij się, że porównujesz podobne produkty, a nie wyłącznie ceny. Polisy nie są takie same, nawet jeśli należą do tej samej kategorii.

Krok 4: Dowiedz się więcej o firmie oferującej ubezpieczenie

Trudno jest Ci wybrać jedną polisę spośród kilku podobnych, oferowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź historię każdej z firm. Chciałbyś przecież, żeby Twoja polisa ubezpieczeniowa, a tym samym firma, w której ją wykupiłeś, wciąż istniała, kiedy będziesz jej potrzebował.

Krok 5: Czytaj tekst napisany drobnym druczkiem

Zanim złożysz swój podpis w wykropkowanym miejscu, upewnij się, że przeczytałeś również to co jest napisane drobnym druczkiem. Obejmuje to również wszelkie klauzule dołączone do umowy ubezpieczeniowej, w których opisane jest w jaki sposób działa polisa i co podlega, a co nie, ochronie ubezpieczeniowej.

Nie jesteś pewien, co jest objęte ochroną ubezpieczeniową lub potrzebujesz innych informacji? Nie bój się zadawać pytań przed zakupem polisy. Od tego może zależeć przyszłość finansowa Twojej rodziny.

Trzymając się tych pięciu kroków, możesz łatwiej wybrać polisę i dopasować ją odpowiednio do swoich potrzeb. A to jest w tym wszystkim najważniejsze. Ubezpieczenie na życie trzeba wybierać mądrze, by zapewnić spokój sobie i swoim bliskim na długi czas.

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie na życie, skontaktuj się z 4Life Direct już dziś.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

Klikając w przycisk „Chcę poznać składkę” wyrażasz zgodę na telefoniczny kontakt od 4Life Direct Sp. z o.o. w celu przedstawienia oferty marketingowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych w formularzu jest dobrowolne, ale wysłanie formularza jest równoznaczne ze zgodą na kontakt w sprawie zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych za pośrednictwem 4Life Direct ubezpieczeniach?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz, by uzyskać bezpłatną rozmowę z konsultantem, który pomoże Tobie dobrać odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie.

kobieta i mężczyzna czytają informacje

see also